Lietuvā uzņēmumiem 11’000 € lielas subsīdijas EV iegādei

0

Lietuvas Vides ministrija paziņojusi, ka no 8. jūnija pieņems juridisko personu pieteikumus subsīdijām par jaunu elektrisko transportlīdzekļu iegādi. Vienam transportlīdzeklim var iegūt pat 11’000 € lielu atbalstu.

Lietuva EV subsīdija

Lietuva EV subsīdija

Lietuvas Vides ministrija paziņojusi, ka no 8. jūnija pieņems juridisko personu pieteikumus subsīdijām par jaunu elektrisko transportlīdzekļu iegādi. Vienam transportlīdzeklim var iegūt pat 11’000 € lielu atbalstu.

Lai mazinātu transporta piesārņojuma negatīvo ietekmi uz klimatu, Lietuvas Vides ministrija šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, juridiskām personām atlīdzinās daļu izmaksu par jaunu EV iegādi. Šogad kompensācijas saņems vairāk uzņēmumu, jo no ministrijas administrētās Klimata pārmaiņu programmas piešķirti 5 miljoni eiro, kas ir par 1.5 miljonu vairāk nekā pērn.

Atbalsts tiks piešķirtas juridiskām personām, kas darbojas Lietuvā un iegādājas jaunus M1, M2, N1, N2 klases elektriskos transportlīdzekļus. Par katru jauno M1 vai N1 klases elektromobili tiks piešķirti 4’000 €. Par katru jaunu M2 vai N2 klases elektrisko transportlīdzekli tiks sniegti 10’000 €. Papildus 1’000 € ir pieejami norakstīšanas shēmas ietvaros – ar apliecinājumu, ka vidi piesārņojošais transportlīdzeklis ir iznīcināts un izņemts no transportlīdzekļu reģistra.

Subsīdiju maksājumi tiks piešķirti saskaņā ar pārskatīto kārtību, kā veicināt juridisko personu elektrisko transportlīdzekļu iegādi. Pieteikumus Vides projektu vadības aģentūra (APVA) pieņem no 8. jūnija. kamēr šim atbalstam pieejamie līdzekļi ir pietiekami, bet ne vēlāk kā līdz šī gada 31. decembrim. Tiem, kas vēlas saņemt pabalstus, pieteikums jāiesniedz elektroniski – izmantojot APVA informācijas sistēmu APVIS.

Avots: elv.lt

Uzlādēts viedoklis

Ar šo citātu pietiks.

Tehnoloģiski mēs esam pilnībā gatavi elektriskā transporta ienākšanai mūsu autoparkā, bet pagaidām nepārspīlēsim ar skaitu. Visdrīzāk agri vai vēlu Eiropas Komisija piespiedīs Latviju spert soli elektrotransporta atbalsta virzienā, un mūsu valdība būs spiesta stimulēt elektrotransporta iegādi. Biznesa loģika saka, ka pirms tam nebūtu pareizi Latvijā “spiest” uz lielu elektrotransporta autoparku. Gaidot atbalsta instrumentus, turpināsim strādāt ar hibrīdiem un bez steigas papildināsim autoparku ar elektriskajām mašīnām.

Vladimirs Reskājs, Carguru izpilddirektors

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

4 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: