Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Lightyear 1

Jau nākamgad varēs iegādāties mašīnas ar saules paneļiem uz tām

2018. gada 6. augusts

Gan Vācijā, gan Nīderlandē jaunuzņēmumi ir paziņojuši, ka 2019. gadā izlaidīs savus elektromobiļus, kuru virsmā ir iestrādāti saules paneļi. Sono Motors (Vācija) jau pieņem rezervācijas un Lightyear (Nīderlande) sola, ka uz ielām jau ripos viņu veikums.

Abi uzņēmumi piedāvā salīdzinoši vidējus nobraukumus starp pilnām uzlādēm. Sion no Sono Motors piedāvās 250 km starp uzlādēm, kamēr Lightyear One piedāvās 400 – 600 km. Tomēr abas šīs mašīnas varēs lādēt ievērojami retāk kā citas, kas piedāvā to pašu nobraukumu starp uzlādēm. Sion spēs uzlādēt līdz pat 30 km dienā, pateicoties saviem saules paneļiem. Lightyear saka, ka One nevajadzēs lādēt mēnešiem.

Lai gan uzlādes punkti kļūst aizvien vairāk, tomēr ar šādu rezerves uzlādēšanu braukšana neizpētītā virzienā noteikti liktos drošāka. Kā arī abas mašīnas piedāvās darbināt citas elektriskās iekārtas, jo tām būs iebūvēta rozete, kas ļautu pieslēgt mašīnu pie mājas un izmantot to kā akumulatoru.

Atgādināsim, ka Nīderlande un Vācija (arī Indija) ir noteikušas aizliegumu pārdot jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem savās valstīs no 2030. gada, kamēr Lielbritānija un Francija to darīs 2040. gadā.

Lightyear One pašreizējā cena ir 119’000 €, bet Sono Motors Sion maksās ap 20’000 €.

 

Avots: WEForum

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Jau nākamgad varēs iegādāties mašīnas ar saules paneļiem uz tām 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no