Volkswagen ID.4 apskats (+video)

10

VW ID.4 visdrīzāk būs krietni pieprasītāks par ID.3, ko tautasvāģa zīmols izlielīja kā nākamo lielo attīstības soli aiz Beetle un Golf. Uzlādēts apskatā uzziniet, kāpēc!

VW ID.4

VW ID.4, visdrīzāk, būs krietni pieprasītāks par ID.3, ko tautasvāģa zīmols izlielīja kā nākamo lielo attīstības soli aiz Beetle un Golf. Uzlādēts apskatā uzziniet, kāpēc!

Reiz bija laiki, kad uzskatīja, ka dīzeļdegviela ir ne tikai ekonomiskāka, bet arī ekoloģiskāka par benzīnu. Tad pēkšņi noskaidrojās, ka tā nav un pat ir daudz sliktāk. Vēl trakāk – to autoražotāji zināja un slēpa no sabiedrības, veicot visādus tehniskos manevrus, lai pārbaudēs izmešu būtu mazāk nekā dzīvē. To mēs šodien zinām kā Dieselgate. Galvenais vaininieks šajā stāstā tika izcelts Volkswagen. Lai gan Eiropā soda pasākumi par šādu pārkāpumu nebija spēkā, daudziem nācās krietni iesvīst, lai varētu izkulties no šīs dižķibeles.

Kā lielākais autoražotājs, Volkswagen dabūja kārtīgu pērienu no visām pusēm un nolēma mainīties. No autoražotāja VW pārorientējās uz mobilitātes uzņēmumu, piedāvājot transportlīdzekļus, uzlādes infrastruktūru, dažādus pakalpojumus un bateriju ražošanu. Pirmā automašīna zem jaunajām vēsmām bija VW e-up! 2020. gadā, kas starp citiem atjaunojumiem pirmais saņēma arī jauno logo. Tomēr galvenā uzmanība tika veltīta ID.3, ko slavēja kā nākamo attīstības soli aiz Beetle un Golf un kas tiktu balstīts uz jaunās, speciāli priekš elektroauto veltītās platformas – MEB.

Diemžēl, to vajāja vairākas ķibeles un sabiedrība (it īpaši pirmie šīs mašīnas īpašnieki) to uztvēra ar miksētām sajūtām. Citi slavēja, ka VW ir beidzot ienācis 21. gadsimtā, bet citi to nopēla, jo bija daudz ražošanas un programmatūru kļūdu. Tagad, kad kļūdas ir izlabotas, uz skatuves jau ir nācis cits elektroauto – ID.4. Tā brāli, Škoda Enyaq iV, Uzlādēts jau apskatīja iepriekš un tas radīja tiešām pozitīvu iespaidu. Pateicoties hokeja čempionātam, Enyaq iV dominēja pagājušajā ceturksnī. Kaut tehniskie parametri starp abiem VW grupas krosoveriem ir līdzīgi, ID.4 un Enyaq iV gan ārēji, gan iekšēji atšķiras diezgan izteikti.

ID.4 > ID.3

Atgriežoties pie salīdzināšanas ar ID.3, ID.4 ir nedaudz dārgāks, bet krietni labāks visādā ziņā. Es personīgi starp abiem izvēlētos ID.3, tīri dēļ tā izmēriem, jo manā dzīves stilā lielāka mašīna par ID.3 ir lielākais iespējamais, bet saprotu, ka sabiedrībā šobrīd dominē lielāka izmēra mašīnas. Es tās saucu par paceltiem hečbekiem, bet tautā tos sauc par krosoveriem (mārketinga cilvēki pat iedomājas tos nosaukt par apvidus auto). Un tieši tamdēļ es paredzu, ka ID.4 būs populārāks par ID.3.

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4

Ņemot vērā, ka Enyaq iV vizuāli krasi atšķiras no ID.4, es neparedzu, ka abi šie modeļi sacentīsies savā starpā. Vienīgais, kas tiem ir kopīgs, ir platforma un aptuvenā cena. Tomēr ar abiem ir jābūt uzmanīgiem, skatoties uz cenu. Kaut kas liek domāt, ka, lai gan Škoda bāzes cena ir zemāka, sākot to nokomplektēt, iznāks, ka VW būs lētāks.

Tiguan < ID.4 < Touareg

Esošajā Volkswagen piedāvājumā ID.4 ieguļ starp Tiguan un Touareg. Ārēji tas ir nedaudz lielāks par Tiguan, arī bagāžnieks ir pielīdzināms abiem modeļiem, bet salonā ir vieta kā Touareg. To arī var novērot cenu lapās. Neiegrimsim sīkumos, jo tipiski EV ir labāk nopakoti, piemēram, iekļauta lielāka garantija un LED lampas, bet iziet cauri VW cenu lapām, lai varētu salīdzināt zobs pret zobu, ir teju neiespējami. Ja ID.4 ar 150 kW motora jaudu maksā 47’659 €, tad Tiguan (140 kW) maksā 39’228 €, bet lētākais Touareg (170 kW) maksā 58’465 €. Tieši pa vidu.

Tā, it kā Volkswagen būtu padomājuši par tiem cilvēkiem, kam laiks pāriet no Tiguan vai Touareg, bet negribās zaudēt iepriekšējās dimensijas. Zemāk var aplūkot, kā tas salīdzinās dzīvē ar Tiguan (pabīdot vidū esošo bultu uz vienu vai otru malu).

Compare imagesCompare images

Svarīgākie aspekti

Atbildot uz svarīgākajiem jautājumiem, kurus sasūtījāt pirms apskata veikšanas, nācās secināt, ka vairāk interesēja salīdzināšana ar Enyaq iV. Kā jau vairākkārt uzsvēru, šīs ir dažādas mašīnas, lai gan viena platforma. Vispārīgi runājot, VW var nokomplektēt labāk, bet lūku nevar dabūt, un tas saņems atjauninājumus mūža garumā. Atbildes uz šiem jautājumiem variet skatīt video apskatā.

Braukšana ir viegla, kā ar tādu pūkainu, zilu (, vairāk nekā 2 tonnu smagu) mākoni. Čiekurkalna bruģis tika labi pārvarēts. Pagriešanās rādiuss ir mazāks nekā tas ir VW Polo. Arī es pievienošos tiem, kas sūdzas par skārienjutīgajām pogām uz stūres. Es vispār balsotu par 0 pogām uz stūres, bet tas, laikam, ir par daudz prasīts. Multimediju sistēma man likās neierasta, bet varu iedomāties, ka pie tās ātri pierod. Galu galā, uzliec Android Auto vai Apple Carplay (abi ir bezvadu) un miers.

Volkswagen ID.4 tehniskie parametri
Volkswagen ID.4 tehniskie parametri

Ar 77 kWh neto (82 kWh bruto) bateriju, ID.4 spēj veikt 522 km WLTP ciklā. Maksimālā uzlādes jauda no līdzstrāvas ir 125 kW, kas līdz 80% uzlādētu 34 minūtēs. Maksimālā uzlādes jauda no maiņstrāvas ir 11 kW, kas pilnu uzlādi veiks 8 h 15 min. No rozetes, lai uzlādētu pilnu bateriju, būs nepieciešamas teju 40 stundas. Tāpēc iesaku tiem, kas iegādājas elektroauto ar tik lielām baterijām, tomēr izvēlēties uzlādes staciju. Ja vēlies nepārmaksāt par tādu, piemēram, pērkot no dīlera, tad droši dodies uz Uzlādēts veikalu un izvēlies labākās uzlādes stacijas par labākajām cenām. Vispārīgi nu jau prasītos, lai EV nāktu ar 22 kW maiņstrāvas uzlādi.

Zvans 112

Pārbaudīju, bet nenofilmēju, kā strādā mašīna, kad neliek rokas uz stūres. Sākumā parāda sarkanu uz ekrāna, tad nopīkst, tad pievelk siksnu, tad uzsit pāris reizes pa bremzēm, tad ieslēdz avārijas gaismas un apstājas, ja vēl tad nenoreaģē, tad ir zvans 112. Mēģināju nolikt šo zvanu, bet cilvēki otrā galā strādā ātri un man bija neveikla saruna, sakot, ka mašīna pati piezvanīja.

Konkurence

Kopā ar Škoda Enyaq iV un Audi Q4 e-tron šie ir VW trīnīši, kas piedāvās savu alternatīvu par vienu un to pašu. Volkswagen ir viegli futūristiskais, Audi ir luksus, bet Škoda ir modernais. Audi, protams, dārgāks, bet Škoda un Volkswagen ir vienā cenā. Pagājuši tie laiki, kad Škoda bija lētais Volkswagen. 

Volkswagen ID.4Škoda Enyaq iV
Autonomija (WLTP)522 km 536 km (WLTP)
Speciāla EV platforma
PiedziņaAizmugurējāAizmugurējā
Sēdvietas55
0-100 km/h8.5 sek8.5 sek
Bagāžnieka ietilpība543 l
(1575 l, nolokot sēdekļus)
585 l
(1710 l)
Aizmugurējie sēdekļi nolokas1:2 (+ slēpju lūka)1:2 (+ slēpju lūka)
Uzlādes ātrums
(lēnā)
Type 2
max 11 kW
(50 km/h)
Type 2
max 11 kW
(50 km/h)
Uzlādes ātrums
(ātrā)
CCS
max 125 kW
(500 km/h)
CCS
max 125 kW
(500 km/h)
Uzlādes porta lokācijaVirs aizmugurējā labējā riteņaVirs aizmugurējā labējā riteņa
Braukšanas komforts*99
Pārredzamība*88
Modernīgums*99
Praktiskums*99
Pirmais iespaids*99
Braukšanas klusums*88

* subjektīvais viedoklis, kas pakļauts garastāvoklim un tējas biezumu daudzumam krūzē, 10 baļļu skalā

Labs elektroauto ģimenēm

Video apskata beigās es parādu kā šajā automašīnā ietilpst 2 snovborda dēļi, 2 pāri snovborda zābaki, kalnu slēpju komplekts, kalnu slēpju zābaku pāris, distanču slēplu komplekts, 2 teltis, 2 guļammaisi un vēl vairāki maisi, atstājot vēl vietu citām mantām, nolokot mazāko no sēdekļiem. Ideāli piemērots ģimenēm.

Volkswagen ID.4
Volkswagen ID.4

Saprātīga izvēle

Vai es esmu piedevis par Dieselgate? Nē, nebūt ne. Vai man šis liekas labs EV? Jā, noteikti. Vai tas Tesla killer? Nē, tīri tamdēļ, ka neuzskatu, ka šobrīd kāds EV konkurē ar citu EV. Šobrīd pieprasījums pārsniedz piedāvājumu. Tomēr tas ir sava veida killeris. Es uzskatu, ka šis ir Tiguan un Touareg killeris. Autonomija ir tik liela, ka tad, kad es sākumā iekāpu mašīnā, man likās, ka tas ir odometra rādītājs, ko redzu, bet izrādījās, ka tā ir atlikusī autonomija.

Lielā baterija ir tieši tajā izvēles punktā, kurā autonomija un uzlādes spējas ir tādas, kas nesagādās problēmas. Kā arī cena (sākot no 39’400 €) nav kosmoss, bet gan tieši tajā vietā, kur ir citi VW tautas vāģi. Tagad gan jāpagaida 15 gadi, lai vidējais latvietis to sev iegādātos…

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 2 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
10 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
malvis_m
22/08/2021 10:34

pag, tad sanāk, ka Enyaq par programmatūras atjaunošanu pēcāk būs jāmaksā?

malvis_m
Atbilde  Kārlis Mendziņš
23/08/2021 21:43

google met uz forumiem, kur raksta, ka sākotnējām versijām laikam nav paredzēts update, bet vēlāk modeļiem nāk viens softs, kas ir vienāds gan ID3, gan ID4, gan Enyaq, atšķirās tikai dizaina skin katram auto.

Jevgenijs
Jevgenijs
Viesis
12/08/2021 14:51

Paldies par apskatu! Kad planots Ioniq 5 apskats?

Vārds
Vārds
Viesis
10/08/2021 13:28

Ja pēc piecpadsmit gadiem būs akumulatorā 50% tad jau vidējais latvietis varēs nobraukāt idiņus.

Vankel
Vankel
Viesis
09/08/2021 14:41

Tagad, kad kļūdas ir izlabotas” – precizēsim: kļūdas tiek labotas. Modernajās ierīcēs, kurām var atjaunot programmatūru, kļūdas nekad netiks izlabotas, tas ir process ierīces mūža garumā.

Bytec
Bytec
Viesis
Atbilde  Kārlis Mendziņš
19/08/2021 13:34

Jāņem vērā, ka programmatūras uzturēšana nav tikai kļūdu labošana – ir arī jāpielāgojas ārējām izmaiņām, piem., kādam online servisam mainās API versija vai tas jāaizstāj ar kādu citu servisu u.tml.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Bytec
19/08/2021 15:58

Arī jaunākajām IOs un Android versijām. Cita starpā aplikācija pagaidām šiem ID.N ir švaka. Nevar redzēt kartē, kur auto atrodās, un telefonu nevar lietot kā auto alslēgu. Kaut arī šiem auto ir UWB tehnoloģija atslēgšanai, kas ir arī Ābola ierīcēm – telefoniem un pulksteņiem, no VW nav nekas dzirdēts par to “sadraudzēšanu”. VW atbalsta tikai Samsung telefonus kā auto atslēgu ar NFC tehnoloģiju. Savukārt BMW atbalsta tikai Ābola produktus, un tos tagad var lietot auto atslēgas vietā. Šķiet ka sīkums, bet es ļoti priecātos, ja auto atslēga, tāpat kā bankas karte, dzīvotu pulkstenī.

10
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: