Elektriskais Ford F-150 pārņem ASV

1

Ford F150 Lightning kopš izziņošanas ir saņēmis tik daudz pasūtījumu, ka tas var sacensties ar Tesla Cybertruck. Ar savu iespaidīgo praktiskumu un pievilcīgo cenu tas liks daudziem pārsēsties uz EV.

Ford F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning

Ford F-150 Lightning kopš izziņošanas ir saņēmis tik daudz rezervāciju, ka tas var sacensties ar Tesla Cybertruck. Ar savu iespaidīgo praktiskumu un pievilcīgo cenu tas liks daudziem pārsēsties uz EV.

ASV, kur pikapi ir ļoti populāri, F-150 ir populārākais no visiem. Tas ir tik populārs, ka jau 44 gadus tas ir bijis vispārdotākais transportlīdzeklis šajā valstī. Tamdēļ šī pikapa elektriskās versijas ekspektācijas bija ļoti augstas. Un Ford nepievīla. Jau pirmajās divās diennaktīs tika iegūtas 44’500 rezervācijas. Pat Īlons Masks uzslavēja Ford. Šobrīd tam ir vairāk kā 100’000 rezervāciju.

Bāzes modelis (125 kWh) piedāvās 370 km lielu autonomiju ar 318 kW motora jaudu, kam ir 1050 Nm griezes moments. 0-100 km/h šis modelis iespēj “kuru gan tas uztrauc, jo tas ir darba zirgs” (nedaudz virs 5 sekundēm). Tas viss par cenu, kas liks nobālēt lielākajai daļu citu EV. Tiem, kas uzskata, ka elektriskajam pikapam noteikti ir jāmaksā kosmoss un vēl, Ford būs sagādājuši patīkamu pārsteigumu – tā sākuma cena ir 39’974 $ (33’692 €) pirms subsīdijām. Kopā ar nacionālajām un vietējām subsīdijām bāzes modelis Menas štatā maksātu pat 26’974 $ (22’671 €). Ir pieejamas arī citas versijas – ar lielāku bateriju (170 kWh), kas sniegs 485 km lielu autonomiju, jaudīgāku motoru (420 kW) un citi uzlabojumi.

“This sucker is quick!” ASV prezident Džo Baidens

Kā jau pārējie F sērijas modeļi, arī šis ir kārtīgs darba transportlīdzeklis, kas var 1’500 litru aizmugurējā nodalījumā pārvadāt līdz 900 kg smagu kravu, vilkt līdz 4.5 tonnām. Lai nebūtu šaubu par svara limitu ievērošanu, Ford ir integrējuši sensorus, kas brīdinās, ja svars tiks pārsniegts. Pie viena arī atļaus nosvērt kravu.

Ford ir pacentušies arī ar priekšējo bagāžnieku, ko paši dēvē par “high-tech mega power frunk” (“tehnoloģijām bagāts milzīgas jaudas priekšējais bagāžnieks”). Nav melots, jo tas ir ūdensnecaurlaidīgs, ar 400 litru (līdz 180 kg) ietilpību, kurā ielien 2 golfa komplekti, ar iestrādāta noteces sistēmu un pat pieejams elektrības pieslēgums, lai izmantotu bateriju ne tikai mobilitātei. Tas ir ietilpīgāks kā Volkswagen Golf bagāžnieks (381 litrs).

https://www.youtube.com/watch?v=LbZpO1sqbKE

Līdzīgi kā ar Ford Mustang Mach-E, arī F-150 Lightning saņems bezvadu atjauninājumus. Piedāvājot jaunas iespējas un uzlabojumus kā to jau izsenis dara Tesla, transportlīdzeklis ilgāk liksies jauns. F-150 Lighting bāzes modelis spēs dalīties ar 2.4 kW lielu jaudu, bet to var uzlabto līdz 9.6 kW. Tādā veidā var aizmirst par dīzeļa ģeneratoriem darba vietās. Tieši šī spēja dalīties ar uzkrāto elektrību būs ļoti populāra Teksasas štatā, kur pikapi dominē un ir problēmas ar elektroenerģijas apgādi. Iepriekšējā ziema Teksasā radīja pamatīgu paniku.

Ārēji tas izskatās kā moderns pikaps. Nemeklējot sīkus akcentus (zibens ikona pie modeļa nosaukuma u.tml.), būs grūti to atšķirt no citiem Ford pikapiem. Izklaides sistēma ir līdzīga tai, kāda ir iekš Mustang Mach-E, kas, pēc pieejamiem apskatiem spriežot, ir labi nostrādāts. Tomēr, ņemot vērā, ka pikapi tiek prezentēti darba cilvēkiem, rodas jautājums par 15.5″ skārienjutīgā paneļa lietderību.

Arī uzlāde šim pikapam ir starp labākajām – 19.2 kW maiņstrāvā un 150 kW līdzstrāvā, kas nodrošinās uzlādi aptuveni 40 minūšu laikā.

Pēc visa spriežot, šī ir ļoti laba izvēle tiem, kas vēlas sev elektrisko pikapu. Tiem, kam nav brenda lojalitāte būs grūta izvēle starp šo, Tesla Cybertruck un Rivian R1T. Katrs piedāvā kaut ko unikālu un izvēle galu galā kritīs par labu individuālajām preferencēm.

Aptauja par EV pikapu izvēli ASV. Avots: motor1.com
Aptauja par EV pikapu izvēli ASV. Avots: motor1.com

Pieejamība un cena Eiropā vēl nav skaidra, bet zināms ir tas, ka kaut kad būs pieejams. Ford ar šo EV noteikti ievēros “America first” principu. Ford paziņoja, ka būs arī komercklientu versija.

https://www.youtube.com/watch?v=Zxe352yOYyk

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valdis
Valdis
Viesis
22/06/2021 17:48

Ja neskaita masu psihozi (vēlmi neizskatīties sliktāk par pārējiem), nav skaidrs, kāpēc amerikāņi ikdienā izvēlas braukt ar kravas automašīnām.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: