9 no 10 elektromobiļu īpašniekiem kā nākamo auto izvēlētos elektromobili

0
Spraudnis vai pumpis

Spraudnis vai pumpis

Aptaujas rezultāti liecina, ka 92% elektromobiļu īpašnieku kā nākamo transportlīdzekli apsvērtu elektromobili un ka 55% no cilvēkiem, kam nav elektromobilis, rīkotos tāpat.

Nesen Uzlādēts.lv veica aptauju* par nākotnes transporta izvēli. Starp tiem, kam ir elektromobilis (ETL) (ieskaitot hibrīdus), 67% atbildēja, ka noteikti izvēlētos ETL kā nākamo transportlīdzekli, un 25% atbildēja, ka visdrīzāk to izvēlētos. 4% atbildēja, ka noteikti neizvēlētos, un vēl tik pat atbildēja, ka visdrīzāk neizvēlētos ETL.

"Ja Tev pieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?" rezultāti
“Ja Tev pieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?” rezultāti

“Grozies kā gribi, tā ir nākotne… [Es] domāju, ka vēl piedzīvošu fosilā auto norietu… Varu tikai ieteikt un nebaidīties! Protams, ir cilvēku grupas, kurām vari teikt, ko vēlies, un viņus tikai apstākļi spēs piespiest mainīt savas domas par EV. Lai vai kā, es cik var’ reklamēju EV!”

Pārsteidzoši, ka starp tiem cilvēkiem, kuriem pašiem nav ETL 28% atbildēja, ka noteikti to izvēlētos, un 27% atbildēja, ka visdrīzāk izvēlētos ETL. Kopā 55% apsver elektrisko transportlīdzekli kā daļu no savas nākotnes. Noteikti to neizvēlētos 11% cilvēku, bet 25% aptaujāto visdrīzāk neizvēlētos ETL. Vēl 8% ir šobrīd grūti pateikt savu nākotnes izvēli.

"Ja Tev nepieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?" rezultāti
“Ja Tev nepieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?” rezultāti

“Mans dienesta auto elektroauto. E-auto ir neizbēgama nākotne, tāpēc arī iesaku citiem, lai jau laicīgi aprod. Protams, arī tas, ka [tas ir] pozitīvs auto.”

Kā galvenais iemesls (35%), kāpēc šobrīd nepieder ETL, tiek minēts tas, ka tie ir pārāk dārgi. Uz pusi mazāk populāra atbilde (17%) bija, ka tie nepiedāvā pietiekami lielu autonomiju, kurai sekoja neapmierinātība ar esošo piedāvājumu (12%).

"Ja Tev nepieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?" rezultāti
“Ja Tev nepieder elektromobilis, vai Tu kā nākamo autotransportlīdzekli apsvērtu elektromobili?” rezultāti

“Mazs emisiju daudzums, zemi nodokļi, bezmaksas maksas ceļu izmantošana ārzemēs, bezmaksas stāvvietas, atļauja izmantot sabiedriskā transporta joslu, klusums braucot, vairāk vietas iekšā, aplikācija, kas kontrolē automašīnu, maza ieguldījuma atdeve kā darba auto, “ātrs un bez žēlastības” pie zaļās gaismas, daudz drošāka automašīna, neiespējami nozagt, zemas apkopes izmaksas, mašīna kļūst labāka ar katru dienu, 8 gadu garantija.”

Atšķirība starp tiem, kam ir ETL, un tiem, kam nav ETL, ir ievērojama, bet pirms aptaujas veikšanas tika gaidīta daudz lielāka atšķirība jautājumā par izvēli par labu elektromobilim. Viens no ietekmējošajiem faktoriem noteikti ir tas, ka aptauju veica Uzlādēts.lv, kas neatlaidīgi reklamē elektromobiļus. Tomēr tas, ka 2/3 no tiem, kas aptauju aizpildīja*, nebija elektromobilis, liecina, ka rezultāti varētu būt vērā ņemami vismaz starp tiem, kas ir informēti par ETL. Šāda sabiedrības daļas nostāja rada pārliecību, ka ETL Latvijā būs populāra izvēle.

“Ieteiktu vēl pāris gadus pagaidīt, jo iegādes cena ir salīdzinoši augsta, kā arī automobiļa veikto kilometru daudzums ar vienu uzlādi ir nepietiekams.”

Decembrī Uzlādēts.lv publicēja aptaujas rezultātus, kurā ETL īpašniekiem tika uzdots jautājums, kas ir galvenie iemesli, kāpēc tika izvēlēts ETL. Kā viens no galvenajiem no iemesliem bija ekonomiskais faktors. Ja salīdzina šīs divas aptaujas, tad var secināt, ka ir noteikta cilvēku grupa, kurai elektromobilis ir ekonomiski izdevīgs jau šodien. Tas varētu būtu dēļ bezmaksas “Rīgas Satiksmes” stāvvietām, lētākām izmaksām uz kilometru, un/vai mazākas apkopes izmaksas. Iespējams, daudzi cilvēki nemaz neskatās tālāk par iegādes cenu.

*Aptaujā piedalījās 81 cilvēks. 26 atzīmēja, ka viņiem pieder elektromobilis.

Populārākie iemesli, izvēloties elektromobili, un biežākie mīti par tiem

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: