tesla autopilot

Vadītājs aizmidzis, bet Tesla ar Autopilot turpina braukt

Kalifornijā tika arestēts Tesla vadītājs, kurš dzērumā, prims tam ieslēdzot Autopilot, bija aizmidzis pie stūres. Policijai bija nepieciešami 12 km, lai apturētu automašīnu.

Tesla Model S 3:30 naktī brauca ar 115 km/h lielu ātrumu pa šoseju Kalifornijā, bet vadītājs bija cieši iemidzis. Kad policijas sirēnas un gaismas vadītāju nepamodināja, policisti noprata, ka mašīnai ir ieslēgts Autopilot.

Autopilot funkcija ļauj Tesla mašīnām ieturēt un mainīt joslu, uzturēt ātrumu atbilstoši satiksmei un nepieciešamības gadījumā izvairīties no sadursmes.

Autopilot Sensor
Autopilot sensors. Avots: tesla.com

Policijas mašīna izbrauca priekšā Tesla un sāka samazināt ātrumu. Autopilot pamanīja mašīnu sev priekšā un sāka samazināt ātrumu. No brīža, kad policija pamanīja šo Tesla Model S, un līdz brīdim, kad tā apstājās, bija nobraukti 12 km.

Vadītājs tika atmodināts un aizvests uz degvielas uzpildes staciju, kurā tam veica alkohola pārbaudi. Pēc rezultātu iegūšanas vadītājs tika apcietināts.

Autopilot katras 30 sekundes pieprasa kādu atgriezenisko saiti no vadītāja. Pretējā gadījumā mašīna pati apstājas ceļa malā un ieslēdz avārijas gaismas. Šo iemeslu dēļ liekas dīvaini, ka Tesla spēja nobraukt tik tālu.

Vadītājs aizmidzis, bet Tesla ar Autopilot turpina braukt 1
Vadītājs aizmidzis, bet Tesla ar Autopilot turpina braukt 2
balsojumi
Raksta novērtējums