Miljoniem elektrisko transportlīdzekļu

0
Tesla Model 3

Tesla Model 3. Avots: tesla.com

Pirmie miljons pārdoto elektriskie transportlīdzekļi prasīja piecus gadus, bet nesenākais miljons vien 6 mēnešus. Vispārīgi runājot par autoindustriju, skaitļi liekas mazi, bet progress ir iespaidīgs.

Mūsdienu autotirgus kļūst mazāks. Cilvēki pērk mazāk autotransportlīdzekļus kā to darījuši pēdējos gados. To nevar teikt par elektrotransportlīdzekļiem (ETL), kas ar katru gadu piedzīvo aizvien lielāku pieprasījumu. Pat vislielākajiem ETL nīdējiem šī statistika liek noprast, ka auto nākotne ir elektriska.Bentley Bentayga Hybrid

Pēdējos sešos mēnešos tika pārdots viens miljons ETL. Tas nozīmē, ka katru mēnesi tika pārdoti vairāk kā 150’000 ETL. Latvija gan neveido nozīmīgu daļu no šī skaita, lielāko pienesumu dod Ķīna. Ņemot vērā, ka tirgū tiek piedāvāti aizvien jauni elektriskie transportlīdzekļi un ražošanas apjomi pieaug, pirmie 10 miljoni nav aiz kalniem.

Bloomberg NEF paredz, ka pārdoto ETL skaits šonedēļ pārsniegs 4 miljonus. Lai gan 4 miljoni 7,5 gados neliekas daudz, ir jāņem vērā izaugsme, lai saprastu, cik ātri ETL tirgus progresē. Vienlaicīgi iekšdedzes transportlīdzekļu tirgus regresē.

Ķīna, Eiropa, Japāna un Ziemeļamerika pēdējo 12 mēnešu laikā pārdeva 1,15 miljonus ETL. 565’000 bija pilnīgi elektriski.  Lai gan ETL pieaugums nav bijis eksponenciāls, bet drīzāk ciklisks (pateicoties dažādām atbalsta programmām un to beigām), vidējais izaugums pēdējo četru gadu laikā ir 23% gadā.

Elektrotransportlīdzekļu (ETL) pieaugums vieglo transportlīdzekļu tirgū

Ķīnā šobrīd atrodas vairāk kā puse no pasaules elektrotransportlīdzekļiem. Tas ir noticis pateicoties dažādiem faktoriem – dabiskā izaugsme, intensīva un jutīga konkurence, valdības vēlme samazināt izmešus valsts mērogā, enerģijas sektora izmaiņas.

Ja šādi turpināsies, tad tuvāko 10 gadu laikā lādējamo automašīnu skaits sasniegs 100 miljonus. Pieņemot, ka proporcionalitāte nemainīsies, Latvijā pēc 10 gadiem varētu būt aptuveni 10’000 elektriskie vieglie transportlīdzekļi.

Avots: InsideEVs

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: