Netālu no Daugavpils “Ignitis”uzstādīs 30 jaunas elektroauto uzlādes stacijas

0

Viedo enerģijas risinājumu uzņēmums “Ignitis”, kas pārvalda Lietuvā lielāko elektrisko transportlīdzekļu ātrās uzlādes tīkla infrastruktūru “Ignitis ON”, netālu no Latvijas robežas Zarasai pilsētā uzstādīs 30 jaunas uzlādes stacijas, pārvēršot nelielo Lietuvas pilsētu par ātrās uzlādes paradīzi tepat Baltijā.

Ignitis ON uzlādes stacija

Ignitis ON uzlādes stacija (Publicitātes attēls)

Viedo enerģijas risinājumu uzņēmums Ignitis”, kas pārvalda Lietuvā lielāko elektrisko transportlīdzekļu ātrās uzlādes tīkla infrastruktūru “Ignitis ON”, netālu no Latvijas robežas Zarasai pilsētā uzstādīs 30 jaunas uzlādes stacijas, pārvēršot nelielo Lietuvas pilsētu par ātrās uzlādes paradīzi tepat Baltijā.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

“Ignitis ON” pēc uzvaras Zarasai pašvaldības izsludinātajā konkursā par elektromobiļu uzlādes staciju uzstādīšanu ir uzsācis darbu pie 30 jaunu staciju izveides,  projektā iekļaujot sešus ātrās (120kW) un īpaši ātrās (180kW) uzlādes punktus. Uzlādes stacijas atradīsies Zarasai pilsētas centrā un dzīvojamo māju rajonos. Zarasai atrodas nepilnus 30 kilometrus no Daugavpils, un šis infrastruktūras uzlabojums ir nozīmīgs tiem autobraucējiem, kas regulāri veic maršrutu no Daugavpils uz Viļņu vai Kauņu.

Zarasai ir nozīmīga tranzītpilsēta, bet šajā Lietuvas daļā līdz šim trūka izvērstas elektromobiļu uzlādes infrastruktūras. Jautājums bija jārisina, un mēs augstu novērtējam to, ka konkursā tieši “Ignitis” tika izraudzīts infrastruktūras izveidei elektroautomobiļu entuziastu ērtībām. Turklāt šīs pārmaiņas ir izdevīgas ne tikai Lietuvas iedzīvotājiem, bet arī tiem elektromobiļu vadītājiem, kas ikdienā no Latvijas dodas uz lielākajām Lietuvas pilsētām.

Ignitis” Elektromobilitātes nodaļas vadītājs Eimantas Balta

Elektrisko transportlīdzekļu uzlādes punktu pieejamība bagātinās Zarasai vides ilgtspējas, pilsētas modernizācijas un ekonomisko ieguvumu, kā arī būs vērā ņemams infrastruktūras papildinājums tūrisma attīstībā. Zarasai pašvaldības Būvniecības un pilsētplānošanas nodaļas vadītājs Jons Žusinas norāda, ka moderni elektromobiļu uzlādes punkti un piekļuves tehnoloģijas spodrina pilsētas tēlu, mudinot elektromobiļu īpašniekus izvēlēties Zarasai kā tūrisma galamērķi.

Elektriskās automašīnas ir transporta nākotne, un uzlādes pieejamība ir šīs pārejas galvenā sastāvdaļa. Domājot par elektromobiļu uzlādes infrastruktūras attīstību un radot apstākļus tās paplašināšanai pilsētā, mēs sniedzam ieguldījumu ilgtspējīgas tagadnes un nākotnes transporta sistēmas veidošanā.

Zarasai pašvaldības Būvniecības un pilsētplānošanas nodaļas vadītājs Jons Žusinas

Savukārt “Ignitis” pārstāvis skaidro, ka elektromobiļu lietošana ilgtermiņā veicina tīrāku vidi, izvairoties no tāda piesārņojuma kā oglekļa dioksīds un slāpekļa oksīdi.

Uzlādes punktu ierīkošana mudina cilvēkus izvēlēties elektromobiļus, turklāt tā ir arī ekonomiskāka izvēle ilgtermiņā. Elektroenerģija jau patlaban ir lētāka nekā tradicionālā degviela, un nākotnē tā kļūs vēl lētāka, pateicoties straujajai atjaunojamo energoresursu attīstībai. Plašāks elektroauto lietojums sekmēs mazāku trokšņu līmeni pilsētās, uzlabos iedzīvotāju un viesu labsajūtu. Elektrisko transportlīdzekļu apkope ir arī salīdzinoši vienkāršāka.

Ignitis” Elektromobilitātes nodaļas vadītājs Eimantas Balta

Kopumā Ignitis ON” elektromobiļu uzlādes punkti ir vairāk nekā desmit vietās Lietuvā. Uzņēmuma ambīcijas ir izveidot lielāko vienoto elektroauto uzlādes tīklu Baltijā.

Uzlādēts komentārs

Ja lasām starp rindām, tad redzam, ka ātrā uzlāde ir paredzēta kā daļa no Eiropas finansējuma projekta, ko arī citi uzlādes operatori izmantos. Tomēr nav skaidrs, kāpēc Zarasai ir izvēlēts. Tā ir pilsēta ar knapi 6’000 iedzīvotājiem un no Daugavpils puses satiksme ir zem 2’000 mašīnām dienā. 30 uzlādes stacijas liekas krietni par daudz šādai vietai.

Uzmanīgu dara fakts, ka relīzē nav minēti datumi un izvēlētā bilde ir ar lēno lādētāju. No personīgās pieredzes, varu teikt, ka lietuviešiem patīk solīt, bet nepatīk izpildīt. Kā piemērs – solītā Riga Plaza uzlādes stacija, kurai vajadzēja būt atvērtai jau šī gada beigās. Vēl gan ir 1.5 mēnesis…

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: