Plāno vēja elektrostaciju parka izbūvi Talsu novadā

0

Vides pārraudzības valsts birojs pieņēmis lēmumu piemērot ietekmes uz vidi novērtējumu vēja elektrostaciju parkam Valpene Talsu novada teritorijā. Teritorija, kur vēja parku plānots izvietot, skar Dundagas un Īves pagasta teritoriju, informē Talsu novada pašvaldība.

Vēja elektrostacija

Vēja elektrostacija

Vides pārraudzības valsts birojs pieņēmis lēmumu piemērot ietekmes uz vidi novērtējumu vēja elektrostaciju parkam Valpene Talsu novada teritorijā. Teritorija, kur vēja parku plānots izvietot, skar Dundagas un Īves pagasta teritoriju, informē Talsu novada pašvaldība.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Publiski pieejamā informācija liecina, ka attiecīgajā teritorijā plānots izbūvēt apmēram 40 jaunākās paaudzes lielas jaudas vēja elektrostacijas (VES). Katras stacijas nominālā jauda varētu sasniegt 4MW, stacijas masta augstums virs 135 metriem, stacijas rotora diametrs virs 150 metriem, bet kopējais vēja elektrostacijas augstums varētu būt virs 210 metriem. Ietekmes uz vidi novērtējuma procesā paredzēts izvērtēt vairākus VES modeļus, lai saprastu, kādas ir tehnoloģiskās alternatīvas.

Kā liecina informācija Vides pārraudzības valsts biroja mājaslapā www.vpvb.gov.lv, pirms vēja elektrostaciju uzstādīšanas parka teritorijā tiks izbūvēts pievedceļu tīkls, kas nepieciešams staciju piegādei. Plānotā VES parka teritoriju šķērso valsts vietējas nozīmes autoceļš V1363 Ārlava–Tiņģere–Plintiņi, kā arī pašvaldības autoceļi. Uz ziemeļiem no plānotā VES parka teritorijas atrodas vietējas nozīmes autoceļš V1368 Dundaga–Tinģere–Tiltiņi. Abi valsts vietējas nozīmes autoceļi ir pievienoti valsts reģionālajam autoceļam P125 Talsi–Dundaga–Mazirbe, kas plānotā VES parka būvniecības procesa laikā tiks izmantots kā galvenais materiālu un iekārtu piegādes ceļš.

Saražotās elektroenerģijas nodošanai kopējā tīklā paredzēts izbūvēt jaunas vidēja sprieguma un augstsprieguma elektropārvades kabeļu līnijas.

Pašlaik identificētajā izpētes teritorijā ietilpst 103 zemes vienības, kas pieder gan juridiskām, gan fiziskām personām, gan pašvaldībai. Kopējā teritorijas platība, kurā ir paredzēts vērtēt VES parka būvniecības ieceri, aizņem aptuveni 22 km2 lielu teritoriju, kuru pamatā veido mežu zemes ar atsevišķiem lauksaimniecībā izmantojamo zemju blokiem.

Vides pārraudzības valsts biroja lēmumā noteikts, ka ierosinātājam, kas šajā gadījumā ir SIA Valpene wind, nepieciešams organizēt sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksmi un pārējās ar iedzīvotāju informēšanu saistītos pasākumus.

Avots: LBS

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: