Kas ir jāpieredz iNOVUSS festivālā?

0

Šajā nedēļas nogalē notiks inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm norisināsies vairāk nekā 50 pasākumi, kuros ar jaunāko nozarē dalīsies eksperti no 17 valstīm.

iNOVUSS

iNOVUSS

Šajā nedēļas nogalē notiks inovāciju un tehnoloģiju festivāls iNOVUSS. Festivālā uz septiņām tematiskajām skatuvēm norisināsies vairāk nekā 50 pasākumi, kuros ar jaunāko nozarē dalīsies eksperti no 17 valstīm.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

2019. gada 30. augustā – 1. septembrī Rīgā norisināsies jau otrais jaunrades festivāls iNOVUSS, kas pulcēs plašu interesentu loku, radot neatkārtojamu iespēju vienkopus dzirdēt iedvesmojošas idejas un pieredzes stāstus, iesaistīties diskusijās un piedalīties uzņēmējdarbības darbnīcās. Arī šogad, festivāls, kas norisināsies Lucavsalā, pulcēs tehnoloģiskās jaunrades un inovatīvas uzņēmējdarbības ekosistēmas dalībniekus un interesentus, piedāvājot aizraujošu programmu trīs dienu garumā.

Uzlādēts.lv apkopojis, mūsuprāt, vērtīgākos un aktuālākos ar atjaunīgu nākotni saistītās programmas daļas, kas noritēs šajā festivālā. Protams, nepalaidiet garām Kārļa Mendziņa (Uzlādēts.lv autoru) uzstāšanos 31. augustā plkst. 17:00 uz Brīvais Mikrofons skatuves.

  • LEGO® SERIOUS PLAY® | Darbnīca (23xx, 16:00, 30. augusts) Vai esi dzirdējis teicienu – mēs nezinām to, ko mēs zinām? To var attiecināt uz LEGO® SERIOUS PLAY® metodi. Tās izmantošanas mērķis ir rosināt vizualizēt to, ko neizdodas formulēt vārdos. Turklāt mūsu rokas ir savienotas ar 70 līdz 80 procentiem mūsu smadzeņu šūnu. Tāpēc LEGO® SERIOUS PLAY® metodi ieteicams izmantot situācijās, kad nav acīmredzama risinājuma vai pašsaprotamas atbildes.
  • Pētniecība kā inovatīva biznesa sastāvdaļa | Pieredzes stāsti (Smart Cafe, 16:00, 30. augusts) Jauno zinātnieku un uzņēmēju pieredzes stāsti un demonstrējumi – kā izmantot pētniecības iespējas uzņēmējdarbībā, attīstīt inovāciju un jaunu tehnoloģiju iespējas zinātnē un komercsektorā. Ar pieredzes stāstu “No siltumnīcas līdz Luvrai” dalīsies SIA Groglass pētnieks Gunti Mārciņu. Pēteris Eizentāls pastāstīs par jaunākajām tendencēm apģērbu ražošanā, izmantojot viedo tekstilu, kas īpaši aktuāls ir sporta un medicīnas nozarēs, savukārt Ilga Gedrovica pastāstīs un parādīs nākotnes pārtiku – vai nākotnē ēdīsim sliekas? Aigars Pāže rādīs, kā ar eko-inovatīvu tehnoloģiju bērza tāss pārstrādei saplākšņa ražošanai ir iespējams veicināt tautsaimniecības transformāciju. Mārtiņš Štrauss dalīsies pieredzē par daudzstāvu koka ēku būvniecību – kā tas notiek pasaulē un kāds ir Latvijas “pionieris” šajā jomā.
  • Robotikas nodarbība bērniem ar ROBO HUB (23XX, 11:00, 31. augusts) Tehnoloģijas ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Vai proti izskaidrot savam bērnam, kā tas viss strādā? Un kādēļ to vajadzētu zināt? Atklātajā robotikas nodarbībā laipni aicināts piedalīties ikviens interesents. Nodarbība bērniem no 6-10 gadu vecumam.
  • Viedā Rīga | Diskusija (Smart Cafe, 14:00, 31. augusts) Diskusijas dalībnieki runās par viedpilsētu risinājumiem, tostarp par Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģiju viedo risinājumu kontekstā. Dalībnieki stāstīs par jaunākajām tendencēm tehnoloģiju inovācijās un par pilsētas iesaisti šo procesu veicināšanā. Runāsim par pieejamo pašvaldības atbalstu jaunajiem uzņēmējiem un Rīgu kā platformu.
  • Kā panākt to, lai Latvija atvadītos no dīzeļa? Vai elektroauto ir atbilde? (Brīvais Mikrofons, 17:00, 31. augusts) Latvijas Nacionālā Klimata un Enerģijas plāna novērtējums transporta sektorā ir atzīts par ļoti vāju. Kas ir jāmaina un kas mainīsies sabiedrībā tuvākajos gados, kad Eiropas Savienība ir apņēmusies būt klimatneitrāla tuvāko 30 gadu laikā? Pievienojies prezentācijai, lai noskaidrotu, kādas iespējas tas paver Latvijas uzņēmējiem un iedzīvotājiem.
  • Pop-up vingrošana (Biznesa Inkubatori, 11:00 un 13:15, 1. septembris) TELPA KUSTĪBAI aicina iNOVUSS apmeklētājus izkustināt savas locītavas un atbrīvot iespringušos muskuļus pop-up vingrošanā. Pop-up vingrošanā varēsi apgūt noderīgus vingrinājumus savai ikdienai no fizioterapijas, ārstnieciskās vingrošanas, deju aerobikas, fiziskās attīstības treniņiem. Nodarbība ir piemērotas jebkuram sagatavotības līmenim. 
  • Vai dalīšanās spēj mainīt pasauli? | Diskusija (MAGNETIC LATVIA SKATUVE, 13:00, 1. septembris) Vai esi kādreiz ceļojumā dzīvojis Airbnb mājoklī vai kādā domubiedru grupā atradis sev līdzbraucējus mašīnā, vai iespējams darba dienu esi pavadījis kopstrādes telpās? Ja tā, tad esi iesaistījies dalīšanās ekonomikā, kas šobrīd jau ir kļuvusi par nozīmīgu sastāvdaļu globālajā ekonomikā. Šajā diskusijā eksperti un uzņēmēji, kas paši ir aktīvi iesaistījušies dalīšanās ekonomikā, pastāstīs par savu pieredzi un izaicinājumiem. 
  • Ilgtspēja un aprites ekonomika | Lekcija (MAGNETIC LATVIA SKATUVE, 15:00, 1. septembris) Vai zināji, ka taviem atkritumiem patiesībā ir vērtība? Excess Materials Exchange, ko varētu saukt par materiālu “iepazīšanās” portālu, ir dibinājusi Maike Damena. Portālā ar tehnoloģiju palīdzību tiek meklētas labākās iespējas atkritumu atkārtotai izmantošanai, pārvēršot tos bagātībā. Savā uzrunā Maike skaidros, kā pāreja uz aprites ekonomiku var būt pievilcīga finansiāli, kā arī palīdz sasniegt klimata mērķus un uzlabot vidi. Lekcija angļu valodā.

Paralēli skatuvju programmām festivāla teritorijā būs iespēja visas trīs dienas arī pieredzēt pašbraucošo auto, uzasināt prātu, spēlējot erudīcijas un atjautības spēles, iekāpt TehnoBuss mobilo demonstrāciju laboratorijā, relaksēties kopā ar terapijas suņiem, ziedot asinis, uzspēlēt galda tenisu un uzspēlēt novusu (iNOVUSS – novuss ?).

Arī par labu mūziku tiks gādāts. Uzstāsies DJ Monsta, Mazais Princis, Edavārdi, Goran Gora, Ozols, Andžeja Grauda bungu skola un daudzi citi.

Kopā tas ir inovāciju festivāls, svaigu ideju, negaidītu skatu punktu, spilgtu viedokļu un pārsteidzošu risinājumu diena. Ikviens ir gaidīts, ikviens ir svarīgs. Dalība – bez maksas. Par nokļūšanu uz festivālu var noskaidrot šeit.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: