Uzsākta Vespa Electtrica ražošana

0
VESPA ELETTRICA

Ilgi gaidītā elektriskā Vespa jau šomēnes tiek laista ražošanā. Populārais motorolleru ražotājs sola 200 km ar vienu uzlādi.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Daudzi Vespa fani zina, ka braukšana ar to liek justies tā, it kā ceļš zem riteņiem būtu Itālijas. Tām piemīt sava aura, īpašais skaņu tonis un aromāts – eļļas un degvielas kokteilis. Vismaz agrākajām tā bija.

Vespa jau sen runāja par elektrisko motorolleru. Šajā septembrī tas beidzot nonāks uz ražošanas lentes. Vespa Electtrica piedāvās pavisam citas skaņu frekvences un tās noteikti būs klusākas par iepriekšējām. Arī aromāts būs cits, t.i., nekāds. Piaggio Group, Vespa mātes uzņēmums, sola saglabāt jautrību braukšanas ziņā, piedāvājot līdz šim nepieredzētas izjūtas.

vespa elettrica

Šī Vespa atšķirsies no pārējām ar savu “viedumu”. Tā ne tikai piedāvās brauciens-braucējs tehnoloģijas, bet ar laiku tiek plānots, ka Electtrica spēs komunicēt ar mākslīgā intelekta sistēmām. Uz displeja tiks uzrādīta aktuālā informācija par ceļu, ko braucamrīks iegūs no citiem transportlīdzekļiem un infrastruktūras. Protams, arī ātrums un akumulatora stāvoklis tiks rādīts braucējam saprotamā manierē. Būs pieejami divi braukšanas režīmi – ECO un Power, lai apmierinātu vadītāja iegribas. Kā arī būs iespēja braukt atpakaļgaitā.

Vespa arī neskopojās pielikt klāt dažas nestandarta spējas šim elektriskajam mopēdam – tālvadības pults, USB lādēšanas ports, LED apgaismojums, Bluetooth savienojamība (zvani, sms, GPS), ko varēs izbaudīt ar jauno Vespa aplikāciju, signalizācija, riteņu ķēde un sēdekļa pārsegs.

vespa elettrica

Vespa elektriskais motorollers tiks aprīkota ar 2 kW jaudīgu motoru, kas spēs piegādāt īslaicīgi 4 kW lielu jaudu. Ar šādu motoru citi  mopēdi paliks tālu iepakaļ. Electtrica būs pieejama divās versijās – Electtrica un Electtrica X (hibrīds). Atšķirība starp abām versijām būs tāda, ka X, kas ir aprīkots dīzeļģeneratoru un mazāku bateriju, spēs veikt 200 km (ar pilnu bāku un akumulatoru), bet pilnīgi elektriskā versija spēs veikt 100 km. Lai Electtrica uzlādētu no mājas rozetes, būs nepieciešamas 4 h.

Klāt šim modelim Vespa piedāvā arī pielāgotu aizsargķiveri, kas ir pieskaņota motorollerim un mugursomu ar LED apgaismoju, iebūvētu bateriju telefonu lādēšanai un noņemamu muguras sargu.

Cena šim motorollerim vēl nav zināma, bet baumas klīst, ka tā varētu līdzināties dārgo modeļu klāstam no šī paša ražotāja. Potenciālie klienti varēs veikt rezervāciju oktobrī.

Avots: PiaggioGroup

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: