Jau nākamgad varēs iegādāties mašīnas ar saules paneļiem uz tām

0
Lightyear 1

Gan Vācijā, gan Nīderlandē jaunuzņēmumi ir paziņojuši, ka 2019. gadā izlaidīs savus elektromobiļus, kuru virsmā ir iestrādāti saules paneļi. Sono Motors (Vācija) jau pieņem rezervācijas un Lightyear (Nīderlande) sola, ka uz ielām jau ripos viņu veikums.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Abi uzņēmumi piedāvā salīdzinoši vidējus nobraukumus starp pilnām uzlādēm. Sion no Sono Motors piedāvās 250 km starp uzlādēm, kamēr Lightyear One piedāvās 400 – 600 km. Tomēr abas šīs mašīnas varēs lādēt ievērojami retāk kā citas, kas piedāvā to pašu nobraukumu starp uzlādēm. Sion spēs uzlādēt līdz pat 30 km dienā, pateicoties saviem saules paneļiem. Lightyear saka, ka One nevajadzēs lādēt mēnešiem.

Lightyear 1

Lai gan uzlādes punkti kļūst aizvien vairāk, tomēr ar šādu rezerves uzlādēšanu braukšana neizpētītā virzienā noteikti liktos drošāka. Kā arī abas mašīnas piedāvās darbināt citas elektriskās iekārtas, jo tām būs iebūvēta rozete, kas ļautu pieslēgt mašīnu pie mājas un izmantot to kā akumulatoru.

Sono Motors Sion

Atgādināsim, ka Nīderlande un Vācija (arī Indija) ir noteikušas aizliegumu pārdot jaunas mašīnas ar iekšdedzes dzinējiem savās valstīs no 2030. gada, kamēr Lielbritānija un Francija to darīs 2040. gadā.

Lightyear One pašreizējā cena ir 119’000 €, bet Sono Motors Sion maksās ap 20’000 €.

Avots: WEForum

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: