Eleport atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā un turpina attīstību Latvijā

0

Turpinot elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstību, “Eleport” atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā. Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” uzstādītas 20 uzlādes stacijas, kas vienlaikus ļauj uzlādēt līdz pat 40 elektromobiļiem. Kā arī, attīstot elektromobilitāti Latvijā, “Eleport” savu tīklu ir papildinājis ar 5 jaunām uzlādes stacijām dažādās vietās Rīgā.

Eleport atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā un turpina attiītību Latvijā

Eleport uzlādes stacija (Publicitātes attēls)

Turpinot elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstību, “Eleport” atklāj lielāko uzlādes parku Baltijā. Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” uzstādītas 20 uzlādes stacijas, kas vienlaikus ļauj uzlādēt līdz pat 40 elektromobiļiem. Kā arī, attīstot elektromobilitāti Latvijā, “Eleport” savu tīklu ir papildinājis ar 5 jaunām uzlādes stacijām dažādās vietās Rīgā.

Elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstītājs “Eleport” jau gada sākumā ziņoja par vērienīgiem plāniem Lietuvā atklāt lielāko uzlādes parku Baltijā. Noslēdzoties projekta pirmajam posmam, uzņēmums saviem klientiem piedāvā pirmās 20 uzlādes stacijas no kurām lielākā daļa nodrošina ultra ātrās uzlādes iespējas. Maksimālā jauda uz vienu uzlādes iekārtas savienotāju ir 150 kW, un ekspluatācijā esošo staciju kopējā jauda ir 1 500 kW (1,5 MW). Neskatoties uz to, līdz 2027.gadam “Eleport” plāno uzstādīt vēl 20 uzlādes stacijas, tādējādi dubultojot uzlādes jaudu un paplašinot kopējo ieguldījumu apjomu par līdz pat 1 miljonam eiro.

Jaunais uzlādes parks ir ievērojams ar savu lielo platību un uzlādes staciju skaitu, taču, ņemot vērā elektroauto skaita pieauguma dinamiku, ir paredzams, ka šī jauda jau pēc trīs gadiem nebūs pietiekama. Tieši tāpēc mēs plānojam turpināt uzlādes parka attīstību un paplašināšanu. Mūsu mērķis ir izveidot uzlādes parku, kas elektroauto lietotājiem nodrošina augstu pakalpojumu kvalitāti, kā arī ērtu un ātru uzlādi.

Kazis Pupinis (Kazys Pupinis), “Eleport” vadītājs Lietuvā

Uzlādes parkā ir iespējams uzlādēt visu marku elektroauto. Ātrās uzlādes stacijās tiek izmantoti CHAdeMO un CCS savienotāji, toties lēnās uzlādes stacijās – Type2 savienotāji. Atkarībā no apkārtējās vides temperatūras un elektromobiļa modeļa, akumulatora ātrā uzlāde ilgst no pusstundas līdz stundai.

Baltijā lielākais uzlādes parks
Baltijā lielākais uzlādes parks (Publicitātes attēls)

Uzņēmums aktīvi turpina strādāt pie elektromobilitātes attīstības arī Latvijā. Rīgā uzstādītas jaunas uzlādes stacijas pie tirdzniecības centriem “RIMI” (Vaidavas ielā 9B, Latgales ielā 256B, Brīvības ielā 402C un Kalnciema ielā 43), kā arī pie veikala “Gemoss” Ropažu ielā 63. Jaunās stacijas nodrošina no 50 kW līdz pat vairāk nekā 150 kW lielu uzlādes jaudu.

Kā norāda “Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš, plānojot tīkla paplašināšanu, svarīgi, lai izvēlētās vietas būtu ērti pieejamas ikvienam elektroauto lietotājam un aptvertu pēc iespējas plašāku reģionu.

Mēs izvēlamies uzlādes stacijas veidot vietās, kas ir interesantas un saskan ar cilvēku ikdienas paradumiem. Vai tas būtu tirdzniecības centrs, vai kafejnīca pa ceļam uz kādu tālāku galamērķi – uzlādes stacijas šajās vietās ļauj elektroauto lietotājiem apvienot uzlādi ar citām lietderīgām nodarbēm.

“Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš

“Eleport” stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot “Eleport” lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, skenējot QR kodu uz uzlādes stacijas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: