Vairāk nekā miljons eiropiešu aicina valdības atgūties “zaļi”

0

Vairāk nekā 1 miljons eiropiešu un Eiropas lielākā vides organizāciju koalīcija “Green 10” ir sagatavojuši vēstuli Eiropas Komisijai, kurā stingri iesaka nesniegt plānoto atbalstu vairākām cilvēku veselību, dabu un klimatu negatīvi ietekmējošām nozarēm.

Zaļā atkopšanās

Zaļā atkopšanās. Avots: T&E

Vairāk nekā 1 miljons eiropiešu un Eiropas lielākā vides organizāciju koalīcija “Green 10” ir sagatavojuši vēstuli Eiropas Komisijai, kurā stingri iesaka nesniegt plānoto atbalstu vairākām cilvēku veselību, dabu un klimatu negatīvi ietekmējošām nozarēm.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Piektdien, 17. jūlijā, Eiropadomes sanāksmē tiks apspriests 750 miljardu eiro “Nākamās paaudzes ES” atgūšanās instruments. Vides organizāciju koalīcija uzsver, ka atgūšanās līdzekļiem jābalstās visaptverošā “Vides un klimata izslēgšanas sarakstā”. Saraksts sastāv no 21 nozarēm, tostarp fosilajiem kurināmajiem, aviācijas un bīstamām ķīmiskām vielām, kuras jāizslēdz no iespējas saņemt finansējumu. Uz taisnīgu un ilgtspējīgu atgūšanos aicina arī 1’300’000 eiropiešu parakstīta vēstule dalībvalstīm un Eiropas Komisijai.

Vienošanās par izslēdzamo nozaru sarakstu ir veiksmīgas “digitālās un zaļās pārejas” priekšnoteikums. Savukārt klimatneitralitāte un aprites ekonomika ir investīciju mērķi, kas nes arī nozīmīgus sociālus ieguvumus, jo tādi projekti nodrošina dzīvojamās vides un darba apstākļu uzlabošanos plašākam cilvēku lokam, tādejādi tieši vai netieši mazina nevienlīdzību.

Biedrības “Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga

Atveseļošanas līdzekļus nedrīkst novirzīt visām nozarēm, kas tos pieprasa, jo ne visas nozares reprezentē pašreizējās un nākotnes sabiedrības vajadzības. Atbalsta mehānismiem jāveicina pāreja uz nenoplicinošu ekonomikas attīstības modeli – ilgtermiņa klimata pārmaiņu, bioloģiskās daudzveidības un plašākas vides aizsardzības mērķi jāprioritizē līdztekus sabiedrības veselības, drošības un citiem labklājības aspektiem.

Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis

Organizācijas “Pasaules Dabas Fonds” un “Zaļā brīvība” pirms 17. jūlija Eiropadomes tikšanās, kur tiks apspriesti ekonomikas atveseļošanas un ES daudzgadu budžeti, ir nosūtījusi vēstuli ministru prezidentam Krišjānim Kariņam ar lūgumu sanāksmē nospraust apņemšanos atgūšanās plānus balstīt ilgtspējīgā ilgtermiņa attīstībā, pievienojoties dalībvalstu aicinājumam atgūties saskaņā ar Eiropas Zaļo kursu.

Pielikumā

Green 10 vēstule angļu valodā
Pasaules Dabas Fonda rekomendācijas ekonomikas atveseļošanai pēc Covid-19

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: