RigaTV 24

RigaTV 24 apskata saules kolektoru tēmu un Latvijas situāciju ar energoresursiem

Raidījums sākas ar saules kolektoru aprakstu, no kura secinājums ir tāds, ka no maija līdz septembrim ar tiem pilnīgi pietiek ūdens un mājas apsildei.Viesturs Silenieks dalās savā pieredzē ar tiem un vēl pastāsta par situāciju Skandināvijas valstīs, kur tie strādā efektīvi līdz pat decembrim.
Raidījuma gaitā tiek aizskarts arī elektromobiļu temats un saruna ievirzās tanī, ka Latvijā nav izveidota vienkārša sistēma, lai cilvēks parastais varētu spēt atdot/pārdot atpakaļ tīklā paša saražoto elektrību, kas veicinātu tīrākas enerģijas ražošanu valstiskā apmērā.
Latvija katru gadu nopērk degvielu ~1’000’000’000 € apmērā, lai to izmantotu pārvietošanās vajadzībām. Ja elektrību ražotu uz vietas un cilvēki pārietu uz elektromobiļiem, šis 1 miljards paliktu tautsaimniecībā.
Tiek pieminēts arī tas, ka Latvijas lielākie sektori, kas piesārņo ir lauksaimniecība, transports un rūpniecība (katrs aptuveni 30%). No šiem trim visvieglāk “attīrīt” būtu tieši transporta sektoru. To darīt ir vienkārši – tā vietā, lai braukt ir nevajadzīgi lielām mašīnām, var braukt ar mazākām mašīnām, lietojot vairāk sabiedrisko transportu, pārvietojoties vairāk ar kājām un riteni. Ja autobuss brauc ar 70 cilvēkiem un patērē 30 l/100 km vai šie 70 cilvēki katrs brauc ar savu mašīnu, kurā situācijā ir lielāks piesārņojums?

  Uz biroju centra ēkas jumta uzstādīta lielākā saules elektrostacija Rīgā

https://www.youtube.com/watch?v=F4kVqOGgTcI&feature=youtu.be

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
RigaTV 24 apskata saules kolektoru tēmu un Latvijas situāciju ar energoresursiem 1
balsojumi
Raksta novērtējums