BMW i3 pie e-mobi uzlādes stacijas

Pabeigts valsts ātrās uzlādes staciju tīkls

CSDD ir pabeigusi ERAF projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, izveidojot nacionālā līmeņa elektromobiļu uzlādes staciju tīklu, uzstādot kopā 139 uzlādes stacijas.

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) ir pabeigusi ERAF projekta “Elektrotransportlīdzekļu uzlādes infrastruktūras izveidošana” īstenošanu, izveidojot nacionālā līmeņa elektromobiļu uzlādes staciju tīklu, uzstādot kopā 139 uzlādes stacijas. Projekta mērķis bija izveidot visaptverošu uzlādes staciju tīklu, lai nodrošinātu elektromobiļu lietotājiem pārvietošanās iespējas visā Latvijas teritorijā.

ERAF projekta laikā uzlādes stacijas vienmērīgi izvietotas gan TEN-T ceļu, gan reģionālo ceļu tīklā, kā arī vairākas uzlādes stacijas uzstādītas lielākajās apdzīvotās vietās – Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Ventspilī, u.c. Projekta finansējuma saņēmējs ir LR Satiksmes ministrija, bet projektu īstenojis CSDD.

Kopš tīkla pirmās kārtas darbības uzsākšanas 2018. gada vidū, kopā veiktas jau vairāk nekā 66 tūkst. uzlādes un elektromobiļiem nodota elektroenerģija vairāk nekā 930 MWh, kas nozīmē nobrauktu vairāk nekā 5 milj.km.

Uzlādēts viedoklis

Tagad CSDD pārziņā ir 141 (2 jau bija pirms šī projekta) uzlādes stacija ar 50 kW jaudu. Priekš esošā elektroauto skaita pat ļoti ievērojams skaits. Vai tikai nav lielākais uzlādes tīkls Baltijā? Tagad ir laiks izglītot sabiedrību, ka ik pēc 30 km var atrast, kur uzlādēties. Izbraucot no Rīgas un braucot uz Liepāju, ir 8 ātrās uzlādes stacijas pa ceļam + tās, kas ir abās pilsētās. Tik pat uz Daugavpili, ja nebrauc gar Daugavu, vai 17, ja brauc gar Daugavu.

  “Hansa.RE” izvieto saules paneļu elektrostaciju uz diviem komercobjektiem Rīgā

Sociālajos portālos gan T. Linkaits, gan J. Butāns sev sita pa pleciem, lai gan patiesībā no sevis ielika tikai tik, ka neapturēja projektu. Varam gan pavicināt ar pirkstu, sakot, kur tad ir vēl tās 11, kuras varēja iekļaut papildus, bet pie pirmās izdevības to nedarīja, bet tagad drīzāk ir jāgaida nākamais Saeimas sastāvs, lai redzētu, ko darīs politiķi, kuriem klēpī iekritīs soda nauda par izmešu pārsniegšanu un AER īpatsvara transportā nesasniegšanu.

Pabeigts valsts ātrās uzlādes staciju tīkls 1
5 1 balsojums
Raksta novērtējums