Rīga pievienojas Parīzes klimata deklarācijai

1

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis pievienojies Eiropas Savienības pilsētu pašvaldību vadītājiem un parakstījis Parīzes klimata deklarāciju “Pilsētas, kas ved ceļu uz klimata neitralitāti” (“Cities leading the way to climate neutrality”). Mērķis ir padarīt Rīgu par pirmo klimatneitrālu pilsētu Baltijas valstīs.

Rīgas skats no Pēterbaznīcas

Rīgas skats no Pēterbaznīcas

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis pievienojies Eiropas Savienības pilsētu pašvaldību vadītājiem un parakstījis Parīzes klimata deklarāciju “Pilsētas, kas ved ceļu uz klimata neitralitāti” (“Cities leading the way to climate neutrality”). Mērķis ir padarīt Rīgu par pirmo klimatneitrālu pilsētu Baltijas valstīs.

Enefit intelektruālā uzlāde
Advertisement

Parīzes klimata deklarāciju “Pilsētas, kas ved ceļu uz klimata neitralitāti” atjaunota par godu 2015. gadā parakstītā Parīzes nolīguma gadadienai. Pievienojoties šai deklarācijai, Rīga apliecina, ka ir gatava risināt klimata jautājumus šajā sarežģītajā pandēmijas laikā, norādot, ka tas ir viens no veidiem, lai veicinātu veselīgākas vides nodrošināšanu Rīgas iedzīvotājiem. 

Deklarācija paredz, ka pilsētas apņemas pieņemt atbildīgus klimata politikas lēmumus, kas kopumā palīdzētu ierobežot planētas vidējās temperatūras pieaugumu līdz 1,5 °C, kā arī panāktu klimata neitralitāti vēlākais līdz 2050. gadam. Tas arī nozīmē pašvaldības iesaisti “Cities race to Zero” kampaņā veselīgai, elastīgai emisiju nulles līmeņa pārejai, kas tiek rīkota pirms COP26 samita, kas plānots šī gada novembrī Glāzgovā (Skotijā).

Uzsākot darbu Rīgas domes priekšsēdētāja amatā, M. Staķis noteica konkrētus mērķus, lai uzlabotu pilsētas pārvaldību izglītības un kultūras jomās, mobilitāti un infrastruktūru, pilsētvidi, vides aizsardzību, kā arī sociālo integrāciju. Īpaša uzmanība tiek pievērsta arī ekonomikas ilgtspējīgai atveseļošanai un uzņēmējdarbības veicināšanai.

Kā galveno prioritāti esam izvirzījuši Rīgas infrastruktūras atjaunošanas plānu, kas iet roku rokā ar pilsētvides uzlabošanu, veicot galvenos investīciju projektus, kas vērsti uz klimata neitralitāti. Jaunā Rīgas pilsētas vadība ir nopietni pievērsusi uzmanību, strādājot pie nulles emisijas, tādējādi Rīgas un Parīzes deklarācijā paustie mērķi saskan.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis

Rīgas domē ir izveidota Klimata neitralitātes komisija, kas koordinē klimata un izmešu samazināšanas mērķus, iesaistot Rīgas domes struktūrvienības un aģentūras, kas ir atbildīgas par šīm jomām.

Mūsu mērķis ir padarīt Rīgu par pirmo klimatneitrālu pilsētu Baltijas valstīs un līdz 2030. gadam būt starp pirmajām 100 klimata ziņā neitrālajām pilsētām Eiropā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis

Pirms pieciem gadiem radītā Parīzes nolīguma mērķis ir samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas, un tieši pašvaldības ir atbildīgas par pielāgošanos tādiem nelabvēlīgiem klimatiskajiem apstākļiem kā karstuma viļņi, sausums un plūdi, ar ko saskaramies arvien biežāk. 

Rīgas dienaskārtībā ir steidzami un inovatīvi risinājumi par labu klimatam, videi un veselībai, piemēram, veidojot veloceliņus, investējot digitalizācijā un atjaunojamo energoresursu izmantošanā, izveidojot ilgtermiņa mājokļu politiku, veicinot apzaļumošanu, kā arī sadarbojoties un daloties labās prakses pieredzē ar Eiropas pilsētām.

Parīzes deklarācija franču un angļu valodās lasāma šeit.

Autors: Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Uzlādēts viedoklis

Jaunā Rīgas vadība ir apņēmīga darīt to, ko vajag darīt. Prieks, ka tik lielai pilsētai ir tik ambiciozi mērķi. Varētu argumentēt, ka Tallinai vai Viļņai būtu vieglāk būt pirmajām klimatneitrajām galvaspilsētām Baltijā.

Ja pilsēta kādreiz prasīs Uzlādēts palīdzību, tad mēģināsim palīdzēt savu spēju robežās. Jo, būsim atklāti, klimata krīze ir īsta un līdz šim esam gulējuši uz veciem lauriem un paļāvušies pašplūsmai.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Raitis Mazjānis
03/02/2021 19:48

Ja paskatamies iepriekš portālā publicētajā tabulā par elektrisko pilsētas autobusu ieviešanu, tad darīt ir briesmīgi daudz, lai vismaz parādītos tabulā. Bet par mērķiem – apsveicami. Tālāk jau konkrēti gribētos redzēt pasākumu plānu ar konkrētajiem atbildīgajiem un finansējumu.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: