Elektriskie automobiļi ziemā: vadītājam ne par ko nav jāuztraucas

34

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijā atkal ir īsta ziema. Cilvēki piedzīvo stipru snigšanu un aukstas naktis, bet līdztekus tam ir atgriezušās raizes par automašīnas iedarbināšanu. Daudzas automašīnas no rīta nevar ieslēgt, interjers atgādina iglu, un, līdz nonākat birojā, tas tik tikko iesilst: aukstā sezona daudziem sagādā grūtības. Bet ne visiem.

Full electric

Uzraksts uz Citroen C-Zero sāna

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Latvijā atkal ir īsta ziema. Cilvēki piedzīvo stipru snigšanu un aukstas naktis, bet līdztekus tam ir atgriezušās raizes par automašīnas iedarbināšanu. Daudzas automašīnas no rīta nevar ieslēgt, interjers atgādina iglu, un, līdz nonākat birojā, tas tik tikko iesilst: aukstā sezona daudziem sagādā grūtības. Bet ne visiem.

Braukt ar savu auto aukstā rītā nav nekāda problēma, ja esat elektromobiļa vadītājs. Turklāt elektrisko auto īpašniekiem nav jāuztraucas par aukstu salonu – viņiem tik vien kā jāieprogrammē salona priekšuzsildīšana.

Tā ir tiesa, ka salona apsilde prasa vairāk enerģijas, taču elektromobiļu ražotāji, to vidū Kia, šo problēmu jau veiksmīgi risina, un rezultāti ir labi.

Iedarbojas jebkuros laikapstākļos, uzsilt iepriekš

Draudzīgums videi, klusums un maksimālais griezes moments, kolīdz nospiests akseleratora pedālis – šīs ir elektromobiļu priekšrocības, par kurām visbiežāk runā prese un interesenti, taču ziemā atklājas vēl vairāki elektroauto plusi.

Viena no galvenajām elektrisko automašīnu priekšrocībām ziemā ir starta problēmu neesamība: nav nepieciešams griezt starteri, dzinēju, transmisiju un nav degvielas, kas var sasalt. 12 voltu akumulators ieslēdz vienīgi elektroniku, kas savieno motoru un galveno gaitas bateriju, un, ja 12 voltu akumulators darbojas korekti, nav nekādas atšķirības, vai ārā ir -5° C vai -30° C, vai pat -40° C.

Piedevām elektromobilim nav komponentu, kas pirms braukšanas aukstā laikā būtu jāuzsilda, un āra temperatūra nekādā veidā neietekmē elektromotora darbību. Toties aukstais laiks savā ziņā ir labs elektronikai, jo tā darbojoties sakarst. Tiesa, zemas temperatūras dēļ lēnāk var darboties ekrāni, taču tā tas ir visās automašīnās.

Iespējams gan, ka ziemā autovadītājiem pat vēl svarīgāka ir kāda cita elektromobiļu iezīme: gandrīz visos mūsdienu elektroauto ir iespēja aktivizēt salona apsildi iepriekš noteiktā laikā, un daži no tiem pat nodrošina iespēju to darīt attālināti, izmantojot viedierīces lietotni.

Īpaši ērti ir tas, ka elektriskā automašīna salona uzsildi sāk bez kavēšanās. Atšķirībā no automašīnām ar tradicionālajiem iekšdedzes dzinējiem nav nepieciešams gaidīt, līdz uzkarst dzinēja dzesēšanas šķidrums, un apsilde sāk strādāt ar pilnu jaudu.

Risinājums – jaunas paaudzes elektriskie automobiļi

Tāpēc elektromobiļu eksperti ieteic ieslēgt apsildi vien dažas minūtes pirms brauciena, tādā veidā nodrošinot, ka komfortablas temperatūras sasniegšanai tiek izmantots optimāls enerģijas daudzums.

Tomēr ir kāds ekspluatācijas aspekts, kas ir mazāk labvēlīgs elektriskajiem transportlīdzekļiem, proti, salona apsildīšanai tiek iztērēta vērā ņemama enerģijas daļa, ko citādi varētu izmantot lielākam nobraukumam.

Salona apsilde var būt galvenais iemesls, kādēļ ziemā elektromobiļa gaitas rezerve var samazināties uz pusi. Kamēr iekšdedzes dzinēja lieko siltumu var izmantot transportlīdzekļa salona apsildīšanai, elektromotors darbojas tik efektīvi, ka tā izdalīto situmu tādā veidā pielietot nav iespējams. Tāpēc apsildei elektriskajā automašīnā jāatrod citi resursi.

Salona apsilde nepieciešams daudz enerģijas, bet tās patēriņš ir atkarīgs arī no pielietotās tehnoloģijas. Parasti izmanto vai nu vienkāršu spoli vai siltumsūkni, vai abu kombināciju.

Spoles īpatnība ir, ka 0° C temperatūrā tā var patērēt četras reizes vairāk nekā siltumsūknis, taču siltumsūķna efektivitāte samazinās zemās temperatūrās. Tāpēc elektromobiļos bieži tiek izmantota abu risinājumu kombinācija.

Tomēr ražotāji strauji progresē arī šī jautājuma risināšanā. Pagājušajā vasarā Kia ieviesa novatorisku siltumsūkņa sistēmu, kas ir uzstādīta autoražotāja jaunākajos elektriskajos modeļos un ļauj ievērojami samazināt salona apsildei nepieciešamo enerģijas daudzumu.

KIA e-Niro
KIA e-Niro

Jaunais sūknis savāc un efektīvi izmanto siltuma pārpalikumu no liela skaita elektrisko komponentu. Turklāt procesa laikā uzkarsētā dzesēšanas šķidruma tvaiki kondensatorā atkal tiek pārveidoti par šķidrumu, tādējādi atbrīvojot papildu siltumenerģiju, kas tiek novirzīta arī salona apsildīšanai.

Jaunajai tehnoloģijai nonākot elektromobiļos, Dienvidkorejas Vides ministrija veica pētījumu, kurā secināja, ka Kia e-Niro siltumsūknis ievērojami samazina salona apsildei nepieciešamo enerģiju, braucot aukstā laikā. Kad automašīnu vadīja -7° C temperatūrā ar ieslēgtu apsildes un gaisa kondicionēšanas sistēmu, tā spēja paveikt 90 procentus no attāluma, ko tā nobrauc pie +26° temperatūras. Šādu rezultātu diez vai var sasniegt citi elektromobiļi.

Kopumā litija joni vislabāk jūtas +21° C temperatūrā, lai gan precīzi raksturlielumi ir atkarīgi no katra ražotāja izmantotās baterijas veida un citām tehniskajām detaļām.

Kompaktākas baterijas

Aukstumam ir salīdzinoši maza ietekme uz elektriskā transportlīdzekļa augstsprieguma bateriju, un, salīdzinot ar vasaras apstākļiem, gaitas rezervi tas var samazināt par dažiem procentiem. Lielākas rūpes sagādā uzlāde, jo ​​zema gaisa temperatūra palēnina akumulatoru elektroķīmiskos procesus.

KIA e-Niro
KIA e-Niro pie Ionity uzlādes

Tālab daži elektromobiļi ir aprīkoti ar baterijas apsildi, kas šo problēmu var atrisināt dažu minūšu laikā. Piemēram, Kia otrās paaudzes elektriskajos auto, atrisinot vairākas tehniskas problēmas, ir optimizēta baterijas sildīšanai patērētā enerģija, un ar šķidrumu dzesējamā un apsildāmā baterijas sistēma tagad ir efektīvāka. Tas ļāva baterijas elementus izvietot daudz kompaktāk.

Salīdzinājumam – pirmās paaudzes elektriskajam Kia Soul bija 30 kWh litija jonu polimēru baterija, un ar vienu uzlādi automobilis varēja nobraukt līdz 250 km (saskaņā ar NEDC testu). Otrās paaudzes modelī tikpat lielu fizisko telpu aizņem baterija, kuras ietilpība nu jau ir  64 kWh un kas saskaņā ar reālistisko WLTP testu nodrošina iespēju veikt līdz pat 386 km lielu attālumu. Kia SUV modeļa e-Niro gaitas rezerve ar šo pašu 64 kWh bateriju ir pat vēl lielāka – līdz 455 km.

Elektriskie automobiļi ir labāk aprīkoti

Līdzās pozitīvajām īpašībām Latvijas ziemā elektriskās automašīnas izceļas arī ar to, ka bieži ir daudz labāk aprīkotas nekā to iekšdedzes dzinēju analogi.

KIA e-Soul
KIA e-Soul

Jau pieminētā Kia e-Niro standarta komplektācijā ietilpst apsildāma ādas stūre un priekšējie sēdekļi, elektriski vadāmi un apsildāmi sānu spoguļi, vējstikla tīrītāju atkausēšanas funkcija, kā arī palīgs kustības uzsākšanai pret kalnu, avārijas bremzēšanas sistēma ar gājēju atpzīšanas funkciju, atpakaļskata kamera un parkošanās sensori gan aizmugurē, gan priekšā.

Pēc CSDD datiem, pērn Latvijā reģistrēta 351 jauna bateriju elektriskā automašīna jeb par 203% vairāk nekā 2019. gadā.

Rakstu sagatavoja Velocita

Uzlādēts viedoklis

Skaidrs, ka par pielekšanu elektroauto īpašnieki neuztraucas. Vairāk uztrauc tas, ka ātrā uzlāde ir lēnāka. Man pašam, braucot ar vienu no mūsdienu elektroauto pienieriem, ir tāda problēma, ka pirmā ātrā uzlāde ir krietni lēnāka, bet jau otrā (pieņemot, ka man vajag otru uzlādi ceļā) ir labāka, ja ne tik pat laba kā vasarā.

Šajā slavas rakstā ir minēts viens aspekts, ko daudzi neņem vērā, kad salīdzina elektroauto ar iekšdedzes līzinieku – aprīkojums. Tas ir tiesa, ka elektroauto bāzes komplektācija ir krietni labāka par iekšdedzes un tāpēc liekas, ka tie ir krietni dārgāki. Piemēram, Golf pret ID.3 vai Ioniq hybrid pret Ioniq electric.

Ja runā par konkrēti rakstā minēto elektroauto, tad man paziņam, kas šogad iegādājās Kia e-Niro, ko man patīk saukt par De Niro, veica Viļņa-Rīga braucienu un pāri palika vēl 250 km uz ekrāna. Zinot viņu, noteikti netika braukts taupīgi. Ja vēl vajag paslavēt Kia e-Niro (un Hyundai Kona), tad šie elektroauto kopš pagājušā gada ir aprīkoti ar 11 kW maiņstrāvas uzlādi, kas manās acīs padara šos elektroauto par vēl labākām izvēlēm.

Tomēr sliktā ziņa ir tā, ka Latvijā nav pieejams jaunais Kia e-Soul. Tā dizains mani ļoti uzrunā. Pieņemot, ka tehniski tas ir tas pat e-Niro, bet ar citu čaulu, es izvēlētos e-Soul, ja man būtu tāda iespēja…

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
34 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kāds
Kāds
Viesis
06/02/2021 19:49

Šeit var paskatīties kā reklāma darbojas dzīvē https://www.youtube.com/watch?v=YlucsA-ugqc
Tiesa mūsu platuma grādos šāda temperatūra jau ir ekstrēma un ļoti reta, lai būtu jāņem vērā, bet intereses pēc var aplūkot.

Kia ieviesa novatorisku siltumsūkņa sistēmu” un “Šādu rezultātu diez vai var sasniegt citi elektromobiļi“.
Pieminētajā video var redzēt, ka līdz teslas līmenim vēl ir kur augt un aug. Vēl jāņem vēra, ka salīdzinājumā minētā tesla ir par 100kg smagāka. Atskaitot teslu, diemžēl citi auto ražotāji tiešām netur līdzi. Tā kā korejieši var godam lepoties ar 2 vietu šajā lauciņā.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Kāds
07/02/2021 20:32

Nupat mums te arī ir auksts. Domāju ka salīdzinājumā ir palaista garām viena būtiska lieta: gaisa pretestība. Tesla M3 atšķirās no visiem testētajiem ar plakano un zemo siluetu. Svaram ir nozīme, bet netik liela. BMW i3 projektējot tika pieļauta kļūda, to sadārdzinot, taisot no ogļšķiedras. Tas koncepts der iekšdedzes dzinējam, kam bremzēšanas enerģija izkūp gaisā. I3 iekrāva papildus svaru un testēja patēriņu, izrādījās ka tam nav nozīmes.

Volts
Volts
Viesis
04/02/2021 09:28

Vairāk nobraukumu ietekmē nerģija, kas tiek izmantota tieši baterijas uzsildīšanai. Un ja tu brauc īsus gabalus līdz 20-30km, tad patēriņš sanāk liels, ne tik daudz dēļ pašas salonas apsildes dēļ, bet gan bateijas uzsildes dēļ. Būtu labi, ja ražotājs dotu iespēju pašam lietotājam izvēlēties, ko viņš grib – mazāku patēriņu īstermiņā vai lielāku nobraukumu ilgtermiņā (es domāju viena brauciena ietvaros). Jo šobrīd cik saprotu by default ir baterijas sildīšana, lai viņa sasniegtu savu efektīvāko darbības temperatūru, tomēr ikdienā tas ne vienmēr ir nepieciešams (īsos pārbraucienos) un tāpēc range krītās diezgan strauji

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Volts
04/02/2021 14:48

Vai Renault ZOE silda akumulatoru? Tam ir gaisa dzesēšana. Šķiet ka vienīgā akumulatora sildīšana notiek to slogojot.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Vankel
04/02/2021 17:54

Un Nissan Leaf nav pat tik daudz

Vankel
Vankel
Viesis
03/02/2021 18:29

Interesanti, kas ir tā “spole”, ar kuru silda salonu? Pat angļu valodā “coil” ir indukcijas spole, bet ar tādu varētu sasildīt dzelzs pannu, nevis gaisu salonā.
Par valodu: “kādēļ ziemā elektromobiļa gaitas rezerve var samazināties uz pusi”. (Na polovinu) Uz kuru pusi? Labo vai kreiso pusi?
Vai varbūt tomēr divas reizes?

Mans tomēr šķiet ka apkure ne tik ļoti dominē. Tā tērē maksimāli 2kW. Pats taupīgākais auto tērē 13kW/100km, praktiski ir vairāk. Tas ir tikai 10%. Reālajā dzīvē pie tiem -7 grādiem nobraukums krītās vismaz par 30%. Secinājums: akumulatori nespēj aukstumā dot tās pašas KW/h, kuras siltumā. Daži kādu laiku pēc starta silda akumulatorus, tur atkal aiziet gana daudz enerģijas, gluži tāpat kā iekšdedzes dzinējam, kamēr tas ir auksts.

Vārds!*
Vārds!*
Viesis
Atbilde  Vankel
04/02/2021 13:13

Nu jā, redaktors šo nav vētījis 🙂

Labi, pēc būtības – “coil” vietā būtu parasts pretestības sildītājs

Manā mašīnā apkure iet līdz 7 kW. Tas ir momentānais patēriņš, stāvot uz vietas
Ja OPTIMĀLOS apstākļos tā pati mašīna braucot tērē 10 – 12 kW, pieaugums ir grandiozs

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Vārds!*
04/02/2021 14:36

Kas tad Tev ir? Vai elektriskais autobuss? 🙂
Ok, tiem, ar kuriem esmu braucis, abiem ir siltumsūkņi, neesmu redzējis vairāk par 2kW uzrādīto patēriņu, stāvot uz vietas.

Vārds*
Vārds*
Viesis
Atbilde  Vankel
05/02/2021 09:02

MOD3
Un pirms tam golfam arī bija +/- tā
6 – 7 kW, ja klima uz pilnu klapi + logi / spoguļi + krēsli. Nu ārā -10, bet es sēžu mašīnā kreklā 8)

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Vārds*
05/02/2021 10:59

Beidzot kāds dzīvs M3 īpašnieks 🙂
Cik ilgi jau? Vai ir sanākusi saskarsme ar “servisu”?
Mana evolūcija no ZOE uz ID.3. Tiesa nekad neesmu mēģinājis sēdēt ziemā auto kreklā. Arī iekšdedzes versijās. Pretēji lielākajai tautas daļai, ieregulēju +16-+17 grādus.

Vārds*
Vārds*
Viesis
Atbilde  Vankel
05/02/2021 13:12

Yo 🙂
8 m / 30.000 km jau kaifoju 🙂
Rīgā aizdzinu pie vieniem pipariem ielikt elektrisko piedziņu frunkam un trunkam (man ir pēdējais preFL). Pie viena palūdzu iztīrīt pannas un nostiprināt visas to skrūves. Un nomainīt salona gaisa filtru (to nopirku @ IC)
Viss godam sanāca
Tad vēl svīst pakaļējā lampa. Uzrakstīju aplikācijā. Piedāvāja izbraukt uz Helsinkiem, nomainīt. Uzzvanīju somiem, lai vnk atsūta to lampu. Tie tā kā jājā, bet bija gadu mija, man arī piemirsās. Viss tā arī palika
YT piparu rāda, ka nevajag ražot planētai atkritumus, pašam to lampu remontēt ir jēdzīgāk. Droši vien tā arī darīšu. Tikai ziemā negribu čakarēties
Pavasarī bremzēm profilakse jāuztaisa. Problēmu nav nekādu, vnk “profilakse”

Pārējais viss stīgā

Daži sīkumi biš kretinē, bet plusu ir daudzdaudz vairāk
Visiem iesaku. 2 čaļi arī ir nopirkuši M3 pēc manām rekomendācijām 8)

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Vārds*
05/02/2021 15:57

Kādā veidā iegādājies?

Vārds*
Vārds*
Viesis
Atbilde  Vankel
06/02/2021 09:32

No Vācijas

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Vārds*
06/02/2021 12:17

Negāji pie vietējiem keksiem: “Teslabaltic” ?
Savulaik ZOE arī gādāju no Vācijas, jo vietējie nepārdeva, bet tad, kad atvedu, šiem bija jāservisē, ko godam izdarīja. Te gan runa ir par oficiālo pārstāvi, Mūsa Motors, nevis par vietējiem censoņiem Teslas gadījumā.

Vārds*
Vārds*
Viesis
Atbilde  Vankel
06/02/2021 14:43

Teslabaltic ir gatavi par 10k € izdarīt manā vietā apm 2 X 10 min epastu kompilēšanu + 30 min @ csdd
Paldies, es nau lepns 🙂 Pats tiks galā

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Vārds*
06/02/2021 16:26

Tiešām tik daudz? Viens M3 īpašnieks lielveikala stāvvietā teica ka kādu 1k esot uzmetuši pa virsu, salīdzinot ar Vācijas cenu. Mājaslapā šie uzrāda cenu jau ar noņemtu valdības atbalstu.
Ar Zoju kārtīgi nočakarējos – pārdevējs pārdeva ar PVN, nezinot ka eksporta gadījumā tas nav jāiekasē. Šeit VID iekasēja PVN. Nācās prasīt vācietim lai atmaksā, tad vēl atvešanas jezga…

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
07/02/2021 22:24

Jaunais auto DE sakot no 42K ar PVN: https://www.tesla.com/de_DE/inventory/new/m3?arrangeby=plh&zip=2400&range=0
Teslabaltic sakot no 45K bez PVN:

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
07/02/2021 22:42

Kā jau rakstīju iepriekš, te ir āķis – Tesla savā mājas lapā uzrāda cenu pēc “Umweltpremie” piemērošanas. Mums nespīd vācu atbalsts elektroauto.

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
08/02/2021 08:08

Cena noradita tada, kadu pircejam bus jasamaksa!

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
08/02/2021 08:36

Pircējam Vācijā.

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
08/02/2021 10:13

Kas Jums to teica? Cienijamais, ja neesot pirkusi, tad butu ieteicam neizplatiet nepareizas baumas!

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
08/02/2021 13:26

Iesaku nospiest piedāvātajā linkā podziņu “Kaufen”. Tur ir šis tas rakstīts:

Sie können den Bundesanteil des Umweltbonus mit den notwendigen Dokumenten online beantragen. Tesla trägt zum Umweltbonus-Programm bei und zieht den Eigenanteil des Herstellers in Höhe von 3.000€ (excl. MwSt.) vom Basispreis ab, vorausgesetzt, das Fahrzeug wird in Deutschland auf den Antragsteller zugelassen (Erstzulassung) und bleibt mindestens sechs Monate zugelassen. Bleibt das Fahrzeug nicht in Deutschland für sechs Monate zugelassen, behält sich Tesla das Recht vor, den Eigenanteil des Hersteller einzubehalten bzw. zurückzufordern. Tesla haftet nicht für die Auszahlung des Bundesanteils. Es besteht kein Rechtsanspruch auf die Gewährung des Umweltbonus.

3K EUR Teslai būs jāatdod, ja pārreģistrēsi auto 6 mēnešu laikā no Vācijas uz Latviju.

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
08/02/2021 15:23

Lasit informaciju majas lapaspuse un iziet cauri no A lidz Z pikrsanas procesu ir divas dazadas listas.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
08/02/2021 16:25

Jā, Teslu Vācijā neesmu pircis. Pieņemu ka ir kādas shēmas, ar kurām var mēģināt apšmaukt vienu vai otru valsti vai Teslu. Negribu pēc tam baidīties ka kāds klauvēs pie durvīm un prasīs atdot parādu 🙂
Te ir plašāks skaidrojums par Teslas M3 aktuālajām cenām Vācijā, vāciešiem. Uzrādītajai cenai klāt nāk vēl 980EUR “apstrādes” izmaksas:

https://www.electrive.net/2021/01/20/tesla-senkt-preis-fuer-model-3-in-deutschland/#:~:text=Der%20Listenpreis%20f%C3%BCr%20die%20Basis,um%20glatte%202.910%20Euro%20g%C3%BCnstiger.

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
09/02/2021 13:16

Paldies! Jebkura gadijuma, pirkt Vacija ir viennozimigi letak. Papildus, Kurbads iekase par piegade ap 500-600 Eiro.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
09/02/2021 15:57

Par to nav ne mazāko šaubu, ka pašam darīt šīs lietas ir lētāk, jautājums, ko gribēju saprast, cik daudz lētāk.
Tagad M3 ir kļuvušas lētākas un labākas, izņemot vienu knifu: LiFeP akumulatori, kuri aukstumā uzvedās slikti. Man nav skaidrs, vai tie tiek ievietoti tikai SR vai arī LR modeļos. Palasot Nextmove jaunumus, galīgi negribētos iegrābties.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Vankel
09/02/2021 16:21

It kā tas skar tikai SR modeļus

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Kārlis Mendziņš
09/02/2021 18:43

Re nu, uzsvars ir uz “it kā”. Te ir Nextmove pieminētās problēmas ar Teslu – nav informācijas, nav kam uzprasīt.
Cita starpā ļoti prasās pēc pētījuma: kā iegūt Teslu Latvijā, lai nebūtu “viena tante teica”. Tur varētu būt vairāki varianti un to izmaksas.

EiM
EiM
Viesis
Atbilde  Vankel
09/02/2021 19:38

Tas noteikti daudziem būtu ļoti noderīgi

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
10/02/2021 12:40

Krietni lētāk: noapaļojot, Vācijā bāzes modele 45k iesk. PVN, Teslabaltic 54k.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
10/02/2021 14:10

Paņēmu kalkulatoru: man sanāca 45,3k ar Kurbadu un mūsu PVN.
Atliek vienīgi precizēt Teslabaltic cenu, jo šaubos ka viņi ir atjaunojuši savā lapā cenu pēc cenu samazinājuma Vācijā.

Alex
Alex
Viesis
Atbilde  Vankel
16/02/2021 11:10
Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Alex
16/02/2021 16:48

Un šis te? Kaut kā neiet kopā gali…

https://teslabaltic.lv/lv/model-3

malvis_m
Atbilde  Vankel
17/03/2021 16:59

eUP’s lasot caur OBD2 PTC heater ēd līdz 21-22A, kas sanāk ap 6kW. Pēc tam tas patēriņš nokrīt uz zemāku, bet īsos pilsētas braucienos (~10-15km; mājas-darbs) patēriņš pie mīnusiem ir ap 20-30kWh/100km. Pie +15 var ap 12kWh/100km dabūt.

te Ukraiņi testē vairākus Leaf ar/bez dīzeļa sildītāja un nobraukumu:
https://youtu.be/2jnFkveQDFU?t=1029

34
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: