Robots, kas uzceļ 10’000$ vērtu māju 12 stundu laikā

1
Robota celta māja

Pašam celt māju var būt ļoti laikietilpīgs process, kas nemaz tik lēti neizmaksā. Tāpēc daži celtnieki mēģina automatizēt vismaz daļas no celšanas procesa.

Jaunuzņēmums ICON izmanto 3D printēšanas robotu, kas veido māju daļas. Tas spēj izprintēt sienas, jumtu un grīdu 70 kvadrātmetru lielai mājai 12 stundu laikā. Palīgstrādnieks vēlāk pievieno durvis, kanalizāciju un elektriskās sistēmas. Pateicoties printēšanai process ir daudz lētāks, ātrāks un tā laikā rodas ievērojami mazāk atkritumu, salīdzinot ar ierastajām metodēm.

ICON mērķis ir uztaisīt vairākus desmitus šādu māju Salvadorā priekš nabadzīgajiem. Tādēļ viņi cer, ka esošo 10’000$ vietā šī māja maksās tuvāk 4’000$.  Jāpiemin, ka ICON nav pirmie, kas izprintējuši mazizmēra māju – Ukraiņu jaunais būvuzņēmums PassivDom, spēj savu ar saules paneļiem aprīkoto māju pabeigt 8 stundu laikā.

Avots: IFLScience

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Heino
05/12/2019 10:03

Labs risinājums nabadzības apkarošanai sociālistu-ekofanātu stilā. Aizstāt ar savām rokām par velti “uzprintējamu” māla-salmu masas būdiņu ar robota uzprintētu par $10000. Kādēļ gan lai nabadzīgs cilvēks pats strādātu, ja var samaksāt $10000?!

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: