Eleport uzstāda pirmās elektroauto uzlādes stacijas Latvijā

3

Igaunijas elektroauto uzlādes tīkls Eleport paplašina staciju tīklu, uzstādot pirmās trīs uzlādes stacijas Latvijā, tādējādi kļūstot par starptautisku uzlādes tīklu. Jaunās stacijas ne tikai paplašina uzlādes iespējas elektroauto īpašniekiem, bet arī veic uzlādi no 100% atjaunojamiem energoresursiem.

Eleport 100kW uzlādes stacija Manufkatūrā

Eleport 100kW uzlādes stacija Manufkatūrā

Igaunijas elektroauto uzlādes tīkls Eleport paplašina staciju tīklu, uzstādot pirmās trīs uzlādes stacijas Latvijā, tādējādi kļūstot par starptautisku uzlādes tīklu. Jaunās stacijas ne tikai paplašina uzlādes iespējas elektroauto īpašniekiem, bet arī veic uzlādi no 100% atjaunojamiem energoresursiem.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Jaunās elektroauto uzlādes stacijas ir uzstādītas stāvlaukumos trīs vietās Rīgā, pie Realto īpašumā esošajiem biznesa centriem – Juglā pie biznesa centra “Manufaktūra”, Purvciemā pie biznesa centra “Ferrum” un “Braslas biznesa centra”. “Manufaktūra” stāvlaukumā ir uzstādīta 100 kW ultra ātrās uzlādes stacija ar 600 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km uzlādi desmit minūšu laikā. Šajā stacijā vienlaicīgi uzlādi varēs veikt divi elektroauto un, pieprasījumam augot, to ir iespējams mainīt līdz pat 200 kW lielai jaudai. Turpretī “Braslas biznesa centrs” un “Ferrum” biznesa centru stāvlaukumos ir uzstādītas dubultās 22 kW maiņstrāvas stacijas jeb lēnās uzlādes stacijas, kas nodrošina 130 km/h uzlādes ātrumu, kas būs vairāk piemērotas nesteidzīgai, bet pietiekami ātrai uzlādei, kamēr elektroauto īpašnieks ir devies darba gaitās. Uzlādes stacijā pie “Ferrum” biznesa centra vienlaicīgi uzlādi var veikt divi, bet uzlādes stacijā pie “Braslas biznesa centrs” – četri elektroauto. Šīs uzlādes vietas ir aprīkotas ar Type 2 ligzdu un Type 2 kabeli. 

Eleport 100kW uzlādes stacija Manufkatūrā
Eleport 100kW uzlādes stacija Manufkatūrā

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur uzlade.lv mājaslapu. 

Latvijas iedzīvotāju interese elektroauto iegādē gadu no gada apsteidz iepriekš izteiktās prognozes. Līdz ar augošu pieprasījumu pēc zaļākiem transportlīdzekļiem rodas vajadzība pēc sakārtota un ērta uzlādes tīkla, kas ir pieejams elektroauto īpašniekam neatkarīgi no izvēlētā maršruta. Šīs trīs stacijas ir tikai sākums plašam un ilgtspējīgam uzlādes tīklam Latvijā, veicinot klimatneitrālas transporta nozares attīstību.

“Eleport Latvija” vadītājs Kārlis Mendziņš
Eleport 22kW uzlādes stacija pie Ferrum biznes centra
Eleport 22kW uzlādes stacija pie Ferrum biznes centra

Pirms aptuveni sešiem gadiem nomainījām lielāko daļu sava autoparka uz elektroauto un arvien biežāk novērojam, ka arī mūsu klienti un biznesa centru apmeklētāji izvēlas pārvietoties ar elektroauto. Tāpēc, pieprasījumam augot, vēlējāmies paplašināt un uzlabot arī mūsu uzlādes staciju klāstu. Eleport šobrīd ir vienīgais privātais uzlādes tīkls Latvijā un ar viņu palīdzību varējām ērti nomainīt iepriekšējās stacijas pret modernākām un efektīvākām, tādējādi atvieglojot turpmāko elektroauto uzlādi, kā mūsu darbiniekiem, tā mūsu klientiem.

Agnese Rutka, Realto nekustamo īpašumu daļas vadītāja

Saprotot, ka elektroauto esošā uzlādes staciju infrastruktūra tuvākajā nākotnē nespēs nodrošināt augošo pieprasījumu pēc elektroauto, Eleport izvirzīja mērķi nodrošināt vienotu un pieejamu uzlādes tīklu visā Baltijā, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku. Pēc veiksmīgas uzņēmuma attīstības kamiņvalstī Igaunijā, Eleport piesaistīja finansējumu 1 miljona eiro apmērā, lai attīstītu ilgtspējīgu uzlādes tīklu arī Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd Eleport piedāvā uzņemties visas izmaksas saistībā ar jaunu staciju uzstādīšanu publiskai lietošanai, lai pievienotu jau esošās uzlādes stacijas uzņēmuma tīklam vai izveidotu jaunas kopā ar Eleport, veicinot straujāku mūsdienīgas infrastruktūras attīstību Latvijā un Baltijā. 

Eleport uzlādes stacija
Eleport uzlādes stacija

Šogad Eleport Latvijā plāno uzstādīt kopumā 30 uzlādes stacijas, kas sniegs vairāk nekā 100 pieslēgvietas elektroauto uzlādei, un ieviest arī elektroauto īres pakalpojumus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Robo
Robo
Viesis
31/01/2022 17:52

Nav pateikts būtiskākais – cik maksā pasākums lietotājam…

Vankel
Vankel
Viesis
31/01/2022 14:01

Man iepatikās izmantot Mobilly servisu, lādējoties e-mobi tīklā, to izmantoju, kaut arī man ir e-mobi kartiņa. Domāju ka arī Eleportam būtu ceļš uz turieni, citādi kaitina dažādās aplikācijas un kartiņas.

Bytec
Bytec
Viesis
31/01/2022 11:24

Patīk, ka spraudņiem tādi garāki kabeļi uzlikti – ērtāk pieslēgt auto. Citreiz nākas drusku pagrozīties līdz vajadzīgai kombinācijai (auto novietojums + stacijas vada garums).

EV tā ir problēmiņa, jo uzlādes portu dažādi ražotāji novieto visādās vietās (priekšā, priekšā sānos, aizmugurē sānos, labā/kreisā), un tad nu jāskatās, kā pie stacijas var pieslēgties un reizē arī normāli noparkoties.

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: