Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Rīgas Satiksmes ūdeņraža trolejbuss

4.trolejbusa maršrutā kursē ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi

2020. gada 26. marts

“Rīgas satiksme” informē, ka 4.trolejbusa maršrutā pasažieru pārvadājumi tiek veikti ar ūdeņradi darbināmiem trolejbusiem. Minētais maršruts izvēlēts, jo tas ir gan ekonomiski, gan tehniski pamatotākais.

No marta sākuma testa režīmā darbojas Baltijā pirmā ūdeņraža uzpildes stacija, kas atrodas Vienības gatvē 6.

Februāra vidū uzņēmumā bija ieradušies firmas “Nel Hydrogen” pārstāvji no Dānijas, lai veiktu pēdējos iekārtu salāgošanas darbus. Šobrīd ir uzsākta stacijas darbība testa režīmā, kā ietvaros notiek arī trolejbusu uzpilde ar ūdeņradi un tiek veikti pasažieru pārvadājumi, izmantojot ūdeņraža dzinēju. Pirmie testa rezultāti ir veiksmīgi un redzam, ka visas iekārtas darbojas, taču vēlamies būt 100% droši, ka viss darbojas nevainojami, tāpēc veiksim atkārtotus testus, ceram, ka process būs veiksmīgs un tuvāko mēnešu laikā stacija uzsāks savu darbu pilnībā. Svarīgi, ka šobrīd visi projekta realizācijas termiņi tiek ievēroti un uzņēmumam ir atbalsts no Eiropas Savienības.

“Rīgas satiksmes” valdes loceklis Jānis Golubevs

Starptautiskā projekta “H2Nodes” ietvaros “Rīgas satiksme” ir saņēmusi 10 ar ūdeņradi darbināmus trolejbusus. Un izmantojot ūdeņraža šūnas trolejbusi var nobraukt līdz 150 kilometriem, savukārt viena trolejbusa uzpilde ar ūdeņradi aizņem līdz 10 minūtēm.

Eiropas Savienība līdzfinansē 50% no “Rīgas satiksmes” projekta kopējām izmaksām, kas tiek lēstas EUR 16,1 miljona apmērā. Finansējums tiek piešķirts no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF), kas paredzēts ieguldījumiem ES infrastruktūras prioritātēs transporta, enerģētikas un telekomunikāciju jomā.

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
4.trolejbusa maršrutā kursē ar ūdeņradi darbināmi trolejbusi 1

2
Komentāri

avatar
2 Komentāru pavediens
0 Pavediena atbildes
1 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
1 Komentāru autori
Dinars Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Dinars
Biedrs
Dinars

daži rīgas satiksmes autobusi nav tādā tehniskā kārtībā, lai ļautu braukt pa pilsētas ielām, atstājot aiz sevis melnus dūmus. ta vietā lai aizstātu kādu no tiem, ūdeņraža transportu izdala braucieniem elektrificētā maršrutā. neizklausās saprātīgs lēmums.

Dinars
Biedrs
Dinars

priekš kam trojejbusam ūdeņradis?