Fiqsy plāno dubultot savu autoparku

0

2021. gadā “Fiqsy” plāno turpināt attīstību Latvijā, palielinot koplietošanā pieejamo automašīnu skaitu līdz 250. Plānots paplašināt arī skrejriteņu skaitu.

Fiqsy Renautl Zoe

Fiqsy Renautl Zoe

2021. gadā “Fiqsy” plāno turpināt attīstību Latvijā, palielinot koplietošanā pieejamo automašīnu skaitu līdz 250. Plānots paplašināt arī skrejriteņu skaitu.

Skrejriteņu un elektroautomobiļu koplietošanas uzņēmuma “Fiqsy” līdzdibinātājs Māris Avotiņš norāda, ka uzņēmuma skrejriteņu skaitam Rīgā vajadzētu būt robežās no 700 līdz 1000, lai cilvēki varētu paļauties, ka tie vienmēr būs pieejami. 2020. gadā “Fiqsy” piedāvāja aptuveni 500 skrejriteņus Rīgā un 50 līdz 70 skrejriteņus Jelgavā. Šogad plānots nodrošināt pakalpojumu četrās līdz piecās pilsētās Latvijā.

Kopumā mans skats nākotnē ir diezgan pozitīvs. Jebkura lietai, ko iesāk, ir vajadzīgs laiks, kamēr cilvēki pierod pie tās. Regulāro klientu skaits pieaug, tāpēc 2021. gadā plānojam ievērojami paplašināt savu darbību.

“Fiqsy” līdzdibinātājs Māris Avotiņš

Viņš piebilst, ka plānus lielā mērā ietekmēs tas, cik veiksmīgi izdosies tikt galā ar pandēmiju. “Fiqsy” šī gada plānos ir mēģināt mainīt sabiedrības viedokli, pierādot, ka ar elektroauto iespējams brīvi pārvietoties ne tikai pilsētā.

Gandrīz miljons kilometru

Sešu mēnešu laikā, kopš elektroauto koplietošanas pakalpojuma ieviešanas, simt “Fiqsy” mašīnas 2020. gadā izmantotas 61 tūkstoti reižu, nobraucot 930 tūkstošus kilometru un ietaupot 147 tonnas CO2 izmešu.

2019. gadā uzņēmums ienāca tirgū ar skrejriteņiem. Pirmajā gadā “Fiqsy” skrejriteņi nobrauca 280 tūkstošus kilometru, bet 2020. gadā tie izmantoti 157 tūkstošus reižu, nobraucot 360 tūkstošus kilometru.

2020. gada sākumā uzņēmums ieviesa mikroautobusu koplietošanu, kas īpaši populāri kļuva gada nogalē, aktualizējoties piegādes risinājumiem. 15 busiņi izmantoti 5000 reizes, nobraucot 205 tūkstošus kilometru.

Uzlādēts komentārs

Koplietošana rullē! Vismaz Rīgas iedzīvotājiem tiešām ikdienā nevajadzētu savu personīgo automašīnu. Līdz ko būs atrisināta pieejamība, tā katru dienu varēs braukt ar citu mašīnu, ja pēc tādas ir vispār vajadzība.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: