Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Robota celta māja

Robots, kas uzceļ 10’000$ vērtu māju 12 stundu laikā

2018. gada 27. marts

Pašam celt māju var būt ļoti laikietilpīgs process, kas nemaz tik lēti neizmaksā. Tāpēc daži celtnieki mēģina automatizēt vismaz daļas no celšanas procesa.

Jaunuzņēmums ICON izmanto 3D printēšanas robotu, kas veido māju daļas. Tas spēj izprintēt sienas, jumtu un grīdu 70 kvadrātmetru lielai mājai 12 stundu laikā. Palīgstrādnieks vēlāk pievieno durvis, kanalizāciju un elektriskās sistēmas. Pateicoties printēšanai process ir daudz lētāks, ātrāks un tā laikā rodas ievērojami mazāk atkritumu, salīdzinot ar ierastajām metodēm.

ICON mērķis ir uztaisīt vairākus desmitus šādu māju Salvadorā priekš nabadzīgajiem. Tādēļ viņi cer, ka esošo 10’000$ vietā šī māja maksās tuvāk 4’000$.  Jāpiemin, ka ICON nav pirmie, kas izprintējuši mazizmēra māju – Ukraiņu jaunais būvuzņēmums PassivDom, spēj savu ar saules paneļiem aprīkoto māju pabeigt 8 stundu laikā.

Mājas dizainu var aplūkot galerijā.

Avots: IFLScience

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Robots, kas uzceļ 10'000$ vērtu māju 12 stundu laikā 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no