Latvenergo TEC-1 teritorijā plāno izvietot Latvijā lielāko saules parku
AS “Latvenergo” vēsturiskajā Rīgas pirmās termoelektrocentrāles (TEC-1) teritorijā plāno izvietot jaunu saules paneļu parku ar 11,1 megavatu (MW) uzstādīto jaudu, un tas būtu lielākais saules parks Latvijā, informē uzņēmumā.
AS “Latvenergo” vēsturiskajā Rīgas pirmās termoelektrocentrāles (TEC-1) teritorijā plāno izvietot jaunu saules paneļu parku ar 11,1 megavatu (MW) uzstādīto jaudu, un tas būtu lielākais saules parks Latvijā, informē uzņēmumā.
Saules elektrostacijā “Jaunciems” būs izvietoti “Bi-facial” paneļi ar augstu efektivitāti. Plānots, ka saules parks tiks nodots ekspluatācijā 2023.gada otrajā pusē. AS “Latvenergo” arī izsludinājusi dinamisko iepirkumu saules paneļu un invertoru iegādei, kas paredz divu gadu laikā iegādāties saules paneļus ar 100 megavatu (MW) jaudu. Saules paneļi primāri paredzēti “Latvenergo” saules staciju būvniecībai Baltijas valstīs.
Kompānijā norāda, lai iegūtu iespējami labāko piedāvājumu, iegādei izvēlēts dinamiskā iepirkuma modelis. Dinamiskā iepirkuma modelim ir vairākas priekšrocības – visā tā darbības laikā var kvalificēties jauni kandidāti vai pretendenti, kas ir konkurenci uzlabojošs aspekts, ir iespējams efektīvi veikt vairākkārtējus, standartizētus pasūtījumus, kā arī tas ir tipisks risinājums, ja jāiepērk bieži lietojami un tirgū plaši pieejami materiāli.
Plānotais iekārtu iepirkšanas termiņš ir 24 mēneši no iepirkuma kvalifikācijas sākotnējās apstiprināšanas katrā preču kategorijā. Plānotais sākotnējais kandidātu kvalificēšanās laiks ir līdz 2022.gada 30.jūlijam, tālāk veicot iekārtu iepirkumu posmus atbilstoši nepieciešamajam iekārtu daudzumam.
Uzlādēts komentārs
11,1 MW ir izvēlēts tīri tamdēļ, ka tas ir 1000x vairāk nekā atļauts mājsaimniecībām nekļūstot par tirgotāju? Kontekstam – TEC-1 elektriskā jauda ir 158 MW (+493 MW siltuma jauda) un 2021. gadā šis TEC no dabasgāzes saražoja 310 GWh elektroenerģijas. Var sagaidīt, ka 11,1 MW sistēma saražos gadā aptuveni 10,7 GWH jeb palielinās TEC-1 saražoto elektroenerģijas apjomu par 3,4%. Ņemot vērā saules paneļu darbības līkni diennaktī, vai būs paredzētas kādas baterijas?
Beidzot Latvenergo nopietni pievēršas saules paneļiem Latvijā. Kamdēļ pirmais viņu komerciālais saules paneļu parks bija Lietuvā nevis Latvijā? Un kāpēc starp tā parka atvēršanu līdz šai ziņai starpā bija vesels gads (t.i., līdz uzstādīšanai vēl vismaz gads jāgaida)? Vai tiešām Latvijas valstij piederošajam uzņēmumam aktuālāks ir kaimiņu tirgus?
dēļ likumdošanas, kas bija labvēlīgāka Lietuvā