Voklswagen pret Tesla

VW izaicina Tesla … ar e-Up!

VW nesen bija ziņu portālu virsrakstos, kad Bloomberg publicēja ziņu, ka vācu autoražotājs izlaidīs 21’000 € Tesla konkurentu. Tas daudzus pārsteidza, jo līdzšinējās ziņas liecināja, ka tikai pēc 2020. gada VW sāktu pievērsties nopietni elektromobiļiem.

Volkswagen nākotne bez šaubām ir saistīta ar dažādiem elektromobiļiem. Šajā nākotnē figurē ne tikai šobrīd izziņotie un atrādītie koncepta auto – I.D. Crozz, I.D. Buzz un I.D. Vizzion, bet arī kaut kas visiem pa kabatai. Protams, tas ir pa kabatai visiem, kas var atļauties ap 21’000 € vērtu automašīnu.

Pirms lēkt no biksēm ārā par šādu cenu priekš elektromobiļa, ir jāsaprot, ka pie pašreizējā bateriju tirgus runa nav par krosoveru vai sedanu, kas spētu braukt 500 km ar vienu uzlādi.

Insideevs intervēja Ziemeļamerikas VW vice prezidentu Mateju Renna (Matthew Renna), lai noskaidrotu, par kādu elektromobili iet runa. M. Renna ir bijušais Tesla produktu menedžeris.

VW eUp
VW e-Up!. Avots: lsm.lv

Renna paskaidroja, ka Volkswagen neplāno šobrīd iepazīstināt jaunu elektromobili I.D. līnijai. Bloomberg ziņa bija par nākamās paaudzes VW e-Up. VW to plāno atjaunot ar jaunu bateriju paku. Renna nevarēja pateikt izlaišanas datumu, bet dažādi avoti prognozē, ka tas būs ap 2019. vai 2020. gadu.

  Latvijas 2021. gada elektroauto

Jaunais e-Up vēl netiks taisīts uz jaunās MEB platformas, uz kuras tiks taisīta visa I.D. līnija., bet baumo, ka tam būs 300 km liela autonomija.

Uzlādēts viedoklis

Lai gan e-Up ir ļoti praktisks automobilis pilsētai un baumotā 300 km lielā autonomija to padarīs par ļoti populāru elektromobili, šīs ziņas nav tik aizraujošas kā Bloomberg ziņa varētu to pasniegt.

Ir patīkami dzirdēt, ka VW atjaunos šo kompaktās klases elektromobili, bet tas noteikti nav Tesla konkurents. Vispatīkamākās ziņas ir faktā, ka šoreiz e-Up varēs nopirkt arī ar Škoda (e-Citigo) vai Seat (e-Mii) emblēmu. Tas nozīmē, ka, ja cilvēkam e-Up patiks, bet gribēs maksāt nedaudz mazāk par ~21’000 €, varēs droši meklēt to pie cita dīlera, kur tas maksās ~19’000 €.

VW izaicina Tesla ... ar e-Up! 1
balsojumi
Raksta novērtējums