Vide un auto – kāds sakars?

0

Turpinot diskusiju ciklu “Kāds sakars?”, Pasaules Dabas Fonds aicina uz sarunu par auto saistību ar aktuālajiem vides izaicinājumiem.

Vide un auto - kāds sakars?

Vide un auto - kāds sakars?

Turpinot diskusiju ciklu “Kāds sakars?”, Pasaules Dabas Fonds aicina uz sarunu par auto saistību ar aktuālajiem vides izaicinājumiem. Šī saruna būs noderīga īpaši tiem, kuri apsver auto iegādi tuvākajā laikā.

49% Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar privāto automašīnu, kas ir viens no galvenajiem CO2 piesārņojuma avotiem pilsētās. Zinātnieki un Latvijas sabiedrība pauž arvien lielākas bažas par klimata krīzes ietekmi uz mūsu nākotni un dabu. Neskaitāmi pētījumi un ziņojumi liecina par strauju tuvošanos klimata slieksnim.

  • Kādas pārmaiņas ir notikušas 10-15 gadu laikā, un kas šobrīd ir būtiskākais auto iegādē (motors, materiāli, lietošana)?
  • Vai šodienas/rītdienas auto ir padomāts par klimatiskajiem “pīķiem” – karstums, nokrišņi, krasas temperatūras izmaiņas?
  • Kā šodienas/rītdienas auto pielāgojas klimata politiskajiem mērķiem?
  • Vai auto modeļu izstrādē tiek apsvērti arī citi vides aspekti, piemēram, izejmateriālu izcelsme, pārstrādes un remonta iespējas?

Pasākumā piedalīses Auto Asociācija valdes loceklis Ingus Rūtiņš, pēc Ingusa stāstījuma diskusija ar auditoriju. Diskusiju moderēs Pasaules Dabas Fonds valdes priekšsēdētājs Ugis Rotbergs.

#KādsSakars

Pasaules Dabas Fonds rīko diskusiju ciklu “Kāds sakars?”. Cikla ietvaros plānots sabiedrību iesaistīt sarunās, kur galda vienā pusē sēž vide, otrā – nozare, kura sākotnēji nešķiet saistīta ar vidi, ja vien neiedziļinās. Diskusiju mērķis ir noskaidrot, vai vides jautājumi ir tikai zinātnieku un aktīvistu dienaskārtībā, vai arī tie skar dažādas citas sfēras.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: