Uzlāde bērnu spēles

Uzlādes iespējām jābūt garantētām

Eiropas Automobiļu ražotāju asociācija, elektroenerģētikas nozares asociācija Eurelectric un zaļā grupa Transport & Environment pirmo reizi paraksta kopīgu aicinājumu – atvieglot ātru viedās uzlādes infrastruktūras ieviešanu elektriski uzlādējamiem transportlīdzekļiem.

Eiropas Automobiļu ražotāju asociācija (ACEA), elektrenerģētikas nozares asociācija Eurelectric un zaļā grupa Transport & Environment ir pārliecinātas, ka elektromobilitāte stiprinās Eiropas ekonomiku, sniegs ieguvumus klientiem, energosistēmai, autobūves nozarei un sabiedrībai kopumā, garantējot “tiesības uzlādēties” visiem, kas izmanto elektrisko transportlīdzekli.

Tam būs vajadzīga visaptveroša un stratēģiski izvietota “viedās uzlādes” infrastruktūras izveidošana visā ES. Viedā infrastruktūra autovadītājiem ļaus uzlādēt, nopietni neietekmējot un nepārslogojot Eiropas elektrotīklus.

Ja vēlamies apturēt bīstamu globālo sasilšanu, būtiska ir strauja pāreja uz elektriskām automašīnām, kuras darbina ar tīru elektrību. Tagad, kad autoražotāji gatavo jaunu un pieejamu elektrisko modeļu vilni, mums ir jānodrošina ātra un ērta uzlādes punktu izvietošana mājās, darbā un uz ceļa, lai elektromobiļa uzlādēšana pilsoņiem kļūtu par pilnīgi vienkāršu pieredzi ES.

T&E videi draudzīgu transportlīdzekļu direktore Jūlija Poļiscanova

ACEA, Eurelectric un T&E parakstīja šo kopīgo aicinājumu rīkoties ACEA augstākā līmeņa sanāksmē Briselē “Mobilitātes pārveidošanas vadīšana”. Auto un elektrības nozare apliecināja apņemšanos veikt mērķtiecīgākus ieguldījumus gan transportlīdzekļu tehnoloģijās, gan viedos uzlādes risinājumos.

ES autobūves nozare vēlas sadarboties ar visām ieinteresētajām personām, lai mobilitāte bez emisijām būtu realitāte. Lai pārliecinātu vairāk klientu pāriet uz elektriskajiem transportlīdzekļiem, mums ir jānoņem stress, kas saistīts ar uzlādi. Tas nozīmē, ka ikvienam ir jābūt iespējai viegli uzlādēt savu transportlīdzekli neatkarīgi no tā, kur viņi dzīvo vai kur viņi vēlas ceļot.

ACEA ģenerālsekretārs Ēriks Jonnaerts

Neatkarīgi no tā, vai uzlāde tiek veikta pilsētā vai uz automaģistrālēm, ir jālikvidē visi šķēršļi infrastruktūras izvēršanai un e-mobilitātes izaugsmei. Lai uzlādi mājās, darbā un uz automaģistrālēm padarītu vieglu un pieejamu visiem autovadītājiem, politikas veidotājiem būtu jāreformē un jānostiprina galvenie tiesību akti, piemēram, drīzumā pārskatītais ES alternatīvo degvielu infrastruktūras likums un ES ēku direktīva. Arī esošajiem ES finansēšanas instrumentiem jābūt labāk piesaistītiem, lai paātrinātu infrastruktūras izvēršanu, un citiem finanšu instrumenti būtu jātiecas uz jaunu risinājumu atrašanu, lai uzlabotu pārklājumu visās dalībvalstīs.

Sacensības par nākotni jau notiek. Mums ir jānoņem visi šķēršļi un pēc iespējas vienkāršāk un ērtāk jāveic pāreja uz elektrisko mobilitāti. Katram patērētājam vajadzētu būt “tiesībām uzlādēties” – un jāpaātrina publisko uzlādes punktu ieviešana. Līdz 2025. gadam mums būs nepieciešami 1.2 miljoni publisku uzlādes punktu Eiropā.

Eurelectric ģenerālsekretārs Kristians Rubijs

Šobrīd Eiropā 76% no visiem uzlādes punktiem (144 tūkst.) atrodas četrās valstīs: Nīderlandē, Vācijā, Francijā un Lielbritānijā. Pieaugot elektrotransportlīdzekļu skaitam, tās būs ievērojami straujāk jāattīsta arī citās dalībvalstīs.

  ES Parlaments atbalsta 2035. gada beigu datumu automašīnām ar iekšdedzes dzinēju

Avots: acea.be

Uzlādes iespējām jābūt garantētām 1
Uzlādes iespējām jābūt garantētām 2
balsojumi
Raksta novērtējums