Elektrifikācijas nozīmīgums

Elektroenerģija ir vispusīgākais un vieglāk izmantojamais enerģijas veids. Izmantošanas vietā tā nepiesārņo un to var ražot ar pieejamiem resursiem.

Elektrības līnijas

Elektrības līnijas

Elektroenerģija ir vispusīgākais un vieglāk izmantojamais enerģijas veids. Izmantošanas vietā tā nepiesārņo un to var ražot ar pieejamiem resursiem.

Lai arī patērētās elektroenerģijas īpatsvars Latvijas energobilancē pagaidām ir neliels (13-14%), tautsaimniecības elektrifikācijai ir stratēģiskā nozīme.

Elektroenerģija pasaulē ir vispusīgākais un vieglāk izmantojamais enerģijas veids. Izmantošanas vietā tā var nepiesārņot un to var ražot ar pieejamiem resursiem, ar nelielu izmešu daudzumu augsti efektīvās koģenerācijas stacijās, izmantojot oglekļa neitrālu avotu kā kodolenerģiju, kā arī no pilnīgi atjaunojamām resursiem, piemēram, vēja, hidro un saules radiācijas enerģijas. Tuvākajā nākotnē visticamāk visi iepriekšminētie veidi kopā.

Spuldze

Gudra elektrifikācija

Gudra elektrifikācija nozīmē elektrības izmantošanu, lai aizstātu citus enerģijas avotus, piemēram, fosilo enerģiju. Tas arī nozīmē, ka ir jāizmanto tās priekšrocības, kas rodas, izmantojot elektrību.

Lai to nodrošinātu optimāli visizdevīgākā veidā, ir ļoti svarīgi līdzsvaroti attīstīt abus virzienus, gan efektīvu elektroenerģijas ražošanu, gan plašu elektroenerģijas izmantošanu visos risinājumos.

Elektroenerģija ir visefektīvākais enerģijas patēriņa veids, jo tā elektrosistēmā transportējas pa visīsāko elektrisko ceļu pie patērētāja, radot vien nelielu zudumu (~5%). Tai nav nepieciešami lieli kravas transportlīdzekļi, lai to pārvietotu. To var izslēgt un ieslēgt pēc vajadzības. Tai nav pievienota izplūdes caurule. Pat tad, ja to ražo, dedzinot akmeņogles, tā ir vismaz divas reizes efektīvāka enerģijas izmantošana, salīdzinot ar iekšdedzes dzinēju.

Gudra elektrifikācija ļaus efektīvāk izmantot enerģiju, samazināt emisijas un pats svarīgākais cīnīties ar klimata katastrofu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: