Nissan Leaf e+ apskats (+video)

4

Nissan ar Leaf elektroauto ir tik pat atpazīstams kā Tesla. Tas līdz šim bija vispārdotākais elektroauto pasaulē. 10 gadus pēc pirmajiem Leaf tas joprojām ir stabila vērtība.

Nissan Leaf e+ apskats

Nissan Leaf e+ apskats

Nissan ar Leaf elektroauto ir tik pat atpazīstams kā Tesla. Tas līdz šim bija vispārdotākais elektroauto pasaulē. 10 gadus pēc pirmajiem Leaf tas joprojām ir stabila vērtība.

Nissan Leaf e+ ir šobrīd jaudīgākais no pieejamajiem Leaf, ja neskaita Nismo versiju, ko cilvēks parastais nevar nopirkt. Tam ir jaudīgāks motors un lielāka autonomija. No ārpuses skatoties gan nepateiksi, vai tas ir Leaf ar vai bez “e+”.

Nissan piedāvājumā šobrīd ir 2.5 elektroauto – eNV200, Leaf un Leaf e+. Ar Leaf man bija jau iespēja iepazīties līdz ko Latvijā bija pieejams tobrīd jaunais 40 kWh Leaf. Tobrīd arī gribēju uztaisīt aprakstu, bet nu apstākļi sakrita un nolēmu tādu neveikt. Tomēr šoreiz nenoslinkoju un galu galā uztaisīju aprakstu par tā uzlaboto versiju – Leaf e+. Pa lielam viss, kas izlasāms zemāk vai apskatāms video augstāk, ir attiecināms arī uz Leaf, kam ir 40 kWh akumulators. Galvenās atšķirības ir akumulatorā – 60 kWh (390 km (WLTP)) pret 40 kWh (270 km (WLTP)) – un motora jaudā – 160 kW pret 110 kW.

Jauns iepakojums

Jau 2010. gadā Nissan un tā laika vadītājs Karlos Gosns, kas spētu ietilpt mūzikas instrumenta futrālī, teica, ka Leaf ir paredzēts, lai būtu kārtīgs elektroauto, kas īpaši neizceļas starp citiem. Tiešām, iesēžoties iekšā, nekas diži neizceļas. Ieskatoties, var manīt pāris lietas, kas norāda uz to, ka esi iekš elektroauto, piemēram, izklaides sistēmā ir elektroauto specifisks skats.

Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+

Zinātāji saka, ka Nissan priekš jaunā Leaf izmanto tās pašas durvis, kas tika ražotas pirms 10 gadiem. Arī režīma pārslēgšanas kārba ir tāda pati. Protams, uzvarētāji taktiku nemaina un arī šoreiz tas nav slikti. Tomēr ir pāris lietas, kas prasītos modernākas. Ir pierasts, ka elektroauto dabū to svaigāko un jaunāko, kas ir autoražotājam pieejams. Iztrūkst, piemēram, tāds nieks kā programmatūras atjauninājumu iegūšana, nedodoties uz servisu, kas ļautu iegūt iztrūkstošās uzlādes stacijas navigācijā.

Nissan Leaf 2010
Nissan Leaf 2010. Avots: autoblog.com

Braukšanas komforts ir labs un, ja iepriekšējā nedēļā nebūtu savu pēcpusi pieradinājis pie luksus auto, tad teiktu, ka ļoti labs. Arī braukšana pa tipisku zemes ceļu ar to ir komfortabla. Motora jauda lika gribēt izņemt asākus līkumus straujāk un mašīnas uzbūve iedvesa drošību, to darot. Lai gan Leaf e+ nav tik kluss salonā kā Audi e-tron, ceļa skaņas nebūs par šķērsli sarunām.

100 kW uzlādes jaudu neizdevās pārbaudīt, bet pie 50 kW uzlādes stacijas uz paneļa rādīja, ka uzlāde notiek ar 46 kW lielu jaudu. Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, tas ir tipiski priekš Leaf.

Tas bagāžnieks

Nissan Leaf bagāžnieks ir viena no lietām, kas man tanī patīk jau kopš tā modeļa, kurš iespēja vien 120 km ar vienu uzlādi. e+ modelim ir par 15 litriem mazāks bagāžnieks kā bez slēptās emblēmas, bet tas tik vai tā ir iespaidīgs. Protams, kā jau hečbeks, tas piedāvā diez gan lielu praktiskumu ikdienai. Ērti iekšā sēdošajiem un pietiekami daudz vietas mantām.

Nissan Leaf ar pāris maisiem bagāžniekā
Nissan Leaf ar pāris maisiem bagāžniekā

Nosēžoties sev aiz muguras man ir dūre starp krēslu un celi. Tomēr kaut kas nav ar vadītāja sēdekli. Uz zemāko (2 dūres līdz griestiem) rodas sajūta, ka dibens strīķējas pa ceļu, bet ar man komfortablo (1.5 dūre līdz griestiem) līmeni es nevaru atrast kājām ērtu pozīciju.

Mani pārsteidza aizmugurējo durvju atvēršanās leņķis. Nepateikšu precīzi, bet kādi 80° tur ir. Ielikt bērnu sēdeklītī ir ievērojami komfortablāk ar tik plaši atvērtām durvīm.

ProPILOT un e-Pedal

Ar Leaf 2.0 versiju Nissan pasauli iepazīstināja ar diviem jauniem nosaukumiem – ProPILOT un e-Pedal. ProPILOT ir advancēta kruīza kontrole, kas ne tikai notur ātrumu, bet arī palīdz ievērot joslu un pat nedaudz piestūrē. Pilnīgi atslābt par braukšanu ar šo vēl nevar, bet tas ļauj tik ļoti nenogurt braukšanas laikā. Man personīgi patiktos, ja tas joslā turētos nedaudz vairāk uz labo pusi, bet tā ir vairāk gaumes lieta.

Nissan Leaf e+ ar ieslēgtu ProPILOT un e-Pedal
Nissan Leaf e+ ar ieslēgtu ProPILOT un e-Pedal

e-Pedal ir lieta, ar kuru, manuprāt, būtu jāaprīko katrs elektroauto. Tas ļauj uzsākt braukšanu, paātrināties, palēlināt ātrumu un pilnībā apstāties, izmantojot vienu pedāli. Viena pedāļa braukšana. Leaf nav vienīgais, kas ir ar šādu funkcionalitāti, bet daudzi, tai skaitā mans C-Zero, ar tādu nav aprīkoti. Lai paātrinātos vai uzsāktu braukšanu, pedālis ir jānospiež par aptuveni vienu ceturtdaļu dziļuma. Atlaižot jaudas pedāli, tiek automātiski bremzēts un ieslēdzas bremžu gaismas. Vajag tikai nedaudz pabraukt, lai saprastu, cik ērti tas ir, un vēl nedaudz, lai pilnībā pierastu, cik liels attālums ir nepieciešams, lai apstātos pilnībā. Protams, bremzes pedālis joprojām strādā kā bremzes pedālis.

Ja nu kādam nepatīk e-Pedal, to var izslēgt. Pēc noklusējuma tas jau ir izslēgts un tas ir jāiespējo pirms katras braukšanas. Runājot ar taksometra vadītāju, kurš brauc ar Leaf 2.0, viņš atzina, ka tā ir ļoti ērta funkcionalitāte, kuru viņš izmanto visu laiku.

Labi, ka ir Android Auto

Vispārīgi man Nissan Leaf ļoti patīk. Tas ir neuzbāzīgs un nelec augstāk par savu dibenu. Ja ar Audi e-tron, man bija iespaids, ka auto atgādina par manu ne pārāk īpašo bankas konta stāvokli, tad Leaf man bija tieši laikā.

Nissan Leaf e+ rīku panelis
Nissan Leaf e+ rīku panelis

Vienīgā lieta, kas man nepatika, bija navigācija. Es tajā nevarēju atrast savu darba vietu – tā vietā, lai atrastu adresi, tas piedāvāja man lokācijas Itālijā (skatīt video). Ne tuvu visas uzlādes stacijas nav pieejamas tajā. Ja Audi e-tron bija teju visas redzamas, tad šajā teju neviena. Gan jau var iekopēt to atrašanās vietas, bet, ņemot vērā, ka to skaits strauji mainās, vieglāk ir lietot kādu aplikāciju, kas tam visam jau seko līdzi. Par laimi, ir pieejams Android Auto, kas ļauj izmantot advancētāku navigāciju.

Tomēr 2 skati izklaides panelī ir tīri forši – Driving Range un Energy Usage. Driving Range uzrāda kartē, cik tālu var nobraukt ar esošo uzlādes līmeni. Tīri noderīgi, ja to varētu apvienot ar uzlādes staciju karti, kurā ir visas uzlādes stacijas. Energy Usage uzrāda tā brīža enerģijas patēriņu trīs nodaļās – elektriskais motors, klimatkontrole un pārējā sistēma. Šajā skatā arī parāda, cik km iegūtu, ja klimata kontroli izslēgtu.

Konkurence

Nissan Leaf e+ tuvākais konkurents šobrīd ir Volkswagen e-Golf, kura apskats ir nākamais rindā. Tagad, kad tam ir pazemināta cena, tas liekas atbilstošs konkurents. Piedāvā augstāku komfortu, bet mazāku autonomiju. Varētu teikt, ka abi ir vienas kategorijas auto un piedāvā līdzīgu ieguvumu par savu cenu. Tomēr tas būs pieejams vēl tikai šogad un nākamgad, kad to nomainīs ID.3, kas gan varētu likt Leaf satrūkties. Tikai vēl ne.

Nissan Leaf e+Volkswagen e-Golf
Autonomija390 km (WLTP)230 km (WLTP)
Sēdvietas55
0-100 km/h7.3 sek9.6 sek
Bagāžnieka ietilpība420 l
(1’161 l, nolokot sēdekļus)
341 l
(1231 l)
Aizmugurējie sēdekļi nolokas2:12:1
Uzlādes ātrums
(lēnā)
Type 2
max 6.6 kW
(33 km/h)
Type 2
max 7.2 kW
(36 km/h)
Uzlādes ātrums
(ātrā)
CHAdeMO
max 100 kW
(390 km/h)
CCS
max 40 kW
(220 km/h)
Uzlādes porta lokācijaPriekšāVirs aizmugurējā labā riteņa
Braukšanas komforts*78
Pārredzamība*77
Modernīgums*66
Praktiskums*88
Pirmais iespaids*88
Braukšanas klusums*78

* subjektīvais viedoklis, kas pakļauts garastāvoklim un tēju biezumu daudzumam krūzē, 10 baļļu skalā

Šobrīd reālākais konkurents ir no Hyundai. Hyundai Ioniq, lai gan sedans un mazāku akumulatoru, iespējams, ir šobrīd sīvākais konkurents. Cena ir līdzīga, autonomija nedaudz mazāka (38 kWh akumulators iespēj 311 km), bet brauc ekonomiskāk.

Vēl ir Renault Zoe, bet šos abus nebūtu godīgi salīdzināt 1:1. Runājot, par negodīgi salīdzināmām mašīnām, bet, kas ir vienā cenu kategorijā, ir jāpiemin Hyundai Kona un BMW i3. Ja autonomija ir svarīgākais, tad Kona noteikti uzvar.

Kopsavilkums

Noslēdzot 2019. gadu, Latvijā bija reģistrēti 103 Nissan Leaf, ieskaitot 24 kWh, 30 kWh, 40 kWh un 60 kWh versijas. Tas ir trešais populārākais Latvijas elektroauto aiz VW e-Up! un BMW i3, kas ieguva Uzlādēts.lv gada elektroauto titulu. Tesla Model 3, laikam, nesen pārspējā Leaf titulu par pasaulē pārdotāko elektroauto. Nav šaubu, ka Nissan māk ražot Leaf.

Pārsteidz, ka Nissan ir teju vienīgie, kas ir izvēlējušies nepievienot aktīvo šķidruma dzesēšanu akumulatoriem mūsdienās. Tomēr, būsim atklāti, pārāk reti ikdienas cilvēks nonāktu rapidgate situācijā, lai pie tik liela akumulatora tas būtu no svara.

Viscaur var just, ka Leaf e+ ir stabils elektroauto, kas apmierinātu 97% automašīnu īpašnieku. Tomēr tā cena (38’700 € (31’880 € par 40 kWh versiju)) ir par kādiem 10’000 € par augstu, lai tas spētu adekvāti sacensties ar citiem elektroauto šobrīd.

Nissan Leaf e+
Nissan Leaf e+

Alternatīvs apskats ir pieejams no Kursors.lv, ko veica Kristaps Skutelis.

Ja vēlies kādu interesantu kreklu ar elektroauto tematiku, uzlādi savai automašīnai vai meklē sev uzlādes staciju, dodies uz mūsu viedveikalu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
4 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kāds
Kāds
Viesis
27/03/2020 10:38

Nebūtu korekti rakstīt “Par laimi, ir pieejams Android Auto, kas ļauj izmantot advancētāku navigāciju”, jo legāli tas ir pieejams tikai kādās 6 eiropas valstīs. Pagaidām aizmirstam – nav tāds pieejams un tā apskatos arī vajadzētu uzsvērt.

Dažas lietas, kuras netika pieminētas:
1) Aizmugurējās sēdvietas ir paceltas augstāk par priekšējām (dēļ baterijām). Sanāk kā kino vai teātrī sēdēt augstāk par vadītāju. Personīgi nepatīk tāds variants. Liktu mīnusu par to ka nemāk līdzenu grīdu uztaisīt.
2) Priekšā nav bagāžnieks kā pienāktos normālam elektroauto
3) Nisanam ir pieejam aplikācija priekš telefona, kurā var šo to izdarīt (piem., uzsildīt autiņu).

Tut-On-Ham-on
27/03/2020 09:59

Par “automātikas” to turēšanos – pa labi – nezinu vai tā būtu laba doma, ir gļukaini apzīmejumi utml. Un ir pāris Tesla kas ir gribējušas braukt pavisam ne tur kur vajadzētu un daža arī pa barjeru ielikusi, jo kāds nav stūri turējis vispār pie autopilota. Būs vairāku gadu desmitu pieredze, ko un ka labāk piestūrēt/palīdzēt vadītājam un pasi vadītāji jau būs saradusi – tad moš ar būs opcija izvēlēties kurai malai “piespiesties” .

4
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: