“Hansa.RE” izvieto saules paneļu elektrostaciju uz diviem komercobjektiem Rīgā

Attīstot zaļās enerģijas principus nekustāmo īpašumu apsaimniekošanā, nekustamo īpašumu attīstītājs “Hansa.RE” aprīkojis sev piederošos objektus Uriekstes un Elijas ielā ar saules paneļiem pašu elektroenerģijas ražošanai. Divu elektrostaciju ierīkošanai uzņēmums ir iztērējis 200 000 eiro.

Hansa.Re saules paneļi

Hansa.Re saules paneļi

Attīstot zaļās enerģijas principus nekustāmo īpašumu apsaimniekošanā, nekustamo īpašumu attīstītājs “Hansa.RE” aprīkojis sev piederošos objektus Uriekstes un Elijas ielā ar saules paneļiem pašu elektroenerģijas ražošanai. Divu elektrostaciju ierīkošanai uzņēmums ir iztērējis 200 000 eiro.

Objekta attīstīšanā sadarbojoties ar banku Citadele, “Hansa.RE” pārvaldītajām fondam piederošs uzņēmums “Hansa3RE” Uriekstes ielas īpašumā uzstādītajos saules paneļos cer saražot aptuveni 205 megavatstundas gadā un 20 gadu laikā samazināt CO2 izmešus par 1300 tonnām.

Ieguldījums atbilst mūsu fonda stratēģijai: uzlabot fonda pārvaldīto īpašumu ilgtspēju un samazināt ietekmi uz apkārtējo vidi. Tāpat investīcija saules elektrostacijā ļaus mums samazināt atkarību no elektrības tirgus cenas svārstībām. Elektrostacija ir domāta pašpatēriņam – vasaras periodā ir plānots, ka saules paneļi spēs saražot 95 -98 % no nepieciešamās elektroenerģijas, taču ziemas mēnešos trūkstošo elektroenerģiju nāksies iegādāties no elektrības piegādātājiem.

Mūsu priekšrocība ir tāda, ka mūsu īpašumiem ir liela jumta platība, kas ir parocīgi tieši saules paneļiem. Ēkās, kur galvenokārt izvietotas komerctelpas, saražoto elektroenerģiju iespējams patērēt uzreiz, jo gan saules gaisma, gan uzņēmumu aktīvais darba laiks norit pa dienu.

“Hansa.RE” vadītājs Daniils Ruļovs
HansaRe saules paneļi
Hansa.Re saules paneļi

Augošās enerģijas cenas īpaši izjūt uzņēmēji, un tas rada domino efektu, ko ikviens var skaidri redzēt, piemēram, maksājot veikalos pie kases. Šajos nemierīgajos laikos ikvienam ir jāpieņem gudri lēmumi ne vien īstermiņā, bet arī ilgtermiņā, īpaši, izvēloties investīciju fokusu. Ilgtspējas veicināšanai, vides kvalitātes uzlabošanai, inovatīviem, moderniem un konkurētspējīgiem risinājumiem ir jābūt daļai no mūsdienīgu uzņēmumu dienaskārtības. Tieši juridiskas personas un lielie uzņēmumi no investīcijām zaļajā enerģijā var būt lielākie ieguvēji, jo potenciāli var ietaupīt krietni vairāk un investīcijas atpelnīt ātrāk. Ir svarīgi, lai gan ražotāji, gan māju īpašnieki domātu par zaļās ekosistēmas izveidi, kurā katrs procesa elements ir saistīts un papildinošs, veidojot kopīgo ilgtspējīgo pieeju.

Guntis Mincis, bankas Citadele vidējo uzņēmumu apkalpošanas daļas vadītājs

“Hansa.RE” ir Latvijas kapitāla nekustamo īpašumu investīciju fonds, kas pārvalda “HansaRE Fund I KS” nekustamo īpašumu ieguldījumus. Lai radītu pievienoto vērtību veiktajiem ieguldījumiem, fonds fokusējas uz investīciju ilgtspēju un uzlabo nekustamos īpašumus ilgtermiņā, pievēršot uzmanību tehniskiem risinājumiem, pārvaldības procesiem, kā arī vides un sociālajiem kritērijiem. Citadeles dati liecina, ka no janvāra interese par kredītiem saules paneļu iegādei privātpersonu segmentā pieaugusi teju trīs reizes, un šogad noslēgto līgumu skaits par finansējumu saules paneļiem ir pieckāršojies.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: