Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis elektroauto un atjaunīgās enerģijas pasaulē

Skrundas muiža

Uzlādes punkti e-auto ceļotājiem

2020. gada 4. novembris

Lieljaudas – ātrās – uzlādes punktu tīkls “e-mobi” dod iespēju ar elektromobili Latvijā izbraukt jebkuru maršrutu, baudīt dabu, kā arī čaklu un sirsnīgu cilvēku iekoptās apskates un atpūtas vietas.

Uzlāde “e-mobi” tīkla stacijās dabiski apvienojama ar nepieciešamo izkustēšanos pēc sēdēšanas auto. E-auto uzlādi vēl ērtāk ir veikt plānotas ilgstošas apstāšanās vietā, piem., izklaides vieta, naktsmītne, un šādi uzlādes punkti tiek apkopoti ne-tīkla uzlādes punktu kartē (bimab.lv), kur datus uztur biedrība “Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība” (BIMAB). Kā līdz šim novērots, uzlādes punktu dati no BIMAB kartes tālāk izplatās dažādos starptautiskos navigācijas resursos. 

Attiecīgo uzlādes punktu datus BIMAB sniedz ievietošanai lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” kartē (celotajs.lv). Piemēram, BIMAB un “Lauku ceļotāja” kartē nupat ievietota informācija par jaunu uzlādes punkta objektu – Skrundas muižu, kur uzlādei piedāvā parastās sadzīves rozetes pieslēgumu. Interese par uzlādes pakalpojuma sniegšanu un izmantošanu palielinās, jo jauno un lietoto e-auto skaita pieaugums Latvijā paātrinās: ja 2019.gadā tas bija 48%, tad 2020.gada 9 mēnešos – 56%.

Auto nav ieteicams lādēt tikai ātrās uzlādes tīklos, jo ātra uzlāde auto ir liels “stress”. Tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kas degradē elektroautomobiļa vilkmes akumulatoru. Pareizākā auto uzlāde ir, veicot to privātmājā, darbavietā vai citur, bet no lēnās uzlādes punkta.

Matīss ZemītisVolkswagen un Audi e-mobilitātes eksperts (AS “Citadelebanka” 2020.gada 26.oktobra informācija medijiem “Atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem: par elektroauto piemērotību ģimenei, ziemai un braukšanai uz laukiem”)

Sadzīves rozetes pieslēgums nakts atpūtas laikā nodrošina e-auto uzlādi vismaz 100km nobraukumam. Būtiski, ka uzlāde no maiņstrāvas pieslēguma – sadzīves rozete, 3-fāzu rozete, speciālais pieslēgums Type-2 – akumulatora mūžu iespaido daudz mazāk nekā uzlāde lieljaudas uzlādes punktos.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

balsojums
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Uzlādes punkti e-auto ceļotājiem 1
Pieraksties
Paziņojums no
guest
6 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Visvaldis

Ar nepacietību gaidu,kad to nekaunīgo e-Mobibi,ar viņa augstajām cenām,veselīga konkurence noliks pie vietas.Pa brīžam nākas braukt ar dīzeļauto,tikai dēļ tādiem kā e-Mobibi,jo tur kur nav pieejama elektrība no parasta tīkla,ar dīzelīti sanāk gandrīz divas reizes lētāk.

Visvaldis

Pa savas Lietuviešu vecāsmātes dzimteni braucu vispār pa velti. Bet kur nu vēl-Kuršu kāpās,ar elektromobīli iebraukšana pa velti.

Kārlis Mendziņš

Tiem elektroauto, kas spēj izmantot pilnu jaudu, maksa par laiku pat izdevīgāka. Skatīt šo rakstu https://uzladets.lv/uzladets-izmegina-elektrum-uzlades-stacijas/
Es saprotu rūgtumu, bet vienlaicīgi gan jāsaka, ka, ja valsts dotu bez maksas, tad biznesa scenārija nebūtu.

Vankels

Diemžēl e-mobi joprojām nav sakopis savu aplikāciju, Ābola telefonā karte nerādās. Atliek paļauties uz zināšanām. Skaidri zinot, ka Lielvārdē jābūt stacijai, pabraucu tai garām, jo karte nedarbojās, norāžu uz ceļa nebija.
Par Latvenergo: kas tā tāda par mistisku uzlādes vietu Aizkrauklē??? Tur pie HES ir transformatora būda, kurai gar malām novilktas strīpainas lentas, lai neviens netuvojas. Uz ceļa ir norāde par uzlādes vietu…
Vienīgais mierinājums ka citur pasulē neiet labāk, tādēļ lādējos tikai mājās un darbā.

Kārlis Mendziņš

e-mobi sola, ka drīzumā būs lielas pārmaiņas aplikācijā un šobrīd ir jāpaļaujas uz sarakstu nevis kartes skatu.

Elektrum

Sveicieni,
Elektrum uzlādes stacija pie Pļaviņu HES ir publiski pieejama un darba kārtībā. Lentas, kas novilktas ap transformatora ēku, bija novilktas transformatora renovācijas laikā, šobrīd to tur vairs nav.

6
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x
()
x

Teksta kļūdas atskaite

Sekojošais teksts tiks nosūtīts mūsu redaktoriem: