SAKRET ieguldīs 250 000 eiro saules parka izveidē

0

No saules paneļiem iegūto zaļo enerģiju uzņēmums izmantos ražošanas vajadzībām, šim nolūkam nodrošinot līdz 50% nepieciešamās elektroenerģijas.

SAKRET rūpnīca no putna lidojuma

SAKRET rūpnīca no putna lidojuma (Publicitātes attēls)

Viens no Baltijas lielākajiem būvmaisījumu ražotājiem AS “Sakret Holdings” (turpmāk “Sakret”) 26. oktobrī – Pasaules ilgtspējas dienā – uzsāka nozīmīgu projektu uzņēmuma ilgtspējas mērķu īstenošanā – saules paneļu parka izveidi uzņēmuma ražošanas teritorijā Stopiņu pagastā. No saules paneļiem iegūto zaļo enerģiju uzņēmums izmantos ražošanas vajadzībām, šim nolūkam nodrošinot līdz 50% nepieciešamās elektroenerģijas. Projektā plānots ieguldīt 250 000 eiro, un to iecerēts pabeigt 2024. gada pavasarī.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Būvmateriālu ražošana ir energoietilpīgs process, tāpēc “Sakret” regulāri strādā pie ilgtspējīgiem risinājumiem. Viens no tiem ir saules paneļu uzstādīšana. Paredzams, ka 518 uzstādītie saules paneļi saražos vidēji 256 MWh gadā. Iegūtā elektroenerģija nosegs gandrīz pusi no ražošanai nepieciešamā daudzuma, tādējādi mazinot vajadzību pēc citiem, dabai mazāk draudzīgiem energoresursiem. Vienlaikus šis ir arī veids, kā ierobežot ražošanas procesa ietekmi uz vidi.

Būvmaisījumu ražošanai ir sezonāls raksturs, proti, lielākie apjomi tiek saražoti tieši vasarā, kad ir arī visvairāk saules gaismas. Līdz ar to tas ir racionāls solis – izmantot sezonalitāti savā labā un ņemt talkā saules enerģiju. Projekta uzsākšanas datums – Pasaules ilgtspējas diena – nav nejaušs. ”Sakret” jau kopš darbības pirmsākumiem 2003. gadā ir ievērojis šos principus, piemēram, izmantojot vietējo produkciju un pārstrādātus materiālus. Šogad sperti divi sevišķi nozīmīgi soļi. Sākotnēji  izstrādājām uzņēmuma pirmo ilgtspējas pārskatu, kas ļauj kompleksi izvērtēt mūsu darbu un plānot tālāko attīstību. Otrs solis, kas izriet no pārskatā iekļautajiem energoefektivitātes pasākumiem, ir šodien uzsāktā saules paneļu uzstādīšana.

“Sakret” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags

Saules paneļu parka uzstādīšanu realizē AS Latvenergo. Projektu plānots finansēt gan no uzņēmuma līdzekļiem, gan ar attīstības finanšu institūcijas “Altum” finansējuma palīdzību Atjaunošanas un noturības mehānisma ietvarā #NextGenerationEU.

Ilgtspējīga attīstība ir nevis nākotnes vīzija, bet jau patlaban izmērāms uzņēmuma ekonomiskais ieguvums. Klienti, sadarbības partneri un investori pamana, izvēlas un novērtē tos, kuri strādā ne tikai efektīvi, bet arī atbildīgi pret vidi. Tādēļ lepojamies, ka mēs, “Latvenergo”, savas zināšanas un pieredzi zaļajā enerģētikā varam dalīt ar Sakret, kas arī ir nacionāls uzņēmums. Šis ir piemērs, kā labākajā veidā nodrošināt energoneatkarību, izmantot vietējos atjaunīgos resursus un audzēt kapitāla vērtību Latvijā. Katra šeit “Elektrum” uzstādīto saules paneļu saražotā enerģijas vienība ir ieguvums uzņēmumam, sabiedrībai, videi un valstij.

Mārtiņš Čakste, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs

Lai atbalstītu ilgtspējas projektu ieviešanu, ir pieejamas dažādas ALTUM programmas. “Sakret” ir lielisks piemērs uzņēmuma mērķtiecīgai virzībai uz paša ražotu zaļo elektroenerģiju, samazinot tās izmaksas, uzņēmuma CO2 pēdu un stiprinot savu energoneatkarību ar pieejamajiem valsts atbalsta instrumentiem. “Sakret” projektā plānotais kapitāla atlaides apjoms no ES Atveseļošanas fonda resursiem ir 55 000 eiro. Tā ir nozīmīga investīciju projekta daļa, kas būtiski uzlabo tā atmaksāšanos. Latvijā strauji mainās attieksme pret energoefektivitāti un ilgtspēju kopumā. Nostiprinās pārliecība, ka nākotne pieder tiem uzņēmumiem, kas spēj pelnīt atbildīgi un vienlaikus būt efektīvi un konkurētspējīgi.

Reinis Bērziņš, ALTUM valdes priekšsēdētājs

“Sakret saules paneļu parks atradīsies uzņēmuma teritorijā Rumbulā, Ropažu novadā. Tā platība mērāma 7000 m2.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: