Atvēries Latvijā pirmais beziepakojuma preču veikals “Burka”

0
Veikals "Burka"

31. jūlija vakarā Rīgā, Kr. Barona ielā 59/61 notika Latvijā pirmā beziepakojuma preču jeb “zero waste” veikala “Burka” atklāšana. Durvis vēra jauna, unikāla vieta, kas dos rīdziniekiem un pilsētas viesiem iespēju pirkt pārtikas preces uz svara, izmantojot savu taru.

Iepērkoties beziepakojuma preču veikalā “Burka”, cilvēki samazinās radīto atkritumu daudzumu, kā arī ietaupīs uz iepakojuma rēķina, jo preces iepakojuma izmaksas var sastādīt līdz pat 40% no tās vērtības. Iespēja iegādāties preci tieši sev vajadzīgajā daudzumā ir vēl viena priekšrocība, ko nesniedz lielākā daļa veikalu.

Veikala interjers ir izveidots no atjaunojamiem resursiem, demonstrējot, ka tā vietā, lai mestu ārā vecās paletes un salūzušās mēbeles, tās ir iespējams pārveidot un izmantot atkārtoti.

Veikala atklāšana tika pieskaņota vispasaules akcijas “jūlijs bez plastmasas” nobeigumam. Atklāšanas pasākumā uzrunas teica Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, biedrības homo ecos: un Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju zināšanu kopienas Climate-KIC HUB Latvia pārstāve Santa Krastiņa, Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme un biedrības “Zemes draugi” padomes loceklis Jānis Ulme.

Milzīgie plastmasas kalnu atkritumi ir kļuvuši par vienu no lielākajām mūsdienu ekoloģiskajām problēmām, tāpēc ir radusies “Zero Waste” filozofija jeb dzīvesveids bez atkritumiem, kas liek pārdomāt savu patēriņu un mēģināt radīt pēc iespējas mazāk atkritumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: