Honda un Peugeot elektroauto rezervācijas ir atvērtas

0

Honda un Peugeot ir atvēruši rezervāciju durvis saviem jaunajiem elektroauto. Honda e atgādina pirmos Civic, bet Peugeout e208 ir identisks jaunajam 208.

Honda vs Peugoet

Honda vs Peugoet

Honda un Peugeot ir atvēruši rezervāciju durvis saviem jaunajiem elektroauto. Honda e atgādina pirmos Civic, bet Peugeout e208 ir identisks jaunajam 208.

Japānas piedāvājums

Honda pirmais pilnībā elektriskais sērijas modelis Eiropas tirgum – Honda e – var tikt rezervēts noteiktās Eiropas valstīs jau tagad. Diemžēl, Latvijas dīleri novirza uzmanību uz aizvakarējo hibrīdu CR-V un mājaslapā elektroauto nav pieminēts. Vistuvāk tam ir bilde, kurā attēlots māla atveids.

Ekrānuzņēmums-no-honda.lv_
Ekrānuzņēmums no honda.lv

Rezervācijas maksa, kas garantē ieinteresētajām personām vietu gaidīšanas sarakstā, lai pasūtītu elektroauto, ir 800 mārciņas (911 €) Apvienotajā Karalistē. Ne Francijā, ne Vācijā rezervācijas cena nav noteikta, bet var nodot e-pasta adresi, lai saņemtu uzaicinājumu to iegādāties.

Rezervēt nozīmē ko vairāk nekā būt vienam no pirmajiem cilvēkiem, kas pasūta mūsu nākamās paaudzes elektrisko automašīnu, – jūs uzņemsieties saistības par tīru vidi nākotnē.

honda.co.uk

Nedaudz vairāk kā pirms nedēļas japāņu kompānija atklāja, ka viņu debija Eiropas elektroauto tirgū tiks saukta par “Honda e”. Ženēvas autoizstādē, kas noritēja martā, uzņēmums prezentēja gandrīz ražošanas versiju kā “e Prototype”, ko agrāk zinājām kā Urban EV.

Honda Urban EV
Honda Urban EV

Pēc Honda aplēsēm, vairāk nekā 22’000 cilvēki ir izrādījuši interesi par Honda e no visas Eiropas. Elektriskais automobilis ar retro izskatu ir pirmais modelis, kas izmantos jauno japāņu elektrisko automašīnu platformu. Tam sekos kompakti elektriskie modeļi, piemēram, Honda Sports EV Concept elektriskā sporta automobiļa sērijas versija, kas tika prezentēta 2017. gada beigās.

Par Honda e tehniskajiem datiem, ir zināms tikai tas, ka diapazons būs vairāk nekā 200 kilometru atbilstoši WLTP standartam un ka modelim ir ātrās uzlādes funkcija, ar kuru akumulatoru var uzlādēt līdz 80% 30 minūšu laikā. No tā var secināt, ka akumulators ir ar aptuveni 40 kWh liels.

Honda ir publiski paziņojuši, ka līdz 2025. gadam visas mašīnas būs elektrizētas (hibrīdi vai elektroauto).

Francijas piedāvājums

Arī Peugeot ir atvēruši rezervācijas durvis savam pirmajam pašu ražotajam elektroauto – e208. Šis elektroauto piedzīvoja debiju Ženēvas autoizstādē. Tagad e-208 Apvienotās Karalistes iedzīvotāji var rezervēt ar 500 mārciņu (569 €) lielu depozītu. Atšķirībā no Honda dīleriem, Latvijas Peugoet mājaslapā ir veltīta lapa tieši šim modelim.

Jaunais pilsētas auto PEUGEOT e-208 piedāvā dzīvīgumu un palielina braukšanas prieku, pateicoties tā 100% elektriskajam dzinējam, un nepārprotami nodrošina piekļuvi jaunai mobilitātei.

peugeot.lv

Jaunais elektriskais automobilis būs aprīkots ar 100 kW motoru un 50 kWh akumulatoru, sasniedzot 100 km/h 8,1 sekundē. E-208 spēj veikt 340 kilometru attālumu saskaņā ar WLTP ciklu. Ar 100 kW ātro uzlādi, tas spēj sasniegt 80% uzlādes līmeni 30 minūšu laikā.

Peugeot e208 priekšrocības
Peugeot e208 priekšrocības

Peugeot 208 ir balstīta uz jaunāko CMP (Common Modular Platform) platformu no Groupe PSA, kas var pielāgoties dažādām virsbūvēm un motoriem. Tādējādi CMP platforma ir pamats gan 208 iekšdedzes versijām, gan elektriskajai piedziņai (e-CMP).

Līdz ko rezervāciju turētāji saņems uzaicinājumus izmēģināt demonstrāciju mašīnas (2020. gada sākums) viņiem būs 7 dienas laika, lai izlemtu tālāko rīcību – paturēt rezervāciju vai atcelt to.

Kuru izvēlēties?

Abi šie elektroauto ienāks tirgū aptuveni vienlaicīgi un abi būs pieejami dažādākās krāsās. Ņemot vērā, ka Honda savam elektroauto plāno premium iekšdari, bet mazāku autonomiju kā Peugeot piedāvājumā, var gaidīt, ka abi būs aptuveni vienā cenu līmenī. Honda e ir mazāks un piedāvā 4 sēdvietas, kas ir piemēroti pilsētām.

Twitter lietotājs @Carpervert rezervējis sev Honda e un @bobgary96 rezervējis sec Peugeot e208. Abi izvēlējušies dzeltenas krāsas saviem jaunajiem elektroauto.

Ja autonomija vai sēdvietu skaits nav noteicošie faktori, tad dizains ir vienīgais aspekts, kas nosvērs par labu vienam vai otram variantam. Peugeot elektriskais variants neatšķirsies no iekšdedzes jaunā 208, bet Honda izvēlējušies variantu, kas liks cilvēkiem uz to atskatīties.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: