Braucot ļoti uzmanīgi, Toyota Mirai uzstāda Ginesa rekordu

4

Jaunais Toyota Mirai oficiāli uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, veicot līdz šim garāko distanci (1360 km) degvielas šūnu elektromobiļiem bez atkārtotas degvielas uzpildes.

Toyota Mirai

Toyota Mirai

Jaunais Toyota Mirai oficiāli uzstādījis Ginesa pasaules rekordu, veicot līdz šim garāko distanci (1360 km) degvielas šūnu elektromobiļiem bez atkārtotas degvielas uzpildes.

Oficiālo rekorda uzstādīšanas mēģinājumu rūpīgi uzraudzīja Ginesa pasaules rekordu pārstāvji, sekojot stingriem noteikumiem un dokumentēšanas procedūrām. Uz maksimālu efektivitāti orientētajā braucienā, kas norisinājās 2021. gada 23. un 24. augustā, Mirai LXE vienīgie izmeši bija ūdens. Ginesa pasaules rekordu tiesnesis Maikls Empriks pārbaudīja Mirai degvielas tvertnes plombu gan braucienā sākumā, gan beigās.

2016. gadā Toyota Mirai kļuva par pirmo tirdzniecībā pieejamo sērijveida degvielas šūnu automobili Ziemeļamerikā, un tagad nākamās paaudzes Mirai ir uzstādījis distances rekordu. Esam lepni būt šīs aizraujošās tehnoloģijas līderi, un Mirai ir tikai viens no produktiem mūsu aizvien augošajā nulles emisijas automobiļu portfelī.

Bobs Kārters, Toyota Motor Ziemeļamerikas nodaļas viceprezidents

Divu dienu brauciens, kurā devās ekobraukšanas maratonu profesionālis Veins Gerdess un otrais braucējs Bobs Vingers, sākās pirmdienā, 2021. gada 23. augustā, Toyota Tehniskajā centrā (TTC) Gardenā, Kalifornijā, Toyota degvielas šūnu sistēmu izstrādes grupas mājvietā. Abi braucēji devās dienvidu virzienā uz Sanisidro, tad uz ziemeļiem uz Santabarbaru, braucot cauri Santamonikai un Malibu pa Klusā okeāna piekrastes šoseju. Ekipāža atgriezās TTC tās pašas dienas vakarā un reģistrēja 761 kilometru nobraukumu ar tikai divām braucēju maiņām.

Nākamajā dienā, 2021. gada 24. augustā, brauciens lielākoties veda pa vietējiem maršrutiem, kuros braucēji veica vēl 599 km rīta un pēcpusdienas sastrēgumos uz Sandjego automaģistrāles starp Losandželosu un Orindžas apgabalu, līdz Mirai, izsīkstot ūdeņraža krājumiem, ieripoja TTC, abu dienu kopējam nobraukuma sasniedzot 1360 kilometru, ko klātienē fiksēja Ginesa pasaules rekordu tiesnesis Empriks.

Kā Ginesa pasaules rekordu tiesnesis ar 10 gadu pieredzi esmu bijis liecinieks neticamiem mēģinājumiem, ieskaitot vairākus maksimālās distances jomā. Toyota Mirai brauciens bez atkārtotas uzpildes demonstrē degvielas šūnu tehnoloģijas spēku. Šī tehnoloģija un Toyota komandas inženiertehniskās spējas ir likušas pamatu vēsturiskam momentam.

Ginesa pasaules rekordu tiesnesis Maikls Empriks

Brauciena beigās Mirai bija patērējis 5,65 kg ūdeņraža un pabraucis garām 12 ūdeņraža uzpildes stacijām bez degvielas papildināšanas. Lielākā daļa brauciena tika aizvadīta sastrēgumstundās, gaisa temperatūrai esot no 18 līdz 28 grādiem pēc Celsija. Brauciena laikā Mirai emitēja nulli gramu CO2, kamēr automobilis ar iekšdedzes dzinēju šādā pašā distancē būtu izmetis aptuveni 301 kilogramu CO2.

Vēsturiskais rezultāts tika sasniegts, braucējiem prasmīgi pielietojot ekonomiskās braukšanas maratonu metodes, kas uzlaboja Mirai veiktspēju dažādos laikapstākļos un braukšanas situācijās. Viņi izmantoja arī dažus vienkāršus ekonomiskas braukšanas paņēmienus, kurus ikdienā var pielietot jebkurš autovadītājs:

Apkopes un sagatavošanās:

  • Ievērojiet noteiktos apkopju intervālus. Motors, kurš nedarbojas optimāli, patērēs vairāk degvielas un negatīvi ietekmēs degvielas ekonomiju
  • Ievērojiet ražotāja noteikto riteņu savirzi un sagāzumu
  • Regulāri pārbaudiet gaisa spiedienu riepās; nepietiekams spiediens riepās pasliktinās degvielas ekonomiju
  • Izņemiet lieko bagāžu un noņemiet jumta bagāžnieku, lai samazinātu svaru un gaisa pretestību

Braukšanas tehnika:

  • Izvairieties no straujas paātrināšanās un spēcīgas bremzēšanas
  • Izvairieties braukt pārlieku ātri
  • Minimizējiet mehānisko un elektrisko ierīču, piemēram, gaisa kondicionētāja lietošanu (Mirai braukšanas režīmu izvēlē ir arī ECO režīms, kas augstākai braukšanas efektivitātei optimizē gaisa kondicionētāja darbību. Turklāt, tāpat kā Toyota hibrīdos, Predictive Efficient Drive sistēma ielāgo regulāri veiktos maršrutus un optimizē akumulatora pašuzlādi un izmantošanu, lai uzlabotu degvielas ekonomiju un nobraucamo distanci.)

Uzlādēts viedoklis

Vai tur minētais CO2 ietaupījums ir ņemts no Toyota modeļu klāsta? Tiem pašiem pilnajiem hibrīdiem?

Kad ne ar ko citu nevar lepoties, var lepoties, cik tālu var aizbraukt, braucot ļoti lēni. Rakstā minēts, ka pieaicināti profesionāli ekobraucēji jeb hypermiller, kas spēj veikt tiešām brīnumus, kurus ikdienā nav ieteicams pat atkārtot, jo citi satiksmes dalībnieki būs ļoti neapmierināti ar šādu darbību. Šeit piemērs, kur ar Renault Zoe ekobraucēji ir iespējuši 765 km ar vienu uzlādi, un cits piemērs ar Hyundai Kona, kas iespēja 1’026 km. Tikmēr realitātē Renault Zoe iespēj aptuveni 350 km, bet Kona aptuveni 450 km.

Šeit vislielākā uzslava ir ekobraucējiem, kas, vairākas nedēļas gatavojoties, spēja izmantot maksimālo iespējamo no ūdeņraža sistēmas. Visdrīzāk tur bija arī veiktas pāris izmaiņas, lai iegūtu labāku efektivitāti (efektīvākas riepas, augstāks spiediens riepās, varbūt arī aizmugurējie pasažieru sēdekļi bija izņemti, braukt krietni zem maksimālā atļautā, paātrināties ļoti gausi), kas ikdienā nebūtu ieteicams. Uzlādēts izmēģinājumā vidējais patēriņš jaukā vasaras dienā bija 1 kg/100 km. Viņiem izdevās iegūt 0.41 kg/100 km. Varbūt ir vērts pieminēt, ka 1 kg ūdeņraža ir ekvivalents 33 kWh, kas nozīmē, ka 0.41 kg ir 13.5 kWh, kas ir līdzvērtīgi tam, ko ikdienā iespēj normāli bateriju elektroauto.

Ginesa rekords bateriju elektroauto ir 1’608.54 km, ko veica īpašs elektroauto ar nosaukumu “The Phoenix”, kas bija no e-atkritumiem veidots EV ar 20 gadus veca BMW 528i korpusu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
4 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vankel
Vankel
Viesis
22/10/2021 16:16

kamēr automobilis ar iekšdedzes dzinēju šādā pašā distancē būtu izmetis aptuveni 301 kilogramu CO2″
Kārtējais pārspīlējums, lai izskatītos šausmīgi. Nepaslinkoju, parēķināju. Šo skaitli var mierīgi izdalīt ar 2. Varbūt ir vēl mazāk, ja brauc tik pat saudzīgi.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Vankel
22/10/2021 19:37

Gan jau paņēma savu Hilux un salīdzināja.

Toyota Hilux – 242 g/km
1360 * 0.242 = 329 kg CO2

Toyota Camry Hybrid – 125 g/km
1360 * 0.125 = 170 kg CO2

Toyota Yaris hybrid – 87 g/km
1360 *0.087 = 118.32 kg CO2

Māris
Māris
Viesis
22/10/2021 09:57

Smuks.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Māris
22/10/2021 11:59

Piekrītu. Daudz labāks par Prius!

4
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: