Peugeot e-208 uzlāde

Seminārs “Ko tu zini par elektroauto un ūdeņraža auto? Iespējas, izmaksas, pieredze.”

Elektroauto iegāde ir nozīmīgs lēmums. Pirms to darīt, ir vērts noskaidrot atbildes uz visiem neskaidrajiem jautājumiem, t.sk. arī praktisko pieredzi. Un cik tālu esam no nākotnes degvielas – ūdeņraža – ieviešanas mūsu ikdienā?

Otrdien, 29. martā plkst. 14.00 aicinām interesentus piedalīties tiešsaistes seminārā “Ko tu zini par elektroauto un ūdeņraža auto? Iespējas, izmaksas, pieredze.” Semināra ekspertu rindās – Kārlis Mendziņš (uzlādets.lv), Fēlikss Zajecs (AS Latvenergo), Edgars Korsaks-Mills (Elektrum Energoefektivitātes centrs), Aivars Starikovs (Latvijas Ūdeņraža asociācija). Seminārā tiks sniegts ieskats par faktoru un paradumu maiņu, kas ir neizbēgams rezultāts, iegādājoties elektroauto. Eksperti pastāstīs par elektroauto uzlādes iespējām Latvijā, tostarp Vidzemes reģionā – kā attīstās uzlādes stacijas un kā jauniegādāto auto uzlādēt savā mājsaimniecībā. Praktiskajā pieredzē dalīsies arī elektroauto īpašnieks Kristaps.

Tāpat semināra dalībnieki uzzinās par pieejamo valsts atbalstu elektroauto iegādei.

Seminārā tiks aplūkots arī alternatīvās degvielas veids – ūdeņradis. Ūdeņradis ir nākotnes degviela – tas ir videi nekaitīgs, iegūstams no atjaunojamiem enerģijas resursiem un mazina draudus atkarībai no ārējiem enerģijas piegādātājiem. Pagaidām, salīdzinot ar elektroauto, kas pieredzējuši strauju attīstību pēdējos gados un kļuvuši finansiāli pieejamāki, ar ūdeņradi darbināmi auto Latvijā vēl ir salīdzinošs retums. Valstī pagaidām ir izbūvēta tikai viena uzpildes stacija Rīgā, tomēr nākotnes perspektīvā situācija varētu strauji mainīties.

  Latvijā atvērusies Ionity uzlādes stacija

Seminārā iepazīstināsim klātesošos ar Smart Living interaktīvu bezmaksas rīku mājsaimniecības energoefektivitātes izvērtējumam, kas pieejams latviešu valodā šajā saitē:  https://www.livingsmart.io/lv/. Ievadot dažādus parametrus un datus par savu mājsaimniecību, iespējams noskaidrot, cik energoefektīvi apsaimniekojat savu mājsaimniecību šobrīd un ko varētu mainīt vai uzlabot, lai savu energoefektivitāti paaugstinātu, taupot gan enerģiju, gan naudu.

PASĀKUMA PROGRAMMA

REĢISTRĒŠANĀS DALĪBAI SEMINĀRĀ

Seminārs “Ko tu zini par elektroauto un ūdeņraža auto? Iespējas, izmaksas, pieredze.”
Seminārs “Ko tu zini par elektroauto un ūdeņraža auto? Iespējas, izmaksas, pieredze.” 1
balsojumi
Raksta novērtējums