Saules kolektori

Saules kolektori. Avots: arcon-sunmark.com

20. martā Salaspilī tiks ielikts pamatakmens saules enerģijas centralizētās siltumapgādes sistēmai. Tā būs viena no lielākajām tāda veida sistēmām Eiropā.

“Salaspils Siltums” jau kopš 2017. gada daļu no nepieciešamās elektrības ražo ar uz ēkas jumta uzstādītās 25 kW saules paneļu sistēmu. Šī projekta viens no galvenajiem mērķiem bija izmešu ietaupīšana, ko aprēķināja, ka gadā tiek ietaupītas 436.5 tonnas CO2.

Šogad 20. martā Salaspilī tiks uzsākta viena no Eiropas lielākajām saules kolektoru sistēmas būvniecība. Tā būs pirmā tāda veida centralizētās siltumapgādes sistēma Latvijā. Gada laikā ir paredzēts, ka tiks saražots 12’000 MWh liels daudzums siltuma no 1’720 kolektoriem, kas aizņems 21.672 m2 lielu platību. Šī sistēma nodrošinās 20% no visa siltuma pieprasījuma Salaspilī.

“Mēs pie šī projekta sākām strādāt 2014. gadā, kad apmeklējām apgabala siltumapgādes konferenci Dānijā. Mērķis ir panākt izmešu samazinājumu un mazināt atkarību no fosilajiem enerģijas avotiem. Saules enerģija mums ļauj ražot ilgtspējīgu enerģiju par zemu, fiksētu cenu vismaz 25 gadus” saka “Salaspils Siltums” valdes locekle Ina Bērziņa-Veita

Saules enerģijas siltumapgādes sistēma ir daļa no izmaiņām Salaspils centralizētās siltumapgādes iekārtās. Šobrīd galvenais siltumenerģijas avots ir 7 MW šķeldas katlu māja. Daļa no projekta paredz palielināt kopējo šķeldas katlu mājas jaudu līdz 10 MW, papildus esošajai katlu mājai uzstādot jaunu 3 MW šķeldas katlu. Projekta ietvaros tiks uzlabotas arī kontroles sistēmas un uzglabāšanas tvertnes centralizētajai apkurei. Saules kolektoru sistēmai būs 8000 m3 liela siltumenerģijas akumulācijas tvertne. Kopējās projekta izmaksas būs 7,228 miljoni €, no kuriem Eiropas Savienības Kohēzijas fondu atbalsts būs 2,732 miljoni €.

Akumulācijas tvertne
Akumulācijas tvertne. Avots: salaspilssiltums.lv

Avoti: diena.lv un arcon-sunmark.com

Atbalsts zaļajai enerģijai augs reizē ar tās ražošanas attīstību

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: