Uzlādēts.lv 2 gadi!

Ir pagājis jau otrais gads, kopš Uzlādēts.lv mājaslapa tika palaista. Tik daudz kas ir noticis un vēl tik daudz ir priekšā. Atskatīsimies uz paveikto un minēsim nākotni.

Ballīte un dekorācijas

Ballīte un dekorācijas

Ir pagājis jau otrais gads, kopš Uzlādēts.lv mājaslapa tika palaista. Tik daudz kas ir noticis un vēl tik daudz ir priekšā. Atskatīsimies uz paveikto un minēsim nākotni.

Šis raksts ir kā bloga ieraksts, kurā nodarbojos ar sevis slavināšanu, un, ja būsi izlasījis to līdz galam, apsolu tev, lasītāj, virtuālo cepumu!

Vēl pirms es kļuvu par elektroauto īpašnieku (tehniski bankai vēl dažus mēnešus pieder konkrētais Citroen C-Zero) man bija doma, ka ir nepieciešams informācijas avots latviski, kas spētu kliedēt tos mītus, kas saistās par un ap elektroauto un atjaunīgajiem energoresursiem. Jau no paša sākuma nevēlējos, lai šis projekts būtu tikai par elektroauto.

Ir sanācis, ka mani aizrauj elektroauto tēma, bet nevarētu teikt, ka tas ir vienīgais, kam es sekoju un ko es uzskatu, ka sabiedrībai būtu jāuzzina. It īpaši pēdējā laikā, kad es redzu, ka lapa kļūst populārāka un tieku aicināts uz dažādiem pasākumiem kā eksperts. To burvīgi atspoguļo pirmais oficiāli publicētais raksts, kas bija par to, kā CermicSpeed ļauj divritenim iegūt 99% efektivitāti, lai gan, eksperimenta pēc, pats pirmais bija par tolaik baumoto un tagad nesen prezentēto BMW iX3.

2017. gada augustā tapa Facebook lapa, kurai šī raksta tapšanas brīdī ir 660 sekotāji. Tomēr tikai gadu vēlāk, 2018. gada augustā, mājaslapa piedzīvoja savu atklāšanas brīdi.

Mītu kliedēšana

Es pats esmu pilns ar aizspriedumiem. Mēs visi esam. Zinot pats sevi, es sapratu, ka labākais veids pārliecināt par pretējo ir ar faktiem un pieredzes stāstiem. Ap tiem arī būvēju šīs lapas kodolu. Par to esmu diez gan bieži dzirdējis komplimentus. Pat no Satiksmes Ministrijas, kuru es nereti esmu asi kritizējis.

Uzlādēts.lv ir, iespējams vienīgā vieta Latvijā, kur informatīvi izklaidējošā formātā (kāds ir bloga formāts) var vienkopus uzzināt aktuālo elektroauto statistiku un attīstību Latvijā, uzzināt par patiesu cilvēki pieredzi ar tiem un vēl aplūkot apskatus. Šogad Kursors.lv uzņēma apgriezienus ar saviem 1’000 km braucieniem ar elektroauto, arī es sekoju pēdās ar savu nu jau 8 gadus veco Citroen.

Galvenie notikumi

Kopš mājaslapas izveides ir publicēti 540 raksti. Gandrīz viens raksts dienā.

Man ir palīgs video veidošanā! Emīls Skrīvelis no emils.lv man palīdzēja vispirms ar jaunā Volkswagen e-up! video veidošanu un tad ar BMW i3 un MINI Cooper SE, kas vēl ir finiša stadijā. Daudz mācījos no viņa. Domāju, ka to cilvēki var pamanīt arī tajos video, kur Emīls nevarēja palīdzēt, piemēram Nissan eNV200 apskatā.

Šo gadu laikā Uzlādēts.lv ir arī piesaistījis citu mediju uzmanību. Tiku intervēts teju visiem Latvijas medijiem, vēl šī raksta tapšanas dienā veicu ierakstu Eiropas Hitu Radio raidījumam Izturi kritiku. Tomēr starp visiem medijiem tieši TVNET un Delfi ir mani novērtējuši visaugstāk – manus rakstus ir uzdevuši par saviem pat nemainot virsrakstu. Nesūdzos – uzjautrinos. Man pačukstēja, ka Diena redakcija mani sauc par to tur profesoru Mendziņu no RTU. Visam savs laiks.

Patīkami, ka esmu novērtēts arī citos veidos. Ekonomikas ministrija un Altum mani uzaicināja uzstāties viņu rīkotajā forumā uzņēmējiem. Latvenergo (Elektrum) ir kļuvuši par sponsoru. Ar biedrībām Zaļā Brīvība un Bezizmešu Mobilitātes Atbalsta Biedrība (BIMAB) ir izveidota cieša sadarbība. Esam vienojušies ar ELV.lt un vairākiem indivīdiem Lietuvā un Igaunijā par informācijas apmaiņu, lai visi kaut cik zinātu par galvenajiem notikumiem šajā tematā Baltijas valstīs.

Pāri visam – ir izveidots internetveikals, kurā var ērti aplūkot izdevīgākos piedāvājums elektroauto uzlādes stacijām, kabeļiem un aksesuāriem (tai skaitā t-krekli).

Nākotnes plāni

Nedrīkst apstāties, jo stāvēt uz vietas ir tas pats, kas atpakaļ iet. Tuvākajos plānos ir šis un tas, ar ko nekautrējos dalīties, jo visdrīzāk kaut kas no tā nepiepildīsies, ja vien neuzradīsies palīgi, kas palīdzēs to visu īstenot. Esošajā sastāvā to visu pavilkt būtu ļoti sarežģīti. Nopietni, man vajag palīdzīgas rokas.

Sāksim ar to, pie kā jau tiek strādāts:

 • Sludinājumu portāls, kurā cilvēki varēs ērti izvēlēties un salīdzināt elektroauto (ja tev ir interese par piedāvājumu un vēlies izdevīgākas cenas, vari jau tagad sūtīt savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru uz info@uzladets.lv)
 • Pasākumi priekš elektroauto kopienas

Pie kā netiek strādāts un kas varētu tapt:

 • Elektriskais rallijs
 • Pieredzes centra izveide

Statistika

2018. gada augustā uzlādēts.lv apmeklēja vien 396 cilvēki, bet 2020. gada jūlijā bija 6’069 liels apmeklētāju skaits. Lai gan šāda veida ziņas ir nišas segments mūsu valstī, reklāmās netiek ieguldīts, esmu pats veidojis 99% rakstu un neesmu mācījies žurnālistiku vai reklāmmākslu, man pašam tas liekas kā labs sasniegums.

Rakstot kārtējo rakstu, es nedomāju par to, cik daudz cilvēku to izlasīs vai kā dabūt vairāk klikšķu. Lai gan dažreiz paspēlējos ar virsrakstiem, varētu teikt, ka nemānu lasītāju ar skaļiem saukļiem. Zemāk apkopoju populārākos rakstus.

Raksti, ar kuriem ir visvairāk “share”

 1. Elektriskais furgons Opel Vivaro-e būs pieejams jau vasarā
 2. Satiksmes Ministrija iesniedz projektu, kurā atbalstīs elektroauto iegādi
 3. Rēzeknes elektriskie autobusi

Facebook Top 3:

 1. Aerodinamiskie diski ir no svara!
 2. Uzlādēts.lv izmēģina Nissan Leaf e+
 3. Schneider Electric EVlink Wallbox Standart

Instagram Top 3:

 1. BMW i3: Cik vēl mašīnas var atvērt durvis šādi?
 2. Uzlādēts.lv turpmāk būs Izlādēts.lv (1. aprīļa joks)
 3. Audi Q4 Sportback e-tron konceptauto

Google Analytics Top 3:

 1. 21 vieta Rīgā un Latvijā, kur iegādāties labas lietotas mēbeles
 2. Kādi elektromobiļi pieejami Latvijā
 3. Satiksmes Ministrija iesniedz projektu, kurā atbalstīs elektroauto iegādi

YouTube Top 3:

 1. Xiaomi Himo T1
 2. BMW i3 (120 Ah)
 3. Uzlādēts brauc ar VÄSSLA 2

Starp citu

Vai esiet pamanījuši, ka šai lapā nav pieprasījums apstiprināt savu datu izmantošanu, lai varētu lietot šo lapu? Tas ir tāpēc, ka mani neinteresē jūsu individuālie dati un nepiedāvāju personalizētas reklāmas. Palasīju VDAR un Google Analytics attiecības un man visi ķeksīši ir pareizajās vietās, lai neskaitītos, ka izmantoju personalizētus datus.

Solītais cepums – ?. Ņem vēl! ? Man nav žēl!? 

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 5 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Arnis ET
Arnis ET
Viesis
17/08/2020 19:21

Apsveicu! Divu gadu laikā sniegta aktuāla un precīza informācija, kas sekmēja mītu mazināšanu.

HansPeter
HansPeter
Viesis
14/08/2020 19:42

Apsveicam ar vietnes 2 gadu jubileju!
Es vienmēr priecājos lasīt kaut ko no jums!
Tā turpini!
Paldies!

Mārtiņš
Mārtiņš
Viesis
14/08/2020 13:42

Labs darbiņš! Apsveicu ar 2 veiksmīgiem gadiem – tā turpināt!

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: