Carguru arī piedāvās koplietošanas elektroauto

0

Latvijā pirmais auto koplietošanas pakalpojuma sniedzējs Carguru, kopīgi ar savu ilgtermiņa partneri Ernst&Young Baltic, ir izstrādājuši uzlabotu uzņēmuma attīstības koncepciju nākamajiem trīs gadiem, kas sevī ietver pakāpenisku pāreju uz pilnībā elektrisku transportu.

Carguru koplietošanas elektroauto VW e-up!

Carguru koplietošanas elektroauto VW e-up!

Latvijā pirmais auto koplietošanas pakalpojuma sniedzējs Carguru, kopīgi ar savu ilgtermiņa partneri Ernst&Young Baltic, ir izstrādājuši uzlabotu uzņēmuma attīstības koncepciju nākamajiem trīs gadiem, kas sevī ietver pakāpenisku pāreju uz pilnībā elektrisku transportu.

Apstiprinātais plāns paredz līdz 2022 gada beigām palielināt autoparku kā minimums līdz 1000 automašīnām, no kurām lielākā daļa būs elektriskās. No automašīnām ar hibrīda dzinējiem, pagaidām pilnībā atteikties netiek plānots.

Vairāk kā pirms trīs gadiem, kad mēs tikai tikko plānojām savu darbu, izvēle bija par labu automašīnām ar hibrīda dzinējiem. Neskatoties uz to, ka biznesa loģika ieteica izvēlēties lētākas automašīnas, mēs uzreiz uzņēmām kursu uz “zaļāku” – videi draudzīgāku mobilitātes risinājumu. Tajā laikā, modelis ar pilnībā elektrisku transportu, izskatījās pilnīgi nereāls, pirmkārt dēļ cenas un dēļ pilsētas vājās infrastruktūras.

Šajā attīstības posmā, eketroautomobīļi nav spējīgi pilnībā aizstāt klasiskās automašīnas. Tieši tāpēc mēs vēlamies atstāt iespēju izmantot visas hibrīda automašīnu priekšrocības, bet tajā pašā laikā sākt apgūt tehnoloģijas, kas saistītas ar pilnībā elektrisku transportu, un vēl vairāk samazināt vidējo atmosfērā izmesto kaitīgo izmešu rādītāju, mūsu autoparkā.

Carguru dibinātājs Vladimirs Reskājs

Sadarbībā ar Volkswagen, Moller Auto Lidosta, uzņēmums jau pasūtīja pirmās VW e-UP! automašīnas, kuras tuvākajā laikā sāks parādīties Rīgas ielās.

Mēs esam priecīgi piedalīties šādā projektā un esam gandarīti, ka tieši Volkswagen markas elektroautomobiļi, kā vieni no pirmajiem, būs pieejami Rīgas iedzīvotājiem un apmeklētājiem. Ne pa velti Volkswagen koplietošanas projektos ir plaši izplatīts Rietum Eiropā.

Volkswagen, Moller Auto Lidosta Tirdzniecības vadītājs Edgars Šturcs

Carguru uzņēmuma mērķis ir nodrošināt nepārtrauktu dzīves kvalitātes uzlabošanu pilsētā ar inovatīvu mobilitātes risinājumu palīdzību. Carguru, tāpat kā auto koplietošana Rīgā parādījās pirms 3 gadiem. Trīs gadu laikā, uzņēmums ir strādājis pie koplietošanas tirgus veidošanas un turpina noteikt tendenci, nostiprinot “eco-friendly sharing” (apkārtējai videi draudzīgs automašīnu koplietošanas serviss) virzienu pilsētā.

“Visā pasaulē pilsētas nonāk pie viena un tā paša secinājuma: jo mazāk uz ielām ir automašīnu – jo labāks. Mēs esam par “jauno mobilitāti”, – tās koncepcija ir tāda, ka pilsētas iedzīvotāji vairāk paļaujās ne uz savām automašīnām, bet gan uz mobilitātes servisiem.

Mēs tiecamies pēc tā, lai atbrīvotu publisko telpu no automašīnām un radītu pilsētu cilvēkiem. Esmu pārliecināts, ka tuvākajā nākotnē personīgā transportlīdzekļa turēšana īpašumā kļūs par “sliktu toni”. Nākotne ir auto koplietošanai

Carguru dibinātājs Vladimirs Reskājs

Uzlādēts viedoklis

Baumas riņķoja apkārt jau kādu laiku un prieks, ka tās izrādījās patiesas. Tagad jāgaida, kad šie koplietošanas jaunie VW e-up!, ar kuru apskatu var iepazīties šeit, nonāks uz ielām. Starp citu, baumas klīst, ka drīzumā arī CityBee un Spark piedāvās koplietošanai savus elektroauto.

Vienīgais, kas mani uztrauc Carguru izvēlē, ir uzlādes jautājums. Ja vēl ar Renault Zoe no Fiqsy ir viss skaidrs – pieslēdzoties pie 22 kW uzlādes stacijas reizi 3 dienās uz 2 stundām, tā ir uzlādēta -, tad nav skaidrs, ko darīs ar VW e-up!, jo šai kompaktajai mašīnai, kas man personīgi ļoti patīk, uzlāde ir ahileja papēdis, ko pierādīja Kursors.lv 1’000 km tests.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: