Ne tikai Tesla akcijas kāpj – citi elektroauto ražotāji arī ir priecīgi

0

Uzņēmuma Tesla Inc. vērtības kāpums ir atstājis putekļos prognozētājus. Līdz ar Tesla arī daudzi citi elektroauto nozares uzņēmumi piedzīvo vērtības kāpumu.

Tesla biržas vērtība

Tesla biržas vērtība

Uzņēmuma Tesla Inc. vērtības kāpums ir atstājis putekļos prognozētājus. Līdz ar Tesla arī daudzi citi elektroauto nozares uzņēmumi piedzīvo vērtības kāpumu.

Daudzi ir pamanījuši neseno TSLA vērtības kāpumu biržā. Tomēr Kalifornijas uzņēmums nebūt nav vienīgais veiksmes stāsts elektroauto telpā. Arī daži citi publiski tirgoti elektroauto nozarē strādājoši uzņēmumi ir pieredzējuši, ka to vērtība strauji aug.

NIO, ķīniešu elektroauto ražotājs, kas drīzumā būs pieejams arī Eiropā, akciju vērtība kopš aprīļa ir pieckārt lielāka. Nikola Motors, kas sacentīsies ar Tesla kravas automašīnu tirgū, akcijas ir debesīs. Cits ķīnietis Lixiang Automotive (pazīstams arī kā Li Auto) nupat noslēdza D sērijas investīciju kārtu par 550 miljoniem ASV dolāru un tagad ir pieteicies ASV biržai.

Workhorse liek lielas cerības uz ASV Pasta dienesta preču pārvadāšanas furgonu izstrādi, un tā māsas uzņēmums Lordstown Motors drīz ražos e-pikapus bijušajā General Motors rūpnīcā Ohaio. WKHS akcijas pēc gadiem ilgas zemas vērtības (<3$) nesen palielinājās līdz visu laiku augstākajam līmenim (virs 20$).

Workhorse pasta māšīna
Workhorse pasta furgoni

Rivian, kas nākamā gada sākumā cer uzsākt elektrisko pikapu un gatavojas piegādāt 100’000 kravas furgonu priekš interneta veikala Amazon, nesen piesaistīja jaunu finansējumu 2.5 miljardu ASV dolāru apmērā.

Kā atzīmē Džūlians Spektors, rakstot žurnālā Greentech Media, jaunuzņēmumi uzlādes infrastruktūras telpā ir arī tikuši pie ļimoniem. Šī tendence nedaudz atgādina 1990. gadu interneta uzplaukumu, kad investori piepludināja ar naudu mazos jaunizveidotos uzņēmumus ar novatoriskām idejām – kaut arī daudzi nespēja precīzi izskaidrot, ko uzņēmumi izdarīja.

AMPLY Power, kas flotes operatoriem piedāvā uzlādes palpojumu, nodrošināja A sērijas finansējumu 13.2 miljonu ASV dolāru apmērā, FreeWire Technologies, kas nodrošina “enerģijas risinājumus tīkla nomalēm”, noslēdza BP Ventures vadīto B sērijas un parādu finansēšanas kārtu 25 miljonu ASV dolāru vērtībā, bezvadu uzlādes jaunuzņēmums HEVO Power A sērijas kārtā ieguva 5.5 miljonus ASV dolāru un Austrālijas ātrās uzlādes uzņēmums Tritium ieguva 45 miljonus ASV dolāru.

Ionity uzlādes stacijas no Tritium
Ionity uzlādes stacijas no Tritium

Pirms pāris mēnešiem radās jautājums, vai globālās pandēmijas radītie ekonomiskie satricinājumi sabojās joprojām attīstības stadijā esošo elektroauto nozari. Tagad izskatās, ka krīze paātrina pāreju uz elektromobilitāti, un investori, lai arī joprojām ir piesardzīgi attiecībā uz īstermiņu, vēlas iesaistīties tajā, kas veidojas kā spēcīga ilgtermiņa izaugsmes spēle.

Neatkarīgi no pārdoto transportlīdzekļu skaita, elektroauto tendences ir tik smieklīgi skaidras vidējā termiņā un ilgtermiņā. Mēs investējam tajā, kas notiks trīs līdz septiņu gadu laikā, tāpēc nākamais gads vai divi ir mazāk aktuāli.

Abe Yokell, Congruent Ventures vadošais partneris

COVID un tas, kā ekonomiskā vide ietekmē elektroauto pārdošanu, tiek ņemti vērā, bet es neteiktu, ka tas ir kaut kas tāds, par kuru mēs esam runājuši patiešām ar smagu roku.

Deivids Hajess, Investīciju pārvaldes vadītājs uzņēmumam BP Ventures,

Protams, Tesla ir uzņēmums, kas pastāvīgi atrodas virsrakstos, un virspusēji novērotāji var secināt, ka visas šīs citas firmas tikai izmanto to kā lokomotīvi. Tomēr tie, kas gadu garumā sekojuši šai nozarei, var norādīt uz vairākām nobriedušām tendencēm, kurām ir maz sakara ar Tesla. Eiropā ir stingrāki emisiju noteikumi, un pieaug automašīnu ražotāju elektroauto piedāvājums. Komerciālajā segmentā flotes sāk ievērojamu palielināt elektroauto skaitu, un viņi uzzina, ka viņiem ir vajadzīga palīdzība ar uzlādes pakalpojumiem.

Tesla vs Toyota biržas vērtība
Tesla vs Toyota biržas vērtība. Avots: Forbes

Vienlaicīgi jāpiezīmē, ka tradiocionālo autoražotāju vērtība krītas. Toyota vērtības kritums un Tesla vērtības kāpums nozīmē, ka Tesla tagad ir visvērtīgākais autoražotājs pasaulē, apsteidzot Toyota, Volkswagen un citus. Nav noliedzams, ka Tesla turpina būt tendenču noteicēja visai nozarei. Un Bloomberg atzīmē, ka šie jaunie elektroauto joprojām ir tālu no Īlona Maska sasniegtā pārdošanas apjoma.

Tomēr Tesla ir pierādījuši, kas tehnoloģiski un finansiāli ir iespējams, un tieši to Īlons Masks plānoja darīt, kad pirms daudziem gadiem paziņoja par savu ģenerālplānu. Tesla misija vienmēr ir bijusi iedvesmot citus elektrificēties. Tagad, šķiet, beidzot tas notiek masveidā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

4 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: