Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Sohjoa EZ10 bezpilota autobuss

Pirmie autonomā autobusa braucieni jau šonedēļ

2020. gada 13. augusts

No piektdienas, 14. augusta, teju divas nedēļas jelgavniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja bez maksas izbraukt ar autonomo autobusu, ko Zemgales Plānošanas reģions (ZPR) atvedis Interreg Baltic Sea Region programmas projekta “Baltijas jūras reģiona sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bez vadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu (SOHJOA Baltic)” ietvaros.

Jelgavā, Pasta salā, bezvadītāja autobusa atklāšanas pasākums notiks 14. augustā plkst. 11.00, kur sanākušos uzrunās ZPR Attīstības padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Satiksmes ministrijas pārstāvis u.c., bet drīz pēc tam autobuss dosies jau pirmajos publiskajos braucienos. Tā maršrutā paredzētas divas pieturvietas – “Tējas namiņš” un “Peldvieta”.

Elektriskais transportlīdzeklis Pasta salā atrodas jau kopš pagājušās nedēļas, kad tika programmēts tā maršruts. Kā liecina braucamrīka nosaukums, tas brauks patstāvīgi – ar dažādiem sensoriem transportlīdzeklis uztvers apkārtējo vidi un zinās, kad piebremzēt vai apstāties pilnībā, ja priekšā uzrodas šķērslis. Tomēr ikviens ir aicināts ievērot piesardzību, neradīt mākslīgus šķēršļus, neiet autobusam pa priekšu vai kā citādi traucēt transportlīdzekļa darbību tā kursēšanas laikā. Jāatzīmē, ka autobusā pastāvīgi atradīsies pavadonis, kurš nepieciešamības gadījumā varēs pārņemt tā vadību. Savukārt, atrodoties transportlīdzeklī, pasažieri aicināti izmantot drošības jostas un brauciena laikā piesprādzēties.

Tāpat, ievērojot šī brīža situāciju valstī, braucēji lūgti nepieciešamības gadījumā lietot sejas maskas un iespēju robežās autobusu izmantot cilvēkiem no vienas mājsaimniecības. Autobuss regulāri tiks arī dezinficēts.

Aizkrauklē autonomā autobusa atklāšanas pasākums notiks 9. septembrī plkst. 11.00. Informējam, ka abu pasākumu laikā tiks filmēts un fotografēts, video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes materiālos.

Autonomā autobusa kursēšanas grafiks Jelgavā, Pasta salā

 • 14. augustā no plkst. 12 līdz 20
 • 15. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 16. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 19. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 20. augustā no plkst. 10 līdz 15
 • 21. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 22. augustā no plkst. 10 līdz 15
 • 23. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 24. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 25. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 26. augustā no plkst. 11 līdz 20
 • 27. augustā no plkst. 10 līdz 15

Projekts “Pārrobežu sadarbība pārejai uz videi draudzīgu autonomo (bezvadītāju) pirmās/pēdējās jūdzes sabiedrisko transportu” tiek īstenots no 2017. gada oktobra līdz 2020. gada septembrim, un tā kopējais budžets ir 3,8 miljoni eiro, no kā 2,8 miljonus EUR līdzfinansē INTERREG Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma.

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbild Zemgales Plānošanas reģions, un tas nekādos apstākļos nav uzskatāms par Eiropas Savienības oficiālo nostāju.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Pirmie autonomā autobusa braucieni jau šonedēļ 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 KOMENTĀRS
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: