Uzlādēts.lv 1 gads!

1

Ir pagājis viens gads, kopš uzlādēts.lv mājaslapa tika palaista. Tik daudz kas ir noticis un vēl tik daudz ir priekšā. Atskatīsimies uz paveikto un nākotnes plāniem.

Baloni un svētku dekori

Baloni un svētku dekori

Ir pagājis viens gads, kopš uzlādēts.lv mājaslapa tika palaista. Tik daudz kas ir noticis un vēl tik daudz ir priekšā. Atskatīsimies uz paveikto un nākotnes plāniem.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Šajā rakstā atļaujos sevi paslavēt. Ja izlasīsi līdz beigām – virtuālais cepums Tev!

Pirms aptuveni diviem gadiem es uzrunāju savus draugus ar domu, ka vajag mājaslapu, kur latviešu valodā ir apkopotas elektroauto un atjaunīgo energoresursu ziņas. Protams, man pašam šī doma jau bija krietni senāk, bet pārliecību tai guvu, kad iegādājos savu elektroauto (tehniski runājot, tā šobrīd pieder bankai).

2017. gada augustā tapa Facebook lapa, kurai šī raksta tapšanas brīdī ir 345 sekotāji. Septembrī tika izveidots Twitter konts. Tomēr tikai 2018. gada augustā mājaslapa piedzīvoja savu atklāšanas brīdi. Pirmais raksts bija par to, kā CermicSpeed ļauj divritenim iegūt 99% efektivitāti.

Kopš mājaslapas izveides ir publicēti 319 raksti (+2 1. aprīļa raksti, kas tagad ir izdzēsti). Gandrīz viens raksts dienā.

Galvenie notikumi

Pēc kāda laika Facebook tika izveidota grupa priekš Latvijas elektroauto interesentiem – Latvijas e-auto klubs. Sākumā tā saucās “Elektroauto Latvijā”, bet vēlāk BIMAB vēlējās izveidot atzaru, kas būtu kā klubs, tāpēc nolēmu, ka tanī brīdī, kad šis klubs būs aktīvs, noderēs Facebook grupa un nebūtu lietderīgi veidot vēl vienu identiska mērķa grupu.

2019. gada janvārī tika radīts Instagram konts un arī Tumblr konts, kam sekoja Pinterest konts. Maijā publicēts pirmais YouTube video, ko radīt palīdzēja draugi, kas minēti video aprakstā. Jūlijā bija pirmā Facebook tiešraide, ko organizēja KOPĀ sadarbībā ar Elektrum energoefektivitātes centru.

Šajā gadā uzlādēts.lv ir arī piesaistījis mediju uzmanību. Tiku intervēts LTV7, LNT, Re:TV, LR4, Diena un citiem medijiem. Tomēr starp visiem medijiem tieši TVNET un Delfi ir mani novērtējuši visaugstāk – manus rakstus ir uzdevuši par saviem pat nemainot virsrakstu. Nesūdzos – uzjautrinos.

Kursors.lv jūnija sākumā pārpublicēja vienu no rakstiem. Varu atzīties, ka esmu pielicis pirkstu, lai šie nabaga baltieši sāktu mest acis uz elektroauto pusi personīgajai lietošanai. Vismaz man tā labpatīk domāt.

Lai kaut kā mēģinātu iegūt atpakaļ ieliktos resursus, tika izveidots Patroen konts, kurā jebkurš var izvēlēties atbalstīt šo platformu par summu sākot no 1€. Šobrīd ir viens atbalstītājs. Nē, tā nav mana mamma. Nē, tas neesmu es pats.

Pirms aptuveni mēneša tika izveidota neformāla sadarbība ar elv.lt, lai mēs savā starpā varētu dalīties ar kaimiņzemēs aktuālo informāciju. Tā, piemēram, tapa raksti par Viļņas bezmaksas uzlādes stacijām iekš Uzlādēts un informācija par Elektroauto salidojumu Stāmerienā iekš ELV.LT. Kā izrādās, Igaunijā nav specializēta medija šajā nišā.

Statistika

2018. gada augustā uzlādēts.lv apmeklēja vien 396 cilvēki, bet 2019. gada jūlijā bija 3513 liels apmeklētāju skaits. Lai gan šāda veida ziņas ir nišas segments mūsu valstī, kur vairāk interesē divu cilvēku vannas tiešraide, un ņemot vērā, ka reklāmās netiek ieguldīts, esmu pats veidojis 99% rakstu un neesmu mācījies žurnālistiku vai reklāmmākslu, man pašam tas liekas kā labs sasniegums.

Rakstot kārtējo rakstu, es nedomāju par to, cik daudz cilvēku to izlasīs vai kā dabūt vairāk klikšķu. Lai gan dažreiz paspēlējos ar virsrakstiem, varētu teikt, ka nemānu lasītāju ar skaļiem saukļiem. Zemāk apkopoju populārākos rakstus.

Vissaistošākie raksti visās platformās:

 1. Satiksmes Ministrija iesniedz projektu, kurā atbalstīs elektroauto iegādi
 2. Rēzeknes elektriskie autobusi
 3. Pētījums: 60% braucienu ir mazāk kā 10 km gari

Facebook Top 3:

 1. Patiesās elektromobiļu izmaksas 2 gadu laikā
 2. Veļasmašīna, kurai nevajag elektrību
 3. Kāpēc nevajag ēst sniegu? Ne tikai dzelteno

Instagram Top 3:

 1. Jau drīzumā Microlino būs uz ielām
 2. Elektroauto burziņš
 3. Auto izstāde BT1 izstāžu zālē

Google Analytics Top 3:

 1. 21 vieta Rīgā un Latvijā, kur iegādāties labas lietotas mēbeles
 2. Satiksmes Ministrija iesniedz projektu, kurā atbalstīs elektroauto iegādi
 3. Kādi elektromobiļi pieejami Latvijā

Nākotnes plāni

Nākotne ir neizdibināma, bet plāni ir lieli. “Jātēmē uz mēnesi, lai nokļūtu debesīs.”

Tuvākajos plānos ir šis un tas, ar ko nekautrējos dalīties, jo visdrīzāk kaut kas no tā nepiepildīsies, ja vien neuzradīsies palīgi, kas palīdzēs to visu īstenot. Vienam to visu pavilkt būtu ļoti sarežģīti. [Nopietni, man vajag palīdzīgas rokas.]

Sāksim ar to, pie kā jau tiek strādāts:

 • Sludinājumu dēlis, kurā cilvēki varēs ielikt un izvēlēties tikai un vienīgi bezizmešu transportlīdzekļus (auto, moto un iespējams vēl ko)
 • e-Veikals, kurā varēs iegādāties specializētu produkciju (krekli, krūzītes, spēļmantiņas, uzlādes iekārtas)
 • Podcast (podraide) – lai gan jau tagad ir daži publicēti raidījumi, gribētos biežāk rast iespēju izpausties šādejādi
 • Video – līdzīgi kā ar podraidēm
 • Pasākumi priekš beizmešu kopienas

Pie kā netiek strādāts un kas varētu tapt:

 • Elektriskais rallijs
 • Raidījums kādā no TV vai citā platformā (vienreizējs vai regulārs)
 • Sadarbība ar vietējām organizācijām, piemēram, “Zaļā Brīvība” (reiz piedāvājos palīdzēt, bet atsaucība netika gūta)

Starp citu

Vai esiet pamanījuši, ka šai lapā nav pieprasījums apstiprināt savu datu izmantošanu, lai varētu lietot šo lapu? Tas ir tāpēc, ka mani neinteresē jūsu individuālie dati un nepiedāvāju personalizētas reklāmas. Palasīju VDAR un Google Analytics attiecības un man visi ķeksīši ir pareizajās vietās, lai neskaitītos, ka izmantoju personalizētus datus.

Solītais cepums – ?. Ņem vēl! ? Man nav žēl! ?

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kāds
Kāds
Viesis
11/08/2019 22:16

Lieliski pastrādāts un lai neizsīkst vēlme turpmāk darboties 😉

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: