Tesla Model X lādējas pie IKEA

Nosaka prasības jaunbūvējamo dzīvojamo ēku elektromobilitātei

Jaunbūvējamās un pārbūvējamās dzīvojamās ēkās būs jānodrošina elektromobilitātes prasības, paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi Latvijas būvnormatīvā LBN 211-15 “Dzīvojamās ēkas”.

Dzīvojamās ēkās ar vairāk nekā desmit autostāvvietām katrai autostāvvietai būs jāparedz kanālus elektrības kabeļiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu ierīkot elektrotransportlīdzekļu uzlādes punktus.

Šīs prasības piemēros arī ar dzīvojamo ēku funkcionāli saistītu, bet ārpus šīs ēkas esošu autostāvvietu projektēšanai. Savukārt dzīvojamās ēkas pārbūves gadījumā minētās būvnormatīva prasības piemēros attiecībā uz pārbūvējamo daļu, ja šī daļa ir paredzēta autostāvvietām, tajā skaitā, uz dzīvojamā ēkā esošu telpu grupu, kurā atrodas autostāvvietas, vai ar dzīvojamo ēku funkcionāli saistītām, bet ārpus šīs ēkas esošām autostāvvietām.

Elektrotransportlīdzekļu uzlādes punktu tehniskās prasības pašreiz ir noteiktas Ministru kabineta 2018. gada 6. februāra noteikumos “Prasības elektrotransportlīdzekļu uzlādes, dabasgāzes uzpildes, ūdeņraža uzpildes un krasta elektropadeves iekārtām”, kas arī jāpiemēro uzlādes punktu izbūvē. Vienlaikus Saeimā izskatīšanā ir likumprojekts “Transporta enerģijas likums”, kas, citastarp, definēs un regulēs elektrotransportlīdzekļu uzlādes iespējas un prasības.

Ievērojot tiesiskās noteiktības principu, paredzēts, ka būvniecības ieceres dokumentāciju, kas noteiktā kārtībā saskaņota (akceptēta) vai iesniegta saskaņošanai institūcijā, kas pilda būvvaldes funkcijas, līdz 2021. gada 10. martam, varēs nepārstrādāt atbilstoši elektromobilitātes prasībām.

  Būvlaukumiem Oslo ir jābūt bez izmešiem

Uzlādēts viedoklis

Kaut kā likās, ka jau šis tika pieņemts. Vēl pirms šis blogs tapa par to bija runa. Varbūt beidzot tikai papīrus sakārtoja. Lai vai kā, grūtākais darbs (birokrātija) ir tagad padarīts un jāgaida rezultāti.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
5 2 balsojumi
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Nosaka prasības jaunbūvējamo dzīvojamo ēku elektromobilitātei 1