Konferencē “WindWorks. Rethink Energy” diskutēs par atkrastes vēju Latvijā

28. aprīlī notiks Latvijas Vēja enerģijas asociācijas organizētā “WindWorks. Rethink Energy” konference par atkrastes vēju un tā izmantošanas potenciālu Latvijā. Nozares eksperti no Baltijas un citām Eiropas valstīm diskutēs par izaicinājumiem, iespējām un risinājumiem atkrastes vēja parku attīstīšanā Latvijā.

Atkrastes vēja parks

Atkrastes vēja parks

28. aprīlī notiks Latvijas Vēja enerģijas asociācijas organizētā “WindWorks. Rethink Energy” konference par atkrastes vēju un tā izmantošanas potenciālu Latvijā. Nozares eksperti no Baltijas un citām Eiropas valstīm diskutēs par izaicinājumiem, iespējām un risinājumiem atkrastes vēja parku attīstīšanā Latvijā.

Latvijā ir otrs lielākais atkrastes vēja enerģijas potenciāls Baltijas jūrā, tāpēc neapšaubāmi šis ir viens no virzieniem, kurā jāattīstās, nodrošinot valsts enerģētisko neatkarību. Pēdējā gada laikā ir sperts liels solis šajā virzienā un pēdējo mēnešu notikumi vēl vairāk stiprinājuši politisko gribu atbalstīt vēja enerģiju. Taču ir svarīgi, ka šo enerģijas potenciālu apgūstam gudri, pārdomāti un ilgtspējīgi, nesasteidzot lēmumus un risinājumus.

Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs

Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs apgalvo, ka konference ir lieliska iespēja pieredzes apmaiņai ar valstīm, kuras ir soli priekšā atkrastes vēja apguvē.

Vēja parku attīstība ir Latvenergo stratēģiskās uzmanības lokā – saskaņā ar jauno izaugsmes stratēģiju jau uzsākts sauszemes VES projekts, kas paredz vairāku vēja parku izveidi. Priekšdarbi uzsākti arī nākamajam solim – atkrastes vēja parkiem, kas mūsu plānos ir pēc 2025. gada. Šobrīd svarīgākais ir gūt pārliecību par projektu attīstību, pirmkārt, radot skaidrus noteikumus un regulējumus, otrkārt, paralēli pievēršot uzmanību pārvades tīklu attīstībai, to spējai nodrošināt atkrastes vēja parku jaudu pieslēgšanu un tīkla drošuma saglabāšanu. Kā jau atzīmēts dažādās Eiropas līmeņa vēja enerģijas konferencēs, šāds skaidrs redzējums no valsts ir vitāli svarīgs ne tikai komersantiem, bet arī kopējai nozares attīstībai.

AS “Latvenergo” attīstības direktors un valdes loceklis Kaspars Cikmačs

“WindWorks. Rethinking Energy” ir lielākā Latvijas vēja enerģijas nozares konference, kas pulcēs pieredzējušus, starptautiskus enerģētikas ekspertus, ieinteresētās puses un politikas veidotājus, lai apspriestu vēja enerģijas nākotni Latvijā. Šogad konferences galvenais akcents likts uz atkrastes vēja enerģijas attīstību. Šis ir strauji augošs sektors, kam tiek pievērsta pastiprināta starptautisku investoru interese un kurā būtiska loma būs Latvijas – Igaunijas pārrobežu jūras vēja enerģijas projektam ELWIND.

Latvijas Vēja enerģijas asociācijas, Dānijas vēstniecības Latvijā un biznesa tehnoloģiju platformas BiSMART sadarbībā ar AS “Latvenergo” rīkotajā konferencē Eiropas un vietējie eksperti, kā arī valsts institūciju pārstāvji runās par jomas attīstības šķēršļiem un to pārvarēšanu.

Konferences diskusijās tiks spriests, vai atkrastes vēja enerģija Latvijā ir drošas un neatkarīgas nākotnes risinājums, vai pārrobežu sadarbība klimata neitralitātes sasniegšanai un atkrastes vējš nodrošinās zemākas elektroenerģijas cenas, cik būtisks ir infrastruktūras tīkls un vai kopumā Latvijas elektrifikācija ir tikai sapnis vai tuva realitāte. Diskusijās piedalīsies eksperti no Eiropas komisijas, LR Ekonomikas ministrijas, LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, “WindEurope”, “Latvenergo”, “Enefit Green”, Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijas, Dānijas enerģijas aģentūras, “Equinor” u.c. Konferencē ar uzrunām uzstāsies Latvijas valsts prezidents Egils Levits, Eiropas enerģētikas komisāre Kadri Simson, Dānijas klimata, enerģētikas un sabiedrisko pakalpojumu ministrijas pārstāvis un citi.
Detalizēta konferences programma pieejama mājaslapā.

Konferences tiešraidi būs iespējams skatīties ziņu portālā Tvnet, kā arī konferences Facebook lapā un Latvijas Vēja enerģijas asociācijas Facebook lapā.

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x