Riteņbraucējs

Ar uzmundrinošu pasākumu pie Brīvības pieminekļa jau pulksten 7:00 no rīta trešdien, 19.septembrī Rīgā sāksies «Ar velo uz darbu» diena. Tajā tiks sumināti uz darbu ar velosipēdu braucošie iedzīvotāji un pārējos mudinās ikdienas gaitās doties videi un veselībai draudzīgi.

Braukt ar velosipēdu uz darbu būtu ieteicams visiem, bet daudzi baidās no šīs pieredzes. «Ar velo uz darbu» diena ir iespēja reizi gadā atmest bailes par to un izmēģināt, ko nozīmē veikt savu rīta maršrutu ar šo brīnumaino transportlīdzekli.

Šogad Eiropas Mobilitātes nedēļā, kas šogad ir ar multimidalitātes jeb pārvietošanās, kombinējot dažādus pārvietošanās līdzekļus, tēmu, «Ar velo uz darbu» diena norisināsies trešdienā, 19. septembrī.

Pie Brīvības pieminekļa no pulksten 7:00 līdz 11:00 tiks sveicināti visi, kas 19. septembrī ieradīsies videi draudzīgā veidā – kājām, velosipēdiem, skrituļdēļiem, skrejriteņeim vai elektriskiem braucamrīkiem. Tiks piedāvāta rīta kafija, šokolādes saldumi un citas uzkodas. Varēs iepazīties ar gaisa kvalitātes mērīšanas mobilo lietotni Riga Airtext, izmēģināt elektroriteņus un elektroskūterus, vērot BMX paraugdemonstrējumus un arī savest kārtībā savu divriteni velodarbnīcā.

9:00 Kaspars Gerhards, Vides attīstības un reģionālās attīstības ministrs, paziņos Eiropas Mobilitātes nedēļas nacionālā konkursa uzvarētājus pašvaldību konkurencē un izvirzīs Eiropas mēroga konkursa dalībniekus.

9:20 Dānijas vēstnieks Hanss Brasks stāstīs par to, kādēļ Dānijā ir tik attīstīta velokultūra un kādēļ dāņi par spīti viņu klimatam iecienījuši braukšanu ar velosipēdu.

https://www.facebook.com/Velorigalv/posts/2086112031452621?__xts__[0]=68.ARBIhO0JiiQqzGmUtKHWJs5To2Ch6pXlVNSdYkQsdFgIgAwcghfVSUtm9A771p3_vZDiJylBFJYymP8HWwd4OPD8wxvPQVJEtNAAHONzU8QTraA-ECO6kd3Jo3YVs_a0E6LVgRVppppIzdS7pHhtH0eaPdbXA45Nml6uChKFliqDCttCLSS8ZQ&__tn__=-R

Vairāk par Eiropas Mobilitātes nedēļu var uzzināt šeit.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: