Elektrum un t/c Spice atklāj lielāko partnerībā veidoto elektroauto uzlādes vietu

1

Rīgā atklāta lielākā AS “Latvenergo” tirdzniecības zīmola Elektrum sadarbībā ar partneri t/c “Spice” izveidotā elektroauto uzlādes vieta Latvijā. Elektromoblitātes atbalsts ir kļuvis par svarīgu daļu uzņēmumu attiecībās ar klientu. Atbilstoši aptaujai jau tagad liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir gatava izvēlēties elektroautomobili.

Spice EV uzlādes vieta

Spice EV uzlādes vieta

Rīgā atklāta lielākā AS “Latvenergo” tirdzniecības zīmola Elektrum sadarbībā ar partneri t/c “Spice” izveidotā elektroauto uzlādes vieta Latvijā. Elektromoblitātes atbalsts ir kļuvis par svarīgu daļu uzņēmumu attiecībās ar klientu. Atbilstoši aptaujai jau tagad liela daļa Latvijas iedzīvotāju ir gatava izvēlēties elektroautomobili.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Atbalstot ilgtspējīgu biznesu un klientu zaļo dzīvesstilu, tirdzniecības centrā “Spice” turpmāk uzlāde tiks nodrošināta vienlaikus 7 elektroautomobiļiem. Šajā pieslēgvietā risinājumi ir īpaši pielāgoti, lai uzlādes vietu varētu aktīvi lietot gan steidzīgie klienti, kas ierodas tikai uz brīdi, gan arī tādi, kas plāno savu auto uzlādēt ilgāku laiku un nesteigties. To nodrošina pieci 22 kW un divi 25 kW pieslēgumi.

Elektromobilitāte mūsdienās jau sāk kļūt par ikdienu, iedzīvotāji arvien vairāk izvēlas videi draudzīgus transporta līdzekļus, savukārt uzņēmēji, pielāgojoties cilvēku dzīvesveidam, realizē ilgtspējīgus risinājumus un jaunas zaļā biznesa formas, lai veicinātu un attīstītu klimatam draudzīgu procesu izstrādi un dotu jaunu impulsu tautsaimniecības attīstībai. Novērtēju, ka šobrīd tieši mūsu lielākais energoresursu pārvaldītājs ir uzņēmies straujāk virzīt elektrotransporta attīstību Latvijā, veidojot arvien jaunas elektrouzlādes stacijas. Šis ir teicams sadarbības piemērs, kurā redzam valsts kapitālsabiedrības un privātā uzņēmēja kopprojektu. Tas ir solis pareizā virzienā, gādājot par Latvijas pienesumu  zaļā kursa  mērķu sasniegšanai.

Jānis Vitenbergs, Latvijas Republikas ekonomikas ministrs
Uzlādes vietas atklāšana
Uzlādes vietas atklāšana

Elektromobilitāte straujā laikā no izmēģinājuma kļuvusi par realitāti: vadošie autobūvētāji deklarē plānus vispār atteikties no iekšdedzes auto, savukārt daudzi klienti jau elektromobilitāti atzīst par savu primāru izvēli. AS “Latvenergo” prognozes par elektromobilitātes attīstību liecina, ka drīz piedzīvosim lūzuma punktu, brīdi, kad elektromobiļa iegādes vērtība būs līdzīga ar iekšdedzes dzinēja auto vai pat lētāka. Latvenergo tam vēlas būt gatavs, tādēļ jau tagad veidojam elektrouzlādes infrastruktūru. Šopavasar mūsu veiktajā aptaujā noskaidrojās, ka 26 % no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem pieņemama ir doma tuvāko gadu laikā nomainīt iekšdedzes auto pret elektrisko. Es priecājos par Spices izvēli un apsolu, ka šim projektam būs turpinājums.

Guntars Baļčūns, AS “Latvenergo” valdes priekšsēdētājs

Uzlādes vietas izveide t/c “Spice” ir daļa no ilgtspējīga biznesa pieejas – atbalstot savu klientu dzīvesstila prasības, uzņēmums attīsta savu mūsdienīgo tēlu un seko arī rītdienas klientu vēlmēm. Tieši aktīvajai sabiedrības daļai vecumā no 18 līdz 34 gadiem elektroautomobiļa ideja šķiet vispievilcīgākā.

Jau vairāk nekā piecus gadus pie tirdzniecības centra Spice Home atrodas divas elektroauto uzlādes vietas un, sekojot ilgtspējīgai biznesa pieejai, kā arī redzot pieaugošo pieprasījumu, loģisks solis tuvāk zaļas domāšanas un paradumus veicinošas vides izveidošanai ir uzlādes staciju nodrošināšana klientiem arī tirdzniecības centrā Spice. Augsti vērtējam klientu laiku, tādēļ sadarbībā ar Elektrum būs izveidotas gan vidēji ātrās, gan arī ātrās uzlādes stacijas – kamēr tiek veikta auto uzlāde, klienti var paspēt izdarīt visu nepieciešamo tirdzniecības centrā,” stāsta tirdzniecības centra Spice tehniskais direktors Artis Teibe. “Nākotnē sadarbībā ar Elektrum plānojam attīstīt elektroauto uzlādes tīklu pie tirdzniecības centra Spice izveidojot vēl papildu 4 uzlādes vietas, kā arī, atjaunojot stāvvietu, plānojam izveidot mikromobilitātes punktu velosipēdiem, elektroskūteriem un citam videi draudzīgam transportam.

Artis Teibe, tirdzniecības centra “Spice” apsaimniekošanas un attīstības vadītājs

Šobrīd Elektrum tīklā klientiem ir pieejamas ­­­44 uzlādes pieslēgvietas, daļa no tām ir uzstādīta kopā ar sadarbības partneriem, kuriem, domājot par savu klientu ērtībām, šobrīd pievienojas tirdzniecības centrs “Spice”.  Turpinot attīstību, līdz 2021. gada nogalei gan Rīgā, gan reģionu centros, atklājot vairāk nekā 80 pieslēgvietu, Elektrum kļūs par lielāko komerciālo elektroauto uzlādes tīklu Latvijā. Visās Elektrum uzlādes stacijās norēķini ir par izmantotajām kilovatstundām (kWh), tas ir ērts un precīzs veids, kā klients var novērtēt akumulatora uzlādes apjomu.

Uzlādēts viedoklis

Katra jauna uzlādes vieta ir mazi svētki Latvijā. 5×22 kW AC un 2×25 kW DC varbūt liekas, ka nav nekas dižs, bet tas ir diez gan loģisks risinājums. Žēl gan, ka pat viena AC stacija nav tikai ar ligzdu, lai vecāki EV varētu veikt AC uzlādi šajā vietā. Tas nozīmē, ka man personīgi šī lokācija neliksies interesanta. No bildēm nevar saprast, bet aplikācijā rāda, ka DC stacijas arī ir tikai ar CCS standartu. Tas nozīmē, ka vecākie EV un tie, kas izvēlas Lexus, tur nevarēs lādēties.

44 pieslēgvietas nav slikti un vēl jāuzstutē 36, lai panāktu mērķi ar 80 pieslēgvietām. Vēl nav visas Sadales tīkla un Latvenergo lokācijas aptvertas, vēl ir brīva un viegli pieejama vieta… Cenas pie Spice (daudzstāvu stāvvietas 2. stāvā) šobrīd ir 0.1936€/kWh no AC stacijām un 0.2178€/kWh no DC stacijām. Jāsaka, ka bezmaksas uzlādes stacija pie Spice Home joprojām ir pieejama.

Ja vēlies savā īpašumā iegūt Etrel Inch Pro uzlādes staciju, kāda ir izmantota šajā lokācijā, tad droši dodies uz Uzlādēts veikalu, kurā ir arī pieejama Home un Lite versijas. Uzlādēts veikalā cenas noteikti ir draudzīgākas par konkurentu, tai skaitā, Elektrum, piedāvātajām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Ansis
Ansis
Viesis
16/07/2021 08:59

Mikromobilitātes punkta attīstībai pietrūkst gājēju ietvju pieslēguma Ulmaņa gatves virzienā. No gājēju pārejas normāli nevar nokļūt līdz Spicei ne pa taisno, nedz arī apkārt Moller auto salonam

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: