Omniva apņemas visās darbībās izmantot 100% ilgtspējīgus energoresursus

0

Vadošais loģistikas nozares uzņēmums Baltijā Omniva apņēmies veicināt ilgtspējīgu mobilitāti un līdz 2030. gadam visās savās darbībās izmantot tikai 100% ilgtspējīgus energoresursus.

Omniva pakomāts ar saules paneļiem

Omniva pakomāts ar saules paneļiem (Publikācijas foto)

Vadošais loģistikas nozares uzņēmums Baltijā Omniva apņēmies veicināt ilgtspējīgu mobilitāti un līdz 2030. gadam visās savās darbībās izmantot tikai 100% ilgtspējīgus energoresursus.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Omniva jau šobrīd aktīvi rīkojas, lai sasniegtu ilgtspējas stratēģijas mērķi pēc iespējas drīz – elektrisko automobiļu parka paplašināšana un saules enerģijas izmantošana ir tikai dažas no videi draudzīgajām iniciatīvām, ko uzņēmums šobrīd īsteno.

Emisiju samazināšana loģistikā

Jau labu laiku viens no galvenajiem Omniva darbības virzieniem ir bijis kaitīgo emisiju samazināšana. Milzīgs pavērsiens bija saules enerģijas parka izveide uz loģistikas centra jumta Tallinā.

Saules enerģijas parks Tallinā darbojas jau 5 gadus, un tas ir mainījis uztveri par saules enerģijas izmantošanu uzņēmuma vajadzībām – gan finansiāli, gan no vides aizsardzības viedokļa. Gandrīz 50% no loģistikas centram nepieciešamās elektroenerģijas nodrošina saules paneļi. Ņemot vērā šī saules enerģijas parka panākumus, bija tikai laika jautājums, kad spersim nākamo soli un uzstādīsim saules paneļus uz Omniva pakomātiem. Pirms diviem mēnešiem mēs uzstādījām pirmos saules paneļus uz pakomātiem Latvijā, un testēšanas periodā jau ir fiksēti pirmie pozitīvie rezultāti – aprīlī 110% no pakomātiem nepieciešamās elektroenerģijas nodrošināja saules paneļi.

Omniva vadītāja Latvijā Beāte Krauze-Čebotare

Iekšējas iniciatīvas ilgtspējīgas braukšanas veicināšanai

Omniva ilgtspējību uztver ļoti nopietni, tāpēc rūpējas, lai uzņēmuma komanda apzinātos savu ikdienas darbību ietekmi. Omniva organizē apmācības efektīvas un ekonomiskas braukšanas veicināšanai. Tāpat ar iekšējiem efektivitātes konkursiem Omniva veicina sacensību garu un izaicina kurjerus braukt ekonomiskāk. Pagājušā gadā jau sasniegti vērā ņemami rezultāti – kurjeri degvielas patēriņu uz 100 kilometriem samazināja par 7%. Papildus tam Omniva šobrīd strādā pie maršrutu optimizēšanas programmas, kas palīdzēs vēl efektīvāk plānot kurjeru ikdienas maršrutus.

Omniva arī strādā pie sava elektroauto parka paplašināšanas, un uzņēmums apņēmies jau dažu gadu laikā samazināt kaitīgās emisijas par 25%.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: