Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck. Vai ir kāds vienaldzīgais?

Pagājušajā nedēļā Tesla prezentēja savu pikapu. Tā izskats tik ļoti atšķiras no ierastajiem pikapiem, ka pat cilvēki, kas parasti neinteresējas par mašīnām, par to runāja.

Tad, kad Īlons Masks teica, ka Tesla Cybertruck izskatīsies kā no filmas par nākotni, ko taisīja 70-tajos, reti kurš iedomājās, ka tā tas arī būs. Ne visiem iznākums liekas pievilcīgs, bet, kā saka, vizuālā pievilcība ir atkarīga no acu īpašnieka.

Pikapi aizņem aptuveni 15% no ASV auto tirgus, turklāt pikapu pārdošanas apjomi tikai turpina augt. Prezentācijas laikā Masks izcēla to, ka pikapi mūsdienās neatšķiras viens no otra. ASV populārākais pikaps ir Ford F-150 un aiz tā seko citi, kas izskatās kā F-150.

Ford F-150 vs Chevrolet Silverado
Ford F-150 un Chevrolet Silverado. Kurš ir kurš?

Tesla Cybertruck nav neviena apaļa stūra. Pat stūre ir kā Formula 1 stūre, lai neizskatītos kā aplis. Vienīgais, kas ir apaļš, ir riepas. Saprotami, ka tas ir darīts ar nolūku. Tesla mēģina ielauzties milzīgā tirgū, kur izteikts īpatsvars ir vīriešu, kurā brenda lojalitāte ir stiprāka kā citos segmentos un kurā ekoloģija nav pat sekundāra. Lai ielauztos šajā tirgus segmentā ar izskatu kā F-150 nebūtu gana.

Tie, kas izvēlas savu F-150 vai tā līdzinieku, kā nākamo pikapu tipiski izvēlas tieši to pašu modeli tikai jaunāku un, kad būs laiks iegādāties nākamo, izvēlēsies to pašu izvēli. Ja Tesla Cybertruck izskatītos tieši tāpat kā pārējie pikapi, tad tirgū ielauzties neizdotos. Panāktu tikai to, ka tie, kas iepriekš nebija sev iegādājušies pikapu, varbūt izvēlētos Tesla piedāvājumu.

  Jaunais Tesla Model 3 1000 km izaicinājumu veic tik pat ātri kā iekšdedzes auto
Tesla pikapa spekulācija. Avots: teslarati.com
Tesla pikapa spekulācija. Avots: teslarati.com

Dēļ tā izskata komentāri internetā dalās divās daļās. Viena daļa saka, ka tas ir neglītākais, ko viņi ir redzējuši un ka bērns var uzzīmēt labāk. Otra daļa saka, ka tas ir ģeniāli un atsvaidzinoši. Ir saprotami, ka viss jaunais atbaida. It īpaši, ja tas arī izskatās ļoti citādāk.

https://www.facebook.com/LEGO/photos/a.10150175674793403/10157028601303403/?type=3

Lai vai kā, dienu vēlāk savā oficiālajā paziņojumu platformā Twitter Īlons steidza ziņot, ka ir saņemtas 146 tūkstoš rezervāciju. Atšķirībā no Model 3, VW ID.3 un pat Ford Mustang Mach E, rezervācijas summa, kuru var atgūt jebkurā brīdī, ir krietni zemāka – tikai 100 €. Manā informācijas telpas burbulī es manīju daudz lielāku rezervāciju skaitu, salīdzinot ar to, kā tas bija pēc Tesla Model 3 prezentācijas.

Protams, kā jau Tesla elektroauto, šim ir ievērojams uzrāviens līdz 100 km/h. Jau var paredzēt dragreisu video, kurā varēs redzēt Cybertruck uzvarot Lamborghini un līdzīgus ceturtdaļjūdzē.

 • Cena: 39’900 – 69’900 $
 • Autonomija: 400-800 km (EPA)
 • Akumulators: nezināma izmēra
 • 0-100 km/h: <3 sekundēs jaudīgākajā versijā
 • 11 kW (Type 2) (pieņēmums)
 • 250 kW (CCS2) (pieņēmums)
 • Cena/autonomija: 100-87 $/km
 • Kravas telpa: 2830+ l
 • Vairāk kā 6’000 kg vilktspēja
 • Vairāk kā 1’500 kg kravnesamība
 • Ultra-Hard 30X Cold-Rolled nerūsējošā tērauda virsbūve
 • Skatieni, ko saņemsi lielveikala stāvlaukumā – neaprakstāmi

Aizmugurē esošais kravas nodalījums ir aprīkots ar jumtu, kas izslīd un aizslīd pēc nepieciešamības un, ja pircējam būs vēlme (un nauda), tad to varēs aprīkot ar saules paneļiem, kas dotu pietiekami daudz enerģijas dienā, lai varētu veikt 24 km.

  Iespaidīgs pārbaudījums Norvēģijā - 21 EV izbraukti līdz pēdējam elektronam

Tesla savu pikapu raksturo, ka tas ir labāks par citiem pikapiem un piedāvā lielāku jaudu kā sporta auto. Citas Tesla Cybertruck īpašības: L tipa āķi gar abām kravas telpas malām, vairākas vietas kravas telpā, kur aizāķēt, kravas telpas grīda ir ar sliedēm, 240 V rozete, uz kravas telpas jumta var stāvēt, LED apgaismojuma līnijas gan priekšpusē, gan aizmugurē, gan uz jumta.

Tesla Cybertruck
Tesla Cybertruck

Par dizainu runājot, man sākumā arī uzacis pacēlās un prezentācijas klātesošie apklusa, kad Cybertruck izbrauca uz skatuves, bet nu jau ir pagājušas vairākas dienas un man tas iepatikās. Gluži kā ar BMW i3.

Galu galā tas ir domāts darba zirgs. Ar savu izturīgo čaulu un tehniskajiem parametriem tas varēja arī izskatīties vēl neierastāk. Neaizmirsīsim, ka šādam transportlīdzeklim ir arī pielietojums militārajā jomā.

Pēc prezentācijas es personīgi biju vīlies. Mani neinteresēja pikapi līdz šim un arī tagad neinteresē. Es gaidīju, ka tiks prezentēts nākamais pārvietošanās līdzeklis pēc Cybertruck. Tas tika prezentēts kvadricikla formātā, kas pēc stilistikas bija ļoti pietuvināts pikapam, bet nav skaidrs, vai to vispār varēs iegādāties. Tomēr es joprojām gaidu A segmenta Tesla, par ko baumo jau gadiem un Īlons pieminēja pirms pusgada konferencē. Varbūt nākamgad…

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Tesla Cybertruck. Vai ir kāds vienaldzīgais? 7
balsojumi
Raksta novērtējums