Investējot miljonu eiro, Eleport veidos lielāko uzlādes parku Baltijā

0

Attīstot elektroauto uzlādes tīklu, Eleport nodrošina uzlādes iespējas 7 jaunās vietās Latvijā, kā arī paziņo par Baltijas valstīs lielākā uzlādes parka izveidi Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole”.

Eleport uzlādes stacija

Eleport uzlādes stacija (Publicitātes attēls)

Attīstot elektroauto uzlādes tīklu, Eleport nodrošina uzlādes iespējas 7 jaunās vietās Latvijā, kā arī paziņo par Baltijas valstīs lielākā uzlādes parka izveidi Lietuvā pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole”.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Kopumā Eleport tīkls Latvijā papildināts ar 13 jaunām uzlādes stacijām gan Rīgā, gan ārpus tās. Galvaspilsētā elektroauto lietotājiem pieejamas uzlādes stacijas pie tirdzniecības centra “RIMI” (Tilta ielā 32 un A.Deglava ielā 110) un “Rīga Plaza”, pie Rīgas kinostudijas un pie “AD REM” auto centra Brīvības ielā 246. Savukārt jauna uzlādes stacija atklāta arī Ogrē pie tirdzniecības centra “Dauga” un Cēsu novadā pie viesu nama “Bille”, tādējādi kopumā elektroauto īpašniekiem nodrošinot 28 jaunas pieslēgvietas Latvijā.

Elektroauto lietotāju skaitam augot, mūsu uzdevums ir nodrošināt pēc iespējas pieejamāku auto uzlādes infrastruktūru ikvienam. Mūsu mērķis ir veidot uzlādes stacijas, kas pielāgotas gala lietotāju ikdienas lietošanas paradumiem un nodrošināt to pieejamību arvien plašākā Rīgas, Latvijas un Baltijas reģionā.

Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs

Elektroauto uzlādes infrastruktūras attīstītājs Eleport ir veicis nozīmīgus ieguldījumus uzlādes tīkla attīstībā ne tikai Latvijas teritorijā, bet arī mūsu kaimiņvalstī Lietuvā, paziņojot par jaunu uzlādes parka izveidi pie iepirkšanās un izklaides centra “Akropole”, kas atrodas pašā Kauņas centrā. Projekta ietvaros paredzēts uzstādīt 40 uzlādes stacijas, kopumā ieguldot teju 1 miljonu eiro. Projekta īstenošana plānota divos posmos, un pirmo 20 staciju uzstādīšana tiks uzsākta šī gada janvārī. Plānotais uzlādes parks būs lielākais Eleport tīklā, kā arī Baltijas valstīs, sniedzot iespēju vienlaikus uzlādēt līdz pat 80 elektroauto.

Pie t/c “RIMI” A.Deglava ielā 110 ir uzstādītas 200 kW ultra ātrās uzlādes stacijas, kas spēj lādēt ar 1250 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km piecu minūšu laikā. Savukārt pie t/c “RIMI” Tilta ielā 32 lietotājiem pieejama 100 kW uzlādes stacija. Ultra ātrās, kā arī 50 kW un 22kW uzlādes stacijas, uzstādītas pie t/c “Rīga Plaza”. Eleport tīklu ir papildinājusi “AD REM” auto centrā uzstādītā 75kW uzlādes stacija, kā arī t/c “Dauga” uzstādītā 100 kW uzlādes stacija. Viesu namā “Bille” elektroauto lietotājiem ir iespējams izmantot 100 kW un 22kW uzlādes stacijas. Eleport tīklam pievienotas arī Rīgas kinostudijā uzstādītās “SimpleCharge” un “Garo” ražotās stacijas.

“Garo” uzlādes stacijas ir aprīkotas ar divām pieslēgvietām, savukārt “SimpleCharge” ar vienu pieslēgvietu, un šīs uzlādes vietas publiski pieejamas visiem elektroauto lietotājiem. Ātrās uzlādes stacijas aprīkotas ar Eiropas standarta CCS un Japānas standarta CHAdeMO kabeļiem, savukārt maiņstrāvas stacijas – ar Eiropas standarta Type 2 ligzdām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: