Eleport uzlādes stacija

Elektroauto uzlādes etiķete

Elektroauto paliek aizvien vairāk un, atvaļinājumu sezonai esot pirmā sparā, ir svarīgi uzzināt pāris nerakstītos likumus par uzlādi. 6 padomi kā lādēties jeb elektroauto uzlādes etiķete.

Uzlādi var veikt ātri un lēni, super ātri un super lēni. Ja vēl lēnās (līdz 22 kW maiņstrāvas) un super lēnās (no mājsaimniecības rozetes) uzlādes ilgst stundas un galvenā etiķete ir pareizi noparkoties, tad ātrajām (50 kW) un jo īpaši super ātrajām (100+ kW) uzlādēm ir pāris nerakstīti likumi, kurus būtu jāievēro, lai visi varētu izmantot uzlādes infrastruktūru pēc iespējas efektīvāk. Ir jāievēro tā saucamā uzlādes etiķete.

Vispirms ir jāsaprot jūsu elektroauto (EV) tehniskās spējas. Ir tādi, kas var lādēties ar maksimāli 50 kW, piemēram, BMW i3, un tādi, kas var vairāk, bet tikai uz ļoti īsu brīdi, piemēram, Opel Corsa-e. Tagad aizvien vairāk ir tādi, kas var lielas jaudas ilgstoši uzņemt un uzlādes laiki aizvien sarūk, lādējoties pie aizvien jaudīgākiem lādētājiem, piemēram, Eleport izziņotajiem 150 kW vai Ionity 350 kW.

Izmanto piemērotāko uzlādes staciju

Ja jūsu EV spēj uzņemt tikai 50 kW jaudu un ir iespēja izvēlēties starp lādētājiem, apsveriet iespēju izmantot 50 kW uzlādes staciju lieljaudas lādētāja vietā. Tas būs gan cieņpilni pret tiem, kas var izmantot lielākas jaudas, un arī makam draudzīgāk, jo tipiski mazākas jaudas lādētāji ir izdevīgāki par lielākas jaudas lādētājiem. Jūs joprojām varat izmantot lieljaudas lādētājus, taču negaidiet, ka tamdēļ lādēsieties ātrāk.

  Ietaupi naudu, lādējot savu elektroauto ar Gridio

Ja nu gadās rinda

Lai gan situācija mainās, daudzās uzlādes stacijās ir tikai viens lādētājs, kas spēj vienlaikus lādēt tikai 1 EV. Ja visi lādētāji ir aizņemti, noteikti gaidiet vietā, kas netraucē satiksmi vai stāvošas automašīnas. Dažreiz apvaicājoties pie vadītāja, kas tobrīd veic uzlādi, noskaidrojas, ka tālāka uzlāde vairs nav nepieciešama un palaidīs jūs uzreiz lādēties. Jūs būsiet pārsteigts, cik tālu jūs var aizvest draudzīga pieeja.

Lieti pavadīts laiks

Esiet pacietīgs un gaidiet, līdz esat nākamais. Ļaujiet tiem, kas ceļo kopā ar jums, izbaudīt laiku pakalpojumu zonu piedāvātajās telpās. Nereti netālu no uzlādes stacijas ir kāda vietējā pērle. Piemēram, pie Vitrupes uzlādes stacijas ir izcila peldvieta un pastaigu vieta.

Pareizi novieto automašīnu

Kad ir pienākusi jūsu kārta, novietojiet automašīnu pareizi pie uzlādes stacijas, kuru vēlaties izmantot. Pievērsiet uzmanību paredzētajai satiksmes plūsmai. Ņemiet vērā arī sava EV uzlādes ligzdas atrašanās vietu, lai pareizi novietotu EV pie uzlādes stacijas.

Īstais brīdis uzlādei

Ir jāņem vērā, ka pilnāki akumulatori lādējas lēnāk un vispārīgi 10%-80% uzlāde prasīs mazāk laika nekā lādēt 80%-100%. Vēlams būtu sākt uzlādes procesu ar uzlādes stāvokli (SOC) zem 20%, jo vislabākā uzlādes veiktspēja tiek tiek sasniegta no 20 līdz 80%. Dažiem EV var jau iepriekš iestatīt, ka tiks veikta uzlāde. Tādā veidā EV sagatavo baterijas optimālajai temperatūrai, lai veiktu pēc iespējas ātrāku uzlādi.

  Eleport piedāvā uzņēmumiem uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas bez maksas

Lādē tik, cik nepieciešams

Uzlādējiet tikai tik daudz, cik nepieciešams, lai sasniegtu nākamo galamērķi. Uzlāde ir ievērojami lēnāka, pārsniedzot 80% SOC. Dažiem EV uzlādes ātrums krītas pat pie zemāka SOC. Tas tiek darīts, lai pasargātu bateriju no pārkaršanas. Uzlādējot biežāk, bet īsāku laiku, izmantojot lielāko iespējamo uzlādes ātrumu, tiek ietaupīts gan jūsu laiks, gan to cilvēku laiks, kas atrodas rindā pēc jums. It īpaši šis ir aktuāli tīklos, kur par uzlādi tiek maksāts patērētā laika nevis enerģijas mērogā.

Pārvieto pēc uzlādes

Kad esat pabeidzis uzlādi, lūdzu, novietojiet automašīnu citviet. Nav nekā kaitinošāka kā gaidīt, kad kāds cits atgriezīsies pie sava pilnībā uzlādētā EV. Ir arī zināmi gadījumi, kad tiek atstāti EV dienām pie uzlādes stacijas.

Droši raksti komentāros, ja ir vēl kaut kas, ko būtu vērts ievērot, lai papildinātu šo patīkamas uzlādes pieredzes etiķeti.

TAGS:
Elektroauto uzlādes etiķete 1
Elektroauto uzlādes etiķete 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums