“VOOL” piesaistījis 2,92 miljonus eiro lielu finansējumu un uzsāk ražošanu

0

Igaunijas jaunuzņēmums “VOOL” noslēdzis papildus sēklas investīciju kārtu, iegūstot 1,3 miljonus eiro. Turklāt iegūta arī dotācija 1,62 miljonu eiro apjomā, palielinot kopējo uzņēmuma finansējumu līdz 7,62 miljoniem eiro. Investīcijas tiks izmantotas, lai palielinātu elektroauto uzlādes ierīču ražošanas kapacitāti un nodrošinātu tirgus pieprasījumu.

VOOL, Juhans Harms

VOOL, Juhans Harms (Publicitātes attēls)

Igaunijas jaunuzņēmums “VOOL” noslēdzis papildus sēklas investīciju kārtu, iegūstot 1,3 miljonus eiro. Turklāt iegūta arī dotācija 1,62 miljonu eiro apjomā, palielinot kopējo uzņēmuma finansējumu līdz 7,62 miljoniem eiro. Investīcijas tiks izmantotas, lai palielinātu elektroauto uzlādes ierīču ražošanas kapacitāti un nodrošinātu tirgus pieprasījumu.

Vienlaikus plānots palielināt arī uzņēmuma pārdošanas apjomus Baltijā un Ziemeļvalstīs. Papildus “VOOL” turpina jaunu produktu izstrādi, lai ieviestu savu trīsfāžu tehnoloģiju mājsaimniecībās.

Lai gan visā Eiropā pieejams trīsfāžu pieslēgums, lielākoties sadzīves tehnikas ierīcēm vēl joprojām pieejama tikai neliela daļa no tīkla jaudas. Mūsu risinājums izmanto visas trīs fāzes un automātiski pārslēdzas starp tām, kad nepieciešams. Tādējādi varam piedāvāt uzticamu, ilgtspējīgu un automātisku elektroauto uzlādi. Pavisam nesen esam uzsākuši sērijveida ražošanu un pirmās uzlādes ierīces jau nonākušas pie to īpašniekiem.

“VOOL” līdzdibinātājs un izpilddirektors Juhans Harms (Juhan Härm)

Ja patēriņš kādā no trim fāzēm kļūst pārāk augsts, “VOOL” izstrādātā uzlādes ierīce saņem signālu pārslēgties uz citu, mazāk noslogotu fāzi. Tiek plānots, ka ar laiku uzņēmums piedāvās līdzīgus risinājumus visai mājsaimniecībai.

Kā liecina uzņēmuma “McKinsey” veiktais pētījums, Eiropā līdz 2030. gadam būs nepieciešami 29 miljoni privāto elektroauto uzlādes staciju. Tas ir 77 reizes vairāk nekā pašlaik pieejams. Izmantojot tīklu efektīvāk, “VOOL” ļauj nekustamā īpašuma attīstītājiem samazināt papildu izmaksas, kas saistītas ar infrastruktūras modernizāciju un jaunu uzlādes punktu izbūvi, tādējādi paātrinot pāreju uz zaļāku enerģiju.

Investīciju kārtu vadīja kapitāla fonds “Specialist VC”, un tajā tika piesaistīti tādi nekustamā īpašuma attīstītāji kā “Kaamos Group” un “Astri Group”, kā arī investīciju kompānija “Amalfi”. Finansēšanas kārtā piedalījās arī jauni eņģeļu investori – Tavi Veskimagi (Taavi Veskimägi), bijušais “Elering”, Igaunijas neatkarīgā elektroenerģijas un gāzes sistēmas operatora, valdes priekšsēdētājs, un Kuldars Vārsi (Kuldar Väärsi), “Milrem Robotics” dibinātājs.  Tomēr lielākie eņģeļu investori bija “VOOL” darbinieki, kuru ieguldījums bija 15% no investīciju kārtas. “VOOL” investoru vidū  ir arī bijusī Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), pirmais Igaunijas informācijas tehnoloģijas direktors un e-rezidences programmas dibinātājs Tavi Kotka (Taavi Kotka), pirmais “Pipedrive” darbinieks un pašreizējais “VOOL” galvenais arhitekts Elars Nellis (Elar Nellis), kā arī daudzi citi.

VOOL komanda
VOOL komanda (Publicitātes attēls)

Uzņēmumu “VOOL” 2018. gadā nodibināja enerģētikas eksperti Juhans Harms (izpilddirektors), Sanders Vahtras (Sander Vahtras) (galvenais produktu direktors) un Hindriks Kilters (Hindrik Kilter) (galvenais tehnoloģiju vadītājs). Līdz ar tikko aizvadīto investīciju kārtu, uzņēmuma kopējais finansējums sasniedzis 7,62 miljonus eiro, ieskaitot dotācijas trīs miljonu eiro apmērā no Eiropas Savienības “EIC Accelerator” inovāciju fonda 2022. gadā, 1,62 miljonus eiro no Igaunijas valdības 2023. gadā un 1,7 miljonus no pirmās sēklas investīciju kārtas 2023. gadā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: