VEF pilotteritorijā testēs attālinātas vadīšanas transportlīdzekli un citus mobilitātes inkubatora risinājumus

0

Vasaras izskaņā, “VEFRESH” mobilitātes inkubatora “Urban mobility incubator” ietvaros, VEF pilotteritorijā tiks testēti autonomi un elektriski transportlīdzekļi, elektrisko pārvietošanās līdzekļu uzlādes iespējas, pēdējās jūdzes risinājumi un citas pilsētas attīstību veicinošas idejas. Sešas komandas, kas uzņemtas pirmajā mobilitātei veltītajā uzņēmējdarbības inkubatora programmā, strādās ar klimatneitrālas mobilitātes izaicinājumiem, ko definējusi Rīgas pilsēta. Inkubatoru piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu “Teikums” un ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu.

Autonoms autobuss

Autonoms autobuss

Vasaras izskaņā, “VEFRESH” mobilitātes inkubatora “Urban mobility incubator” ietvaros, VEF pilotteritorijā tiks testēti autonomi un elektriski transportlīdzekļi, elektrisko pārvietošanās līdzekļu uzlādes iespējas,  pēdējās jūdzes risinājumi un citas pilsētas attīstību veicinošas idejas. Sešas komandas, kas uzņemtas pirmajā mobilitātei veltītajā uzņēmējdarbības inkubatora programmā, strādās ar klimatneitrālas mobilitātes izaicinājumiem, ko definējusi Rīgas pilsēta. Inkubatoru piedāvā inovāciju kustība “VEFRESH” sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu “Teikums” un ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu.

Dalībai inkubatorā kopā tika pieteiktas 38 mobilitātes idejas no Baltijas valstīm, Polijas, Zviedrijas un pat Kanādas, un to gatavība bija dažādos attīstību posmos – gan tikko darbību sākušas komandas, gan jau ilgāku laiku pastāvoši uzņēmumi. Inkubatorā tika uzņemtas 6 komandas no Latvijas, kas darbu pie prototipu izstrādes un testēšanas uzsāks jūnija beigās. Starp dalībniekiem ir 4 jaunu ideju komandas, kur “SimpleCharge” strādās pie elektrisko transportlīdzekļu uzlādes risinājuma no apgaismes stabiem un “Velorūme” attīstīs drošas un ērtas velo novietnes mikrorajoniem. Tāpat komanda “E-Stop” izstrādās elektrisko skrejriteņu uzlādes un glabāšanas risinājumu, kamēr ar pēdējās jūdzes funkcionālas lietotnes izstrādi darbosies komanda “Mikropoint”. Inkubatora programmā tika uzņemti arī 2 jaunuzņēmumi, kur autonomi vadāmu transportlīdzekļu risinājumu turpinās attīstīt komanda “getUgo” un elektriskā mikroautobusa ekspluatēšanu pilsētvidē veiks auto pārbūves uzņēmums “Electrify”.

Pārliecību par veiksmīgu inkubatora programmas dalībnieku atlasi pauž žūrijas locekle, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone: “Šajā atlases procesā iepazināmies ar ļoti daudzsološiem mobilitāti un klimatnetralitāti veicinošiem risinājumiem, kuru attīstība veicinās Rīgas mikromobilitātes tīkla funkcionalitātes uzlabošanu un attīstīs to jaunā kvalitātē. Tajā pašā laikā izvēle nebija viegla, bet paredzu, ka atlasītās komandas rudenī spēs piegādāt jau konkrētus produktu prototipus, ko tālāk attīstīt ne vien kā Rīgas mobilitātes pakalpojumu elementus, bet arī kā starppilsētu eksporta piedāvājumu tālāk uz citām valstīm.”

Jau jūnija beigās sāksies 10 nedēļu inkubatora programma un komandas strādās pie sava mobilitātes risinājuma prototipa izveides un testēšanas VEF apkaimē, kur sadarbībā ar pašvaldību tiks ierīkoti speciāli testēšanas punkti. Inkubatora fiziskā atrašanās vieta paredzēta kopstrādes telpā “Teikums”, bet atbilstoši epidemioloģiskajiem apstākļiem valstī iespējama arī programmas norise tiešsaistē. Komandas ikdienas darbā atbalstīs starptautiski pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un produktu pārdošanas mentori. Jaunāko tehnoloģisko un zinātnes jomas pienesumu sniegs Elektronikas un Datorzinātņu institūta pieredzējušie pētnieki un inženieri, savukārt drošu prototipu testēšanu pilsētvidē nodrošinās Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Pēc prototipu uzstādīšanas inkubatora dalībnieki rudenī risinājumu prezentēs investoriem, lai piesaistītu sēklas kapitālu produkta tālākai attīstībai.

Jau iepriekš vēstīts, ka “VEFRESH” ir inovāciju kustība, kurā 2019. gadā apvienojās lielākie VEF apkaimes uzņēmumi, lai kopīgi veidotu šo teritoriju kā pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir “Accenture Latvia”, Elektronikas un datorzinātņu institūts, LMT, IT izglītības fonds, nekustamo īpašumu attīstītājs “Pillar”, pilsēta pilsētā “Jaunā Teika”, kā arī VEF Kultūras pils. Šo projektu līdzfinansē EIT Urban Mobility, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) iniciatīva, kas ir Eiropas Savienības struktūra. EIT Urban Mobility mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas mobilitātē, lai pilsētas padarītu dzīvojamākas. Vairāk informācija www.eiturbanmobility.eu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: